• Dovolte mi predstavit moje prve mosadzne hodinky - Armida A7. Nejde o novy kus, takze su uz celkom slusne zoxidovane. Mierne som ich prebehol lestiacim pripravkom, ale chystam sa im dopriat lepsiu kuru (cim presne si necham na dalsi prispevok :) ).

    Zakladne info:
    - mosadzne puzdro
    - 2 samostatne a lahko vymenitelne lunety - cisto mosadzna a mosadzna s keramickou vlozkou
    - cierny leskly cifernik
    - mosadzne rucicky
    - velkost puzdra 43mm
    - velkost lunety 42mm
    - "Lug to lug" 49mm
    - sirka remenov 22mm
    - vyska 13.3mm
    - ploche zafirove sklo hrubky 2.5mm s vnutornym antireflexom
    - vodotesne 300m
    - ocelova srobovacia korunka
    - strojcek Seiko NH35A - co by malo byt externe oznacenie pre 4R35 (hacking a rucny natah)
    - hruba vrstva C3 lumi, indexy, rucicky aj luneta svietia rovnako (nie prilis casty jav), silno a dlho

    K hodinkam je pribaleny ZULU remen s mosadznym kovanim a gumeny (alebo nejaka umelina) remen CUDA (ala ISOFRANE). Neviem presne zlozenie CUDA remena, najviac mi pripomina PU remene na G-shockoch. Pohodlny, ohybny, ale co je najdolezitejsie, nema taky hnusny drsny povrch ako guma/silikon. Hodinky samotne su pomerne masivne a tazsie, na ruke napriek tomu velmi pohodlne - hruby CUDA ich vyvazuje opticky aj fyzicky. Keramicka luneta, zlatiste rucicky a leskly cifernik ich posuvaju z urovne "tool" do "dress tool", samozrejme ide stale o sportove potapky. Lumi je kategoria sama o sebe, majitelia Seiko monsterov a pod. urcite poznaju. Jedine co by som im vytkol - velmi mierne posunuty datum k okraju, nie je 100% vycentrovany, mozno na 90% :) Presnost este musim doladit, pevne verim, ze sa z terajsich -60s/d dostanem ako s ostatnymi hodinkami na cca 0 az 5s/d. Okrem lestenia a ladenia presnosti ma caka nelahka uloha - vybrat vhodny kozeny remen. Z domacej zasoby im nic nesedi "ako *** na serbel", takze musim zaobstarat daco nove.

    Zopar rychlocvakov, dalsie pridu ked bude cas a hlavne svetlo. Dakujem za pozornost, koniec hlasenia :)

    Luneta prelestena, telo este nie

    Povinny wristshot

  • Ono asi pojde hlavne o kombinaciu remena a lunety. Keramicka pasuje k ciernej gume, mosadzna sa asi zase viac hodi k hnedej kozi. Kazdopadne ma tesi moznost menit vzhlad jednoduchym sposobom, super vychytavka na take to domace blbnutie :)

  • Ked ma to nebude bavit, necham ich prirodzene zoxidovat. Jedna z moznosti je, ze sem tam obnovim len leskle hrany, nech je volaky kontrast. To by nemalo zabrat vela casu :)

  • To som si vravel aj ja, len potom ma sralo, že sú také zajebabrané :) a keď som ich nakoniec chcel dať na ruku, tak som ich musel vyčistiť.

  • Aspon nejaka udrzba, ostatne len hodim na ruku a nic neriesim, to je nuda :mrgreen: Pripadne sa da pouzit nejaky ten konzervant na mosadz, to mohlo by spomalit patinovanie :)

  • Fotky trochu skresluju, mosadzna je tiez v pohode, cisla su v skutocnosti vyraznejsie (tmavsie) a tym padom tak nesplyvaju. Keramicka sa mi ale tiez viac paci.. Momentalne mam na ruke c.4 :)

  • Z fotiek suhlasim, nazivo to uz nie je take jednoznacne. K hnedemu remenu prirodzene sedi viac mosadzna luneta, k ciernym zase keramicka. Na ZULU to nie je zle...len ako keby im daco chybalo. Remen musi mat aspon nejake presitie (najlepsie jemne a v nenapadnejsej farbe), potom je to "ono" :)