Raymond Weil Nabucco inspired by Gibson

    • Official Post

    Je to až šokující paradox. Raymond Weil, který vždy své hodinky pároval s vážnou hudbou a pojmenovával po slavných áriích, operách a dalších klasických dílech, spojil své vize budoucnosti se značkou Gibson. Zvláštní je také skutečnosť, že značka se stále podílí na udílení cen populární hudby, a to převážně v Anglii, a přesto se vydala do světa rocku. A to ji šlechtí. Pokud by tak pokračovala dál a prošla celé portfolio nástroju, bylo by to jenom ku prospěchu (nicméně šéf Elie Bernheim své nápady předem neprozradí). Nový přírustek se klaní legendární elektrické kytaře Gibson SG Standard, která prošla rukama většiny rockových a metalových mágu od 60. let po současnost. Právě její nezaměnitelná podoba dala výsledný tvar detailum hodinek Nabucco, nesoucím stále jméno Verdiho opery. Pro rockery zustalo robustní 46 mm pouzdro v kombinaci oceli a titanu, které dotváří keramická luneta svírající safírové sklíčko, zpod něhož žádá o pozornosť galvanicky černý číselník. Na jeho ploše lze vysledovat indexy připomínající pražce hmatníku, mezi kterými je rýhování navozující atmosféru strun. Nechybí pak ani logo kytarové velmoci na pozici 12. Nápis Gibson zdobí transparentní dýnko, skrze které je vidět kalibr RW5010, tedy Valjoux 7753.


    Ref.: 7850.TIR.GIBS1
    Kaliber: RW5010/Valjoux 7753, automatický náťah, chronograf, dátum
    Rezerva chodu: 46 hodín
    Púzdro: titán a oceľ
    Priemer: 46 mm
    Vodotesnosť: 200 m
    Remienok: kaučuk
    Limitovaná edícia: 200 kusov
    Cena: 4.800 €



    Zdroj: watch it, internet.

  • Už začínám mít v těch jazycích nepřehled :)
    Parádní chrona, čitelná barevná kombinace, věřím, že by mě v reálu dokázaly zaujmout, určitě víc než předpředešlé modely.

    Otázku: To vám nevadí ty nakřivo šroubky na jmenovce? Předcházím odpovědí: mně nevadí, připomínají mi nestejnoměrně dotažené struny :D

    Ale jsou to hodinky na řádňáckou tlapu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    Ja ako hráč na gitare, by som viac privítal spoluprácu zo značkou Fender :P
    Každopádne sú tie hodinky parádne a šroubky mi nikdy nevadili :D

  • Sú pekné, síce veľké, ale naozaj príťažlivé. Jediné č by som vytkol je tachy stupnica, trochu mi to trhá oči, lebo je tam podľa mňa zbytočné keďže ide o model Gibson. Nejaká čistá, nevtieravá by tam pasovala viac.

  • Tak ty se teda povedly a na ruce parádní!!! Nechápu jak to dokázali, ale ta hudba z nich fakt vyzařuje. Krása :super:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Jsou Ti velikánský a to je máš pod kloubem. Ty 42 béčka Ti byly akurát. Podstatný ale je, že na tomto modelu značka ukazuje, jak velký kus cesty už dokázala urazit. Doufám, že to není jen fotkama, ale je to vidět i v reálu. Nabucca jsem obcházel obloukem, jak chrona tak tříručky, ale tentokrát bych se u nich zastavil.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1