• Ale nesnaz sa mi tvrdit, ze ste sadli do auta a len tak sa vybrali do IT. To urcite nebolo mozne.

    No to určite nie. Ale tiež nebolo možné aby exekútor pre pár korún pripravil o strechu nad hlavou celú rodinu ako je tomu dnes. To je iná tragédia, ako tá tvoja, keď si plakal za mamou, však?

  • No to určite nie. Ale tiež nebolo možné aby exekútor pre pár korún pripravil o strechu nad hlavou celú rodinu ako je tomu dnes. To je iná tragédia, ako tá tvoja, keď si plakal za mamou, však?

    robim v poistovnictve a som odkazany na to, co klienti zaplatia, iny prijem nemam. nemam ani cent za vypracovanie ponuky a ani cent za nejaku radu. ten exekutor nepride len tak sam od seba. toho exekutora tam niekto posle a posle na zaklade toho, ze niekto neplati za to, co by mal a tvari sa uplne v pohode. na upomienky se**e a mysli si, ze vybabre zo systemom, nevybabre.

  • A mimochodom, nedostali sme sa ani do Juhošky a nie preto, že sme nechceli. More som videl až po revolúcii, tak tu nevypisuj hlúposti aké to bolo easy, možno pre niekoho, ale určite nie pre každého.

  • Robíš si z toho standu, ale keď tu budú pravidelne 40-ky mesiac v kuse a pitná voda začne byť problém, zmeniš názor a povieš si, že ťa nikto nevaroval. Diskutuje sa o týchto veciach preto, aby sme sa zmenili a skúsili zvrátiť súčasný ....

    vonkoncom nie, myslel som to smrtelne vazne.

    ako povedal Janci, tu sa veri a davaju ocenenie nejakej uziapanej koze, ale kto vie o chalaniskovi, ktory prisiel na system cistenia oceanov? kolko clankov o nom bolo? aku dostal cenu? jasne, lahsie je mlatit pantom ako nieco spravit, v tom sa politici vidia ... ta aspergerova koza isla na do Ameriky na jachte so sprievodom x-lodi a cele to stalo tolko, ze by sa z toho najedlo 1/2 hladujucej Afriky.

  • ...robili są aj velmi velke svinstva, so stovkami znicenych rodin...to vie kazdy...a dovolenka v Taliansku? nuž, ked si bol vzorny , prikladny a loajalny bolsevik, mohol si chodit kam chces aj 5 x do roka <X...my ostatni sme mohli chodit akurat tak na Siravu...ale mili priatelia, nemyslite ze tejto debaty bolo dost :)?...vratme sa my radsej k tomu co nas spaja a nie rozdeluje, suhlasite :)?

  • tu jeden z dovodov zmeny

    Na obrázku môže byť mapa a text, v ktorom sa píše „2006 2009 2012 2015 2018 H Monitoring zmien: NPa OP P Slovensky Raj, Vernár'a Spišské Bystré ortofotomapy R2002 -2021 )EUROSENSE .r.o. 1:25000 1000“

    dla mna nemenej podstatna vec je nasledovna. neviem, ci ste si vsimli uzasny trend zamkovej dlazby na dedinach. co bolo kedysi travnik alebo zelen pri domoch, tak je vydlazdene az-az. zaujimave by bolo zisiti, o kolko % sa zvysil podiel dlazby na ukor travnika/zelene, lebo to tiez pripsieva k ohrevu mikroklimy.

  • ...robili są aj velmi velke svinstva, so stovkami znicenych rodin...to vie kazdy...a dovolenka v Taliansku? nuž, ked si bol vzorny , prikladny a loajalny bolsevik, mohol si chodit kam chces aj 5 x do roka <X...my ostatni sme mohli chodit akurat tak na Siravu...ale mili priatelia, nemyslite ze tejto debaty bolo dost :)?...vratme sa my radsej k tomu co nas spaja a nie rozdeluje, suhlasite :)?

    Máš pravdu, končím k tejto ttéme 👍

  • tu jeden z dovodov zmeny


    dla mna nemenej podstatna vec je nasledovna. neviem, ci ste si vsimli uzasny trend zamkovej dlazby na dedinach. co bolo kedysi travnik alebo zelen pri domoch, tak je vydlazdene az-az. zaujimave by bolo zisiti, o kolko % sa zvysil podiel dlazby na ukor travnika/zelene, lebo to tiez pripsieva k ohrevu mikroklimy.

    Dedina je Romane kvapkou v mori...problem su parkoviska (hypermarkety, fabriky...)voda sa nevracia do pody primarne v mestach a priemyselnych parkoch...obce su easy...

  • vonkoncom nie, myslel som to smrtelne vazne.

    ako povedal Janci, tu sa veri a davaju ocenenie nejakej uziapanej koze, ale kto vie o chalaniskovi, ktory prisiel na system cistenia oceanov? kolko clankov o nom bolo? aku dostal cenu? jasne, lahsie je mlatit pantom ako nieco spravit, v tom sa politici vidia ... ta aspergerova koza isla na do Ameriky na jachte so sprievodom x-lodi a cele to stalo tolko, ze by sa z toho najedlo 1/2 hladujucej Afriky.

    Tiež mi nie je sympatická.

  • Dedina je Romane kvapkou v mori...problem su parkoviska (hypermarkety, fabriky...)voda sa nevracia do pody primarne v mestach a priemyselnych parkoch...obce su easy...

    kvapka ku kvapke ...

  • Robíš si z toho standu, ale keď tu budú pravidelne 40-ky mesiac v kuse a pitná voda začne byť problém, zmeniš názor a povieš si, že ťa nikto nevaroval. Diskutuje sa o týchto veciach preto, aby sme sa zmenili a skúsili zvrátiť súčasný negatívny trend.

    Homer, sranda nesranda, všetko, čo sa týka zemskej klímy je na dlhú a podľa mňa neplodnú diskusiu. Dlhé desaťročia sa vedci celého sveta snažia dopátrať, aký podiel na zmene klímy sveta má ľudská činnosť a stále sa nedopátrali k nejakému výsledku. Teda k takému, ktorý by bol dokázateľne akceptovaný celým ľudstvom a ukázal by, ako to urobiť, aby sa na Zemi dalo ešte dlho žiť. Je faktom, že ľudia majú na klímu Zeme vplyv. Aký je však veľký, to si nik netrúfne exaktne povedať a dokázať. Je tu vplyv výfukových plynov, kravských prdov, pálenia fosílnych palív. No toto je zanedbateľné oproti znečisťovaniu oceánov a výrubu tropických lesov, o čom sa v Európe relatívne málo hovorí a lenivá študentka Grétka o tom pre istotu nepovie ani slabiku. No naväčší zatiaľ dokázateľný vplyv na našu klímu majú samotné zemské cykly striedania dôb ľadových a horúcich. A proti tomu bojovať je boj s veternými mlynmi. Už to tu bolo - poručíme větru, dešti, no narobilo sa tým veľa škody a nebol z toho žiadny osoh. Človek sa môže starať o kvalitu ovzdušia, čistotu obcí, čistotu vôd, lesov a prírody vôbec ale pokiaľ príroda povie, že tu koncom storočia stúpne teplota o 5 stupňov Celzia nad súčasný normál, tak tá zmena jednoducho nastane, aj keby taká Grétka mala každý deň nejaký priblblý prejav v OSN. Ale, ako vždy, je toto iba môj osobný názor. ;)

  • ...robili są aj velmi velke svinstva, so stovkami znicenych rodin...to vie kazdy...a dovolenka v Taliansku? nuž, ked si bol vzorny , prikladny a loajalny bolsevik, mohol si chodit kam chces aj 5 x do roka <X...my ostatni sme mohli chodit akurat tak na Siravu...ale mili priatelia, nemyslite ze tejto debaty bolo dost :)?...vratme sa my radsej k tomu co nas spaja a nie rozdeluje, suhlasite :)?

    Po vstupe okupantov do republiky a po nástupe Husáka k moci boli po celý rok 1969 otvorené hranice s Rakúskom a NSR. Kto mal pas a chcel odísť, odišiel a jeho príbuzných nikto neperzekvoval. Ale naspäť už nepustili nikoho. Takto vtedy odišlo do cudziny vyše 400 tisíc ľudí. Od 1.1.1970 sa situácia zmenila. Hranice sa znova zavreli a bolo ako predtým. Faktom je, že sa do cudziny a to aj na západ cestovať dalo. Nerozhodoval o tom občan sám, ale za neho niekto iný. Kto si kúpil drahý zájazd od Čedoku, zvyčajne ho aj absolvoval.. No pre tých, čo chodili na západ bol najhorší strach. V spoločnosti bol umelo a sprosto udržovaný pocit strachu vlastne zo všetkého. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Chodil som, paradoxne ako nestraník, dosť často do nemecky hovoriacich krajín. Vždy mi pridelili vraj nejakého ministerského úradníka ako sprievod. Vedel som, že je to eštébák a nie úradník. Ten sa zvyčajne dobre ožral a potom mi siahodlho opisoval hrôzy pekelné, čo všetko sa stane, ak sa opovážim zdrhnúť. Tak som sa vždy vrátil. Nie kvôli bytu či autu, ktoré by mi okamžite zhabali, ani kvôli manželke, ktorú by skôr či neskôr museli za mnou pustiť. Bolo to kvôli mojej mame, ktorá by to neprežila a to som naozaj na svedomí mať nechcel. Ten pocit strachu bol neskutočne silný a ubíjajúci. A tak som sa vždy tešil na domov. Aspoň tam som mal, napriek všetkému, aký taký pocit bezpečia.

  • Pani, watchi, don, Martin… vazne sa na to vykaslime..s touto osobou je diskusia zbytocna, v jeho pripade je to len vecny monolog…takze koncim…

  • moj nazor na elektroverkle jasny a ze EU nieco zle vypocitala, tak to ma vobec neprekvapuje. problem je v tom, ze smer je jasne dany a sudruhovia si do toho nejakymi vedcami kecat nenechaju.

  • Ja tipujem, že elektromobilita ovládne trh len čiastočne a verím, že hlavným prúdom bude niečo iné, keďže elektriny nemáme toľko, aby nahradila podiel nafty a benzínu na trhu. V Nemecku už teraz veľakrát odpájajú z nabíjačiek autá ...