RAYMOND WEIL FREELANCER PIPER

  • RAYMOND WEIL FREELANCER PIPER

    Značka RW představuje své vůbec první pilotní hodinky, které vznikly jako výsledek spolupráce s výrobcem letadel Piper Aircraft Inc. Hodinky jsou vyrobeny v kombinaci ocel - titan, mají pouzdro o průměru 45mm, jsou osazeny mechanickým strojkem s automatickým nátahem, datem, chronografem, funkcí GMT. Hodinová a minutová ručička svým designem připomíná listy vrtule letadla, ručička GMT v s červeným hrotem připomíná kompas a subčíselník vteřinové ručičky přístroj k určení polohy letadla.

    Zdroj: Masterhorologer
    Movement
    Chronograph – RW5020
    Winding: Automatic
    Power-Reserve: 46 hours
    Jewels: 25 rubies

    Functions
    Central hours and minutes, small seconds hand at 9 o’clock
    Date window at 4 o’clock
    Central GMT hand
    Chronograph
    - Start, stop and restart using push-button at 2 o’clock
    - Reset using push-button at 4 o’clock
    - Central chronograph hand
    - 30 minutes counter at 12 o’clock
    - 12 hours counter at 6 o’clock
    - Tachometer ring

    Case
    Round – Titanium and stainless steel
    Diameter: 45mm
    Thickness: 13.7mm
    Crown: Screwed and fluted with RW monogram
    Crystal: Sapphire crystal with dual-sided antiglare treatment
    Case back: Screw down, with sapphire crystal

    Water resistance: 10 ATM


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    Mne sa veľmi páči tá modro-červená kombinácia. Nie sú to také charakteristické pilotky, no napriek tomu palec nahoru :super:

  • Taky se mi celkem líbí, za zkoušku by stálo smazání zmačklého indexu 9 a v tom případě i trojky, díky konstrukci zachovat rozměr datového věnce a jen posunout okno ke trojce, která by tam nebyla a udělat kolem okna rozumně ty nápisy.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    Súhlasím. Buďme radi že ich natlačili a nie orezali :mrgreen:

  • Súhlasím. Buďme radi že ich natlačili a nie orezali :mrgreen:

    12 Ti orezali. :mrgreen: Pekné, ale na mňa už to je trošička preplácané. Inak mne orezané indexy nevadia, veľakrát sa mi dokonca páčia. Ale musí to byť pekne, táto 12 pekne orezaná nie je.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

    • Official Post

    Ja s nimi tiež problém nemám :) ale ako tak kukám tak 6 nedali už vôbec. Je pravda že ciferník pôsobí takým stiesneným dojmom. Možno by niektoré komplikácie nemuseli byť, ale sú. Vedel by som si GMT stupnicu predstaviť na lunete a tachymetrickú vypustiť úplne.

  • Súhlasím. Buďme radi že ich natlačili a nie orezali :mrgreen:

    Co nějak takhle: datumka rovně a nějak ty nápisy, nechtěl jsem se s tim moc hrabat :) ještě třeba 12 taky pryč


    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

    • Official Post

    V pohode tiež to robím často :D

  • Tak se mi z fotek moc nezdaj, tahá mě za oči ta přeplácaná strana a proti je prázdno, datumka to jen zhoršuje. Ale unosil bych je to jo, dárek by to tak špatnej nebyl :mrgreen:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Neviem mňa viac zaujalo to lietadielko :D To je v balení s hodinkami ? :)

  • Hmmm na prvy pohlad velmi pekne racingovky (pilotky z nich lietadielko v krabici nespravi...), no na druhy mi vadi : datum by som dal k 3 alebo k 6. Nepaci sa mi puzdro z bocneho pohladu, neviem ani preco, chcelo by to nieco originalnejsie.

  • Ako jeden z mála fanúšikov značky musím povedať, že za mňa skvelé. Ale súhlas s Misoom, dátumovku by som presunul k trojke, tá pravá časť je nejaká opustená. Rovnako vyzerá moje púzdro na Freelanceroch a mne sa to páči, je to decentné.