• Preklapacka
    + niekedy moznost lepsej mikroregulacie
    + potapaci vyuziju potapacsku extenziu
    - hlucna
    - vacsinou velka a skareda
    Motylovka
    + mala a nenapadna, tah neni nicim preruseny
    + ticha
    - nemoznost mikroregulacie

    Kazdemu vyhovuje nieco ine. U mna jednoznačne motylovka! ;)

  • No u mňa tiež motýlik, tá neprerušenosť ťahu je krásna vec. Inak pokiaľ ide o mikroreguláciu, minule mi napadla jedna vec. Samozrejme, na motýlikovej spone žiadnu nemám, no mám dojem, že hodinky mi sedia oveľa lepšie ako pred pár mesiacmi. Keďže ide o ťah, nejaké prispôsobenie sa telu je asi vylúčené. No nemôže to byť naopak? Že sa ruka v mikrodetailoch prispôsobila ťahu. Ak niekto strieda hodinky, asi sa to nestane. No ja nosím posledné mesiace takmer denne tie isté aj 14 hodín každý deň. Okolo siedmej ráno nasadím a keď sa po desiatej večer vrátim z práce, dám dole. Napadlo mi, či sa svalstvo a tuk pod kožou nemôžu tvarovo prispôsobiť, hoci to okom nevidno. Neviem, len mám fakt pocit, že mi lepšie sedia. Alebo sa mi prispôsobila hlava.:))

    P. S.: Teraz som urobil jeden pokus. Podobné by to malo byť s obrúčkou. Tak som ju nasadil na pravý prstenník a fakt je to iné. Z ľavého ju stiahnem ako po masle a tu som mal problém ju dať dole... Ale možno sú len prsty pravej ruky používaním silnejšie...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • S tou mikroregulaciou zalezi aj na tom, ako velmi sa v priebehu dna meni hrubka zapastia. Mne sa napr meni minimalne, preto mi jedno nastavenie vyhovuje. Ale pocul som, ze niekto musi mikroregulovat denne...
    Mato, ako sa vravi, clovek si zvykne aj na sibenicu... :mrgreen: A mozno si len schudol/pribral, hm? :)

  • Niečo na tom byť môže. Váha sa mi síce nezmenila, ale začal som opäť cvičiť, takže tá ruka sa meniť mohla...

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim