Jaeger-LeCoultre Rendez-Vous Celestial

  • Myslím že tento zaujímavý model si zaslúži vlastné vlákno aj keď sa jedná o dámske hodinky.
    Další počin linie Rendez-Vous Celestial se od puvodní edice liší jen barevným provedením, které vychádzí z využitých materiálu. Tradičný rotujíci hvězdná obloha, která vykoná celý cyklus jednou za hvězdný den, tedy 23 hodin, 56 minut a 4 sekundy, nebyla totiž tentokráte z modrého lapisu lazuli, ale z temně krvavě rudého aventurínu. Není to jen barva červánkú, ale také vyznačená souhvězdí v nadhlavníku v daný okamžik a znamení zodiacu, které zaujmou. Jako zářící hvězdy pak umocní bordó barvu číselníku a pozdro z ružového zlata hned 139 briliantu (1,94 ct), které dotváří dva uložené v korunkách. Ta vrchní na pozici 2 slouží k pohybu vnitřního kroužku, který je reprezentován šťastnou hvězdou připomínající termín domluveného rendez-vous. Spodní, na pozici 4, pak náleží automatickému strojku Calibre 809/1.


    Ref.: Q348.25.60
    Kaliber: automatický náťah
    Funkcie: hviezdna obloha a indikácia znamenia zverokruhu
    Priemer: 37,5 mm
    Materiál púzdra: 18kt ružové zlato
    Vodotesnosť: 50 m
    Cena: 52.000 €


    Zdroj: watch it, internet.

  • Takhle na obrázku mi přijdou dost usedlý, ale to je absencí prostoru a šajnu kamenů, hvězd a vůbec celýho díla. Budou super :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pri niektorých dámskych modeloch mám pocit, že by sa oplatilo mať aspoň na chvíľku (len kvôli tomuto) ženské myslenie, by som chcel vedieť, čo si pri pohľade napr. na tento model ženy myslia. S dámskymi modelmi sa výrobcovia vždy viac pohrajú a vytrápia ako s pánskymi, no a je nám určite jasné prečo. Škoda, že tu nemáme dámske osadenstvo, celkom by to oživilo takéto témy. Hodinky sú krásne!

  • @mapo Súhlasím s tebou. Častokrát sú dámske modely omnoho sofistikovanejšie a esteticky možno na vyššej úrovni. No a nedal mi záver tvojho príspevku, tak som tieto hodinky ukázal 3 ženám. Odpovede boli nasledovné: pekné, hmm také obyčajné a do tretice moc prečačkané :] Je jasné že ani jedna s oslovených nevníma hodinky tak ako my a preto musíme brať tieto hodnotenia s poriadnou dávkou rezervy. O cene som sa naschvál nezmieňoval.