• Poslední, co jsem před katapultáží stihnul, bylo vytrhnout palubní hodiny značky B&R z přístrojové desky a než jsem dopadl na zem, už jsem je měl na ruce na jenom z popruhů tvořících část mého vybavení přetlakové kombinézy...z knihy pamětí nejmenovaného pilota F-15. Takže B&R jo, proč ne. Parádní a kvalitní nástroje.
    Ps. Tu knihu jsem si vymyslel. Škoda, mohlo to bejt zajímavý čtení.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Skrutky su z anfasu mimo, to je pravda.. Ale robim v leteckom priemysle a poznam, ako to chodi - po 8 rokoch som si rezervoval prvu letenku, ze to risknem :)
    Poznajuc fakty, tolerancie a vyrovne postupy musim povedat, ze tie skrutky pridavaju na autentickosti leteckeho instrumentu ako takeho a takto napolohovane ich priblizuju k realite :mrgreen:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Rozhozená poloha hlaviček šroubů evokuje kvalitu ruční práce, vidim to v naprostém pořádku. Tak jak ses rozhodl, jsem zvědavej :) U toho big date mě výjimečně mrzí to orámování okna, jsou to nástroje, ne leštěnky, ale jinak je super dívat se na ty dva věnce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pekne pekne, nazivo som BRka obzeral vo Viedni a vedel by som si vybrat... :super: Za mna skor ten model bez datumu, ten stvorcek okolo vyzera akoby lacno... Pamatam sa, ze sa mi velmi pacili dake full black so sedymi indexami a rucickami, niečo ako daval Kubo...
    Srobiky za mna skor nerovnomerne, posobi to prirodzenejšie ako zarovnane :)

  • Hm, srobiky... Ja hlasujem za zarovnane. Hodiny predstavuju vrchol preciznosti a snahu o detail...
    Normalne by ma zaujimalo vyjadrenie vyrobcu, ze ako to vlastne s nimi je.

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Zpověď jednoho nejmenovaného hodinkomaniaka:
    Stojím v obchodě značky Bell & Ross, prodavač mi rovná na stůl několik kusů stejného modelu vedle sebe. Dívám se a rozhoduji: ručičky, datumovka, pouzdra tvaru jednoplotýnkového vařiče. 8| Ha...šroubky, každý směřuje jinam a jinak u každého kusu. Tyhle ty chci, moc se mi líbí ten pravej horní šroubek pootočený vlevo. Zaplatím a natěšeně odcházím. V tom to začne...sakra a nebyly hezčí ty druhý, jejichž šroubek směřoval vpravo??? :/ Než dojdu domů, je mi do breku :( ano ty druhý, ty byly určitě lepší.

    Tento příběh (vymyšlený příběh :D , ale jak znám sám sebe, ne moc vzdálený realitě ;) ) , mně přivedl k otázce, jak to vlastně je. A opravdu, každý kus jednoho modelu má šroubky jinak, takže originál každým coulem....pardon...šroubem!!! :super:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hm, srobiky... Ja hlasujem za zarovnane. Hodiny predstavuju vrchol preciznosti a snahu o detail...
    Normalne by ma zaujimalo vyjadrenie vyrobcu, ze ako to vlastne s nimi je.

    aj ty ich mas asi takto, vsak? Sice iny pohlad, mensie skrutky, ale je to tam :)

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Poslední, co jsem před katapultáží stihnul, bylo vytrhnout palubní hodiny značky B&R z přístrojové desky a než jsem dopadl na zem, už jsem je měl na ruce na jenom z popruhů tvořících část mého vybavení přetlakové kombinézy...z knihy pamětí nejmenovaného pilota F-15. Takže B&R jo, proč ne. Parádní a kvalitní nástroje.

    Honzo, to bolo dobre :) i ked, z toho mala co viem je pilot rad ak pred katapultazou "stiahne polky" (stáhne půlky) :) ale kedysi to bolo inak a v tom je Tvoj pribeh takmer skutocny - v knizke "Sundejte Hartmanna" od autorov R.F.Toliver a T.J.Constable ktora je biografiou stihacej legendy Luftwaffe Ericha Hartmanna sa pise ze Nemecki piloti na Vychodnej fronte mali prikaz v pripade núdzového pristatia vymontovat palubne hodiny, nakolko ich v tej dobe bol kriticky!nedostatok. v r. 1943! tiez som tomu kedysi prilis nechcel verit ale pocas vojny ked je nedostatok cohokolvek to tak kludne mohlo byt... vsetci si robili srandu ze Rusi nemali naramkove hodinky no ako je zrejme, hodinky v tom obdobi este stale neboli uplne bezne dostupnym artiklom. a pokial islo o presne (domnievam sa ze kvazi chronometre) palubne letecke hodinky, tak aj v tej dobe relativne vyspeli Nemci s tym evidentne mali problem

  • Chápem a aj tie skrutky sú podoťahované tak všelijako :mrgreen:

    cele boli divne, Steinhart Aviation su po estetickej stranke asi o 1,5 triedy vyssie a stoja jednu sedminu z tychto.. v podstate sa mi nazivo pacili akurat spoza vykladu a mali genialne balenie/krabicku :mrgreen:

    Breitling do kazdej rodiny!!! :malin1:

  • Musím ti dať za pravdu, na ruke vyzerajú čudne. Mal si kúpiť iba tú krabičku, tá by stála presne toľko čo Steinhart Aviation :mrgreen: