Casio kupilo 51% akcii Patek Philippe

    • Official Post

    Poculi ste o tom, ze hodinkovy gigant Casio kupilo 51% akcii znamej hodinarskej firmy Patek Philippe ? Tymto ziskali nad rodinnym podnikom kontrolu a planuju pod touto znackou predavat svoje top modely digitaliek. Vyzera to tak, ze coskoro budeme mat moznost zhliadnut / kupit kvalitne digitalky pod znackou Patek Philippe... Som zvedavy, neviem si to predstavit... :nono: :)

  • "misoo" wrote:

    Poculi ste o tom, ze hodinkovy gigant Casio kupilo 51% akcii znamej hodinarskej firmy Patek Philippe ? Tymto ziskali nad rodinnym podnikom kontrolu a planuju pod touto znackou predavat svoje top modely digitaliek. Vyzera to tak, ze coskoro budeme mat moznost zhliadnut / kupit kvalitne digitalky pod znackou Patek Philippe... Som zvedavy, neviem si to predstavit... :nono: :)

    ...Patek nie je kotovany na burze, presnejsie ide o to, ze kupili 51% podiel vo firme, ale to nema s akciami nic spolocne, len na upresnenie :) A s tymi digitalkami by som bol opatrny, podla mna rebranding znacky nepojde tak rychlo, podla mna urobia jednu vlajkovu lod digitialiek, a tej daju brand Patek.

  • "ivan_989" wrote:

    ...Patek nie je kotovany na burze, presnejsie ide o to, ze kupili 51% podiel vo firme, ale to nema s akciami nic spolocne, len na upresnenie :) A s tymi digitalkami by som bol opatrny, podla mna rebranding znacky nepojde tak rychlo, podla mna urobia jednu vlajkovu lod digitialiek, a tej daju brand Patek.


    si sa teda dal nachytat :)

  • "ivan_989" wrote:


    Aby sme boli úplne presný, si úplne mimo. Akcia ako cenný papier predstavuje podiel na základnom imaní spoločnosti a s tým súvisiace práva na riadení spoločnosti, hlasovaní, podiele na zisku a na likvidačnom zostatku. Niektoré akcie sa na burze obchodujú, iné, ktorých je väčšina, nie. Predaj akcií sa nemusí uskutočniť prostredníctvom burzy je to iba jeden zo spôsobov.

  • "Spen" wrote:

    Aby sme boli úplne presný, si úplne mimo. Akcia ako cenný papier predstavuje podiel na základnom imaní spoločnosti a s tým súvisiace práva na riadení spoločnosti, hlasovaní, podiele na zisku a na likvidačnom zostatku. Niektoré akcie sa na burze obchodujú, iné, ktorých je väčšina, nie. Predaj akcií sa nemusí uskutočniť prostredníctvom burzy je to iba jeden zo spôsobov.

    aby sme boli uplne presni, nie kazda spolocnost je akciova, t.j. predaj obchodneho podielu spolocnosti s akciami skutocne nemusi nijako suvisiet, tak ako som pisal, nemyslim ze by som bol uplne mimo, kedze casio odkupilo priamo obchodny podiel spolocnosti patek, ktora nie je akciova, cize s akciami tato transakcia naozaj nema nic spolocne, ... pozri si radsej oficialnu tlacovu spravu ;)

  • "ivan_989" wrote:


    Nuž mne je jasné, že existujú iné obchodné spoločnosti okrem akciovej spoločnosti (a.s., s.r.o., v.o.s., k.s.), PP však akciová spoločnosť je, základné imanie vytvára upisovaním akcii, ktoré však nemusia byť obchodované na burze ;-). Čo som chcel povedať je to, že akcie existujú nezávisle od burzy. Získanie podielu v a.s. je však vždy spojené s nadobudnutím jej akcií.
    Čo sa týka prvoapríloveho žartu :super: .
    Čo sa týka vášho konfliktu chlapci, ten ide mimo mňa :nono:

  • "Spen" wrote:

    PP však akciová spoločnosť je

    uz je 2. april, takze mozeme vazne. Nevedel som ze PP je akciovka. Zvycajne taketo firmy maju na stranke nieco ako "investor relations", u PP som to pri zrychlenom hladani na stranke nenasiel. ..

  • Tak už len pre rozšírenie rozhľadu ;) . Pri tejto je na stránke Patek Philippe SA (SA = Société anonyme = akciová spoločnosť). "Investor Relations" nie je právnou formou obchodnej spoločnosti, je to skupina majetkovo prepojených spoločností, z ktorých každá má vlastnú právnu subjektivitu a z ktorých každá môže mať aj inú formu. :)

  • "Spen" wrote:

    Tak už len pre rozšírenie rozhľadu ;) . Pri tejto je na stránke Patek Philippe SA (SA = Société anonyme

    ahaaa :) tak dik, SA som nepoznal ako skratku a.s. ....vidim, ze sa vyznas :amen: