Cartier Rotonde de Cartier Grande Complication

    • Official Post


    Model Rotonde de Cartier Grande Complication, ktorý Cartier predstavil svetu na tohtoročnom SIHH označil ako definitívne najkomplikovanejší aký doteraz vyrobili, pretože v sebe ukrýva tri najzložitejšie komplikácie, a to sú minútová repetícia, lietajúci tourbillon a večný kalendár. Zaujímavosťou je to, že aj napriek tomu že Cartier patrí medzi najväčšie hodinárske manufaktúry vývoj tohto kalibru im trval 5 rokov. Do platinového púzdra uložili automatický ultratenký skeletový mechanický stroj 9406 MC s certifikátom ,,Poincon de Genéve´´. Minútová repetícia má z boku viditeľný mechanizmus, ktorého gongy umiestnené na ciferníku vytvárajú spolu s kladivkami jasný, čistý a autentický zvuk. Lietajúci tourbillon na 12. hodine chránený veľmi ľahkou titánovou klietkou dokáže účinne eliminovať vplyv zemskej gravitácie a spresniť chod kalibru. Tretia komplikácia, večný kalendár, ponúka pohľad na dátum a automaticky rozoznáva nielen to, či má mesiac 30 alebo 31 dní, ale pozná aj mesiac február a to aj v prestupných rokoch raz za štyri roky. Kalendár je navrhnutý tak, aby zachytával časový úsek, ktorý je vlastný gregoriánskemu kalendáru, kde rok obsahuje 365,25 dňa. Takýto kalendár musí byť teda upravený raz za štyri roky, zatiaľ čo hodinky Rotonde de Cartier Grande Complication vyžadujú prenastavenie iba raz za 100 rokov. Ženevskou pečaťou certifikovaný kaliber 9406MC je vybavený dvoj-úrovňovým platinovým mikro-rotorom s gilošovaním a funkciou vysokorýchlostného samonáťahu s minimálním úbytkom energie. Otvorený ciferník z 18 karátového zlata a majstrovsky skeletovaný kaliber ponúkajú fascinujúci pohľad na dokonalé usporiadanie jednotlivých prvkov všetkých troch zmienených komplikácií - teda sčítače večného kalendára, tourbillon a gongy a kladivká minútovej repetície.


    Ref.: W1556251
    Kaliber: 9406 MC, manufaktúrne vyrábaný mechanický kaliber s automatickým náťahom, 578 súčiastok, 47 jewels, 21.600 VpH, veľkosť kalibru: 39,3 mm
    Rezerva náťahu: 50 hodín
    Funkcie: minútová repetícia, flying tourbillon, perpetuálny kalendár, hodiny a minúty
    Púzdro: platina 950‰
    Priemer púzdra: 45 mm
    Výška púzdra: 12,57 mm
    Vodotesnosť: 30 m
    Remienok: aligátor + preklápacia spona z 18 kt bieleho zlata
    Limitovaná edícia: 50 kusov
    Cena: približne 600.000 €


    Zdroj: watch magazine, internet.

    • Official Post


    Krásne z predu aj zozadu. Najkrajšie na ruke. Ideálne na tej svojej :malin1:

  • ďakujem za doplnenie. mal si možnosť mať toto na ruke ? :)

    Konečne vidím, ako vyzerá Adamova ruka.:))) Tie hodinky sú ale pecka. Fakt sila.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

    • Official Post

    Vidím že došlo k nedorozumeniu. Tá ruka nie je moja (škoda bral by som taký obvod zápästia). :D Je to foto z internetu ktorým som chcel len doplniť výborný príspevok. :) Myslel som to tak že by bolo ideálne keby ich má každý z nás na tej svojej ruke. Trošku nepresne som sa vyjadril.

    • Official Post

    Aj som nad tým rozmýšľal či to tak nebolo ale radšej som to napísal takto :)
    Bejduko tak áno aj to je fajn nápad :D Až teraz pozerám ako to blbo vyznelo.

  • pohodka :super: chápeme sa

    Neboj, všetkým bolo jasné, že to nie je Tvoja ruka, k nedorozumeniu nedošlo.:) Také čosi by si tu zavesil už dávno.:)))

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Tých 190 mm aj mňa zaujalo, veď to je riadna packa, na ktorú dáš v pohode 43mm priemer. Neni to síce 21, ale tenkú si predstavujem okolo 16,5. Ale aj moja je skôr tenká, napríklad Steinhart je už vďaka svojim rozmerom troška problémová značka.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Já nevim, člověk je tvor od základu nespokojený, když bydlí u moře touží bydlet v horách a naopak. Já jsem z nížiny a chci do hor...nebo radši k moři??? Nevim, ale vim, že stejně nebudu spokojenej. Když jsem měřil 160cm, chtěl jsem mít alespoň 180, mám 186 a stejně je to málo. I s váhou...závodil jsem ve váze do 75 kilo a chtěl jsem bejt pořádnej chlapák. Dneska mám 100 a stejně mi to přijde málo. Jediný co mi nepřijde málo jsou roky...tak si říkám, to už by stačilo, začíná to být nějak dost :) :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1