• Bremont ATL1-ZT

    Model ATL1-ZT je aktualizovaná verze Alt1-Z a stejně jako jeho předchůdce je pilotním chronografem. Kromě přepracovaného designu nabízí stejné funkce, chronograf, druhý čas, nastavitelnou vnitřní lunetu a strojek BE-54AE jehož základ je ETA 7750 obohacená o GMT modul. Pouzdro má v průměru 43mm a je na něj použita kalená ocel s odolností proti poškrábání 2000 Vickerů. Vrchní sklíčko je klenuté s antireflexem,spodní průhled je taktéž ze safíru. Doporučená cena nás nepřekvapí - 6.595,- USD.

    FOTO zdroj: ablogtowatch

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Není nic lehčího, můžeš si je koupit a potom vyzkoušet :) když se dávaj géčka do mrazáku, tohle by bylo ještě zajímavější.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ak by som kupoval,urcite by som neskusal. :mrgreen: Je mozne,ze vyrobca prehana. Jedine mi dava zmysel tvrdosti pri hodinkach Damasko,bez prikras. :super:

  • Damaska jsi už testoval :), já ne, tak musim věřit tomu co píšou. A tu kauzu Damasko vs vadná dodávka oceli jsi zaregistroval?

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Neregistroval,rad si to precitam. Ak poznas tvrdost podla Vickerovej stupnice a vedel by si skusku,ako zistovali tvrdost,tak tych 2000 Vickeorov mi pride nadhodnotene.

  • Neregistroval,rad si to precitam. Ak poznas tvrdost podla Vickerovej stupnice a vedel by si skusku,ako zistovali tvrdost,tak tych 2000 Vickeorov mi pride nadhodnotene.

    O měření tvrdosti toho moc nevím, nejsem technolog, takže jen to, co můžu nastudovat třeba tady: http://digilib.k.utb.cz/bitstream/hand….pdf?sequence=1

    Hodinky Rado udávají až 1.900 Vickers, tady máš Bremont:

    Bremont B-EBE2000® Watch Case Treatment

    The majority of Bremont models in the core range are treated for
    hardness with B-EBE2000® technology. During this special stage in the
    case production, the metal is heat-treated and diffused with carbon,
    then bombarded with electrons. The process dramatically increases the
    hardness and scratch resistance of the stainless steel. On the Vickers'
    scale of hardness, for example, B-EBE2000® produces a watch case with a
    value of 2000Hv - approximately seven times that of the normal stainless
    steel used for watch cases.

    Nemám důvod nevěřit.

    A
    tady si můžeš počíst o Damasku, je to z druhého fóra, jestli se Ti
    nechce to číst, ani se nedivim, výsledkem je omluva pana Konráda s
    vysvětlením, že obdrželi špatnou dodávku oceli. Všechny kousky
    vyreklamoval bez problémů, alespoň tak to tvrdí zahraniční zdroje.

    http://forum.chronomag.cz/index.php?/top…58-damaskoroze/

    Mám to v hlavě, ale pro odakzy jsem musel ke kompu :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vdaka za ten link,precitat si to urcite precitam,nakolko ma take veci zaujimaju z dovodu,ze hladam hodinky,ktore vydrzia,bez toho aby som ich musel drzat vo vaticke. Dobre,ze si spomenul aj hodinky Rado,na tie by som uplne zabudol,ale dizajn mi nic nehovori a o Bremont som sa zacal zaujimat nedavno,takze ma prekvapilo,ze predtym som sa nic nedocital,ze spracuvavaju tvrdene puzdra. :super:

  • S tim Damasko to byla opravdu výjimka...no u firmy, která si zakládá na technologiích a materiálech by se to stát nemělo. I tak se mi líběj :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1