Oris Calibre 111 stainless steel

  • Oris Calibre 111 stainless steel

    Určitě si všichni vzpomínáme na loňskou premiéru hodinek Oris s novým in-house strojkem 110, vydaných v limitované edici. ORIS Novy INHOUSE Calibre 110 Pro letošní rok již značka uvolnila strojky 111 s komplikací Date, do sériového prodeje ve velmi podobném modelu, na první pohled rozdílném v použití datumky, trochu nezvykle na deváté hodině a v ocelovém provedení. Za sebe jen doufám, že se na tomto sériovém provedení zohlední i cena za ztrátu luxusu a individuality limitované edice. Asi ano, ale nebude to až takové, jak bych doufal. Strojek je perfektní, kolik toho vydrží ukáže až čas, design vlastních hodinek je již více rozporuplný, již limitovaná edice byla pronásledována vlnou kritiky a to ještě nedostala tu datumku.


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Mne sa veľmi páčia a aj v iných farebných prevedeniach. Tejto značke vyčítam jednu vec: Ich modely sú v drvivej väčšine pre mňa priveľké, čo ľutujem. Ja chcem maximálne tak 40 mm, výnimočne o čosi viac, no takýchto modelov majú iba pár. Všetko je dosť väčšie a viac sa mi to potom páči na fotkách ako real, pôsobí to na mňa priveľké. Tieto sú myslím 43 mm. Je to škoda, lebo Oris robí parádne veci. Zobral som si ich katalóg 2014 a ich technické vychytávky sú fakt neskutočné. Či mechanický hĺbkomer na úplne jednoduchom princípe atď, obdivuhodné. Fakt ponúkajú vysokú kvalitu a luxus za rozumnú cenu, čo je ich politika, len ten rozmer...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Dodám predpokladanú cenu (hádam som to vyčítal správne), predávať sa budú asi na jeseň. Tento model cca 5000 eur, ružové zlato cca 14000 eur. Za tie peniaze by som siahol po inej značke, aj keď inhouse a 10 dňová rezerva má svoje čaro, ale Oris aj tak nie je iWC alebo Omega a vlastne nevieme, ako sa ten kaliber osvedčí.

    http://www.masterhorologer.com/2015/04/oris-c…collection.html

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Souhlasím, osobně sice nemám u sportovních nebo tool hodinek na rozdíl od společenských problém s velikostí. Tyby přece jen měly být trochu decentnější. Co naplat, tam kde Oris nabízí pouze jednu velikost je to většinou diktováno velikostí strojku nebo případnými komplikacemi. Co se týká zmíněných potápek - hloubkoměrek, malinko jsem je nakousnul ve vlákně měření hlobky pomocí mechanicmých hodinek...je založeno pouze na tlaku, takže se opravdu nejedná o nic světoborného z oblasti hodinářských konstrukcí a trochu mi to připadá i problematicky použitelné v reálných podmínkách.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • To je fakt, že to v reále asi veľmi nepoužiješ, lebo hĺbka, do ktorej sa bežne niekto z nás potopí, sa tam ani veľmi neprejaví...(teraz si to presne nepamätám), ale inak sa mi to páčilo. To sú len také zábavky, 90 percent kadejakých vychytávok na hodinkách asi v dnešnej obe nepoužijeme.
    Pokiaľ ide o tento nový model, dodám predpokladanú cenu (hádam som to vyčítal správne), predávať sa budú asi na jeseň. Tento model cca 5000 eur, ružové zlato cca 14000 eur.Za tie peniaze by som siahol po inej značke, aj keď inhouse a 10 dňová rezerva má svoje čaro, ale Oris aj tak nie je iWC alebo Omega a vlastne nevieme, ako sa ten kaliber osvedčí. Tie hodinky sú ale nádherné, len keby boli 40mm.

    http://www.masterhorologer.com/2015/04/oris-c…collection.html

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Spíš jsem narážel na problematiku odečtu hloubky, vlastně je to místo kontaktu vzduchu a vody a to nebude nijak extra pod vodou čitelné a na fakt nutnosti čištění toho kanálku, jinak se na stěnách vykrystalizuje sůl a odečet znemožní úplně a na fakt použít k čištění určený roztok, protože sladkou vodou by se zase udělal vodní kámen. Je to jak píšeš další fičurka, kterou v reálu málo kdo využije, co jsem viděl profesionální potápěče, tedy ty opravdou co se potápí hluboko a nebyli to ambassadoři nějakého výrobce hodinek, neměli hodinky vůbec a dokonce ani žádné počítače, vše bylo komplet řízeno z lodí, ze kterých do vody šli.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak som si to ešte raz pozrel, ten hĺbkomer je, pokiaľ ide o stupnicu, prakticky využiteľný. Či to bude aj vidno, to neviem. Aj keď v reále asi každý z nás vie, či je pod vodou cca 2 alebo 4 metre. S tým zanesením kanáliku, to mi nenapadlo, je to pravda. Inak mám tu 2x takmer totožný príspevok, myslel som, že ten prvý mi neodoslalo, tak som ho dával ešte raz.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim