Nautica NMX Dive Style

  • Nautica NMX Dive Style

    Ne, opravdu to není značka, o kterou bych se nějak zajímal. Naopak jsem ji celkem úspěšně ignoroval, až do dnešního dne. Blíží se léto, dovolené, moře, koupání a těm vyvolenějším i potápění. Na internetových fórech s hodinkomaniackou témetikou mizí nabízené levné potápky rychlostí blesku. Třeba i tyhle vyrobené německou značkou se sídlem v Pforzheimu, někoho zaujmou. Mne celkem zaujaly, designem bych je pasoval někam směrem k Citizenu a k tomu ještě nabízejí zajímavé funkce. Stejně tak, jako potápky od Citizenu na ruce nepřehlédnete, nepřehlédnete díky velikosti a barevnosti ani tento model od značky Nautica. Do dnešního dne řada NMX nabízela hodinky klasického divers vzhledu, teď přidala dvě zajímavé funkce: teploměr a depth gauge. Hned jsou zajímavějšími. Ovšem, o všem rozhodne cena. Tu zatím neznám. Hloubku ponoru můžete měřit až do 60 metrů, hodinky jsou ale vodotěsné do 200 metrů. Nechce se mi to teď zrovna počítat ... ALE...udává se, že hodinky do 200 metrů jsou vhodné i k potápění s přístrojem, no tak zřejmě těch reálných 60 metrů vydrží, osobně totiž nevěřím, že udávaných 200 metrů je hodnota absolutní, spíš sázím na hodnotu laboratorní. Hodinky mají šroubovací korunku se zabezpečovací pojistkou. Strojek bude rozhodně quartzový, zdroj o něm úplně mlčí.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1