Stowa - nová stránka, nové modely

  • Panstvo opäť len informačne - ak ste dlhšiu dobu nenavštívili stránku Stowa GmbH, tak odporúčam nahliadnuť. Po Glycine ďaľšia značka ktorá v tomto prípade skôr len trochu upravila a sprehľadnila vzhľad svojej oficiálnej stánky. Za podstatnejšie ale považujem, že pomaly pribúdajú aj nové modely. Dovolím si upriamiť Vašu pozornosť na model Flieger TO2, osadený osvedčeným kalibrom ETA 2824-2 v Top verzii. Strojček je viditeľný zafírovým priehľadom v dne oceľového puzdra ktoré má takmer prijateľný priemer 43mm a je dotvorené peknou kónickou korunkou. Prehľadný a jednoduchý ciferník chránený jemne vypuklým zafírovým sklíčkom s obojstranným A/R v kombinácii s ručičkami aj indexmi potiahnutými Superluminovou BWG9 len podtrhujú skvelú čitateľnosť za každých podmienok. Hodinky sú síce bez Testaf klasifikácie ale to im neuberá na praktickosti. Dodávané sú na relatívne širokom 24mm koženom alebo gumenom remeni. Šikovné pilotky v modernom poňatí. Ale je tam toho viac...

  • Tie TO2 co ja viem, puzdro vyzera byt zaujimave, velkost vyborna, akurat sa mi nepacia prilis siroke 24mm nozicky a zdaju sa mi trochu sterilne... Ale to k tool watch asi patri... Rad by som ich pozrel nazivo :)

  • ono, pre mna su velmi zaujimave, ale ta moja poznamka "takmer prijatelny priemer 43mm" je zial v mojom pripade uplne na mieste... pre Teba podla obvodu zapastia akurát, pre mna predimenzovane. navyse mam pocit ze maju relativne dlhe a stihle nozicky ale na tom ma asi znacny podiel aj Tebou spominana sirka remena. osobne si myslim ze 22mm by bolo vhodnejsich a to ako z proporcneho tak aj z praktického hladiska. a sterilne je dobry vyraz :) take nemecky strohe a striktne funkcne, no to su napr. aj niektore modely od Sinn aj Damasko. tak trochu industrialny dizajn im upriet nemozno... ale inak sa mi pacia bez dalsich vyhrad, mat vacsi obvod zapastia tak mam chrobaka v hlave...