Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Zdravím vás,

    môj prvý príspevok na fóre by som využil na otázku ohľadom krásnych Mido Ocean Star člena watchesfana. Ako vnímaš rôznorodosť indexov? Mne sa to páči, len som si stále myslel, že pozícia "12" je vždy výraznejšie odlíšená od ostatných - viď misoove TagHeuery, alebo ako nedávno prezentované Mido Ocean Tribute.

  • Zdravím vás,

    Vychazej z toho, že u hodinek pouzivanych jako nastroje je nejdůležitější perfektní citelnost za vsech okolnosti a rychla orientace na cifru. Tohle se musí dodrzet hlavně u potapek a melo by i u pilotek. Když to hodinky splňují je jedno jak. Tyhle Mida patří mezi nejcitelnejsi hodinky co jsem kdy vubec mel a to se orientuju hlavně na potapky a to cislo se blíží padesáti ruznejch hodinek od ruznych vyrobcu v cenach mezi 5.000 až 150.000kč. Jinak Tě vitam na fóru, hned napoprvé jsi měl logický a rozumný dotaz a ne jak často bývá...kolik za ně dostanu...:)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vychazej z toho, že u hodinek pouzivanych jako nastroje je nejdůležitější perfektní citelnost za vsech okolnosti a rychla orientace na cifru.... Jinak Tě vitam na fóru, hned napoprvé jsi měl logický a rozumný dotaz a ne jak často bývá...kolik za ně dostanu...:)

    Ďakujem za privítanie, ja som už nejaké roky aktívny viac na inom hodinkovom fóre ako StanoBare, ale bohužiaľ môj zaužívaný nick Stani tam bol vtedy obsadený, tak som si ho použil tu.

    O čitateľnosti je to jasná vec, takisto aj priority potápiek. Mne šlo o jednoznačne odlíšený index v pozícii "12" od ostatných (viď už spomenuté Mido Ocean Star Tribute), aby som sa vedel okamžite zorientovať, Zvlášť ak je lumi len na indexoch. Mido použil zhodný index aj na pozíciu 6.

    Viem, že sú modely potápiek, kde sa používajú rovnaké indexy, predsa len, ide o lumi bod lunety a minútovej ručičky, len mi šlo o tvoj pocit, ako to vnímaš. Lebo ak by som ti v tme, bez toho aby si si nahmatal korunku, pootočil lunetu, tak budeš vedieť, kde je "12"? :)

    Hodinky sú nádherné, vizuálne čisté, paráda.

  • Ďakujem za privítanie, ja som už nejaké roky aktívny viac na inom hodinkovom fóre ako StanoBare, ale bohužiaľ môj zaužívaný nick Stani tam bol vtedy obsadený, tak som si ho použil tu.

    O čitateľnosti je to jasná vec, takisto aj priority potápiek. Mne šlo o jednoznačne odlíšený index v pozícii "12" od ostatných (viď už spomenuté Mido Ocean Star Tribute), aby som sa vedel okamžite zorientovať, Zvlášť ak je lumi len na indexoch. Mido použil zhodný index aj na pozíciu 6.

    Viem, že sú modely potápiek, kde sa používajú rovnaké indexy, predsa len, ide o lumi bod lunety a minútovej ručičky, len mi šlo o tvoj pocit, ako to vnímaš. Lebo ak by som ti v tme, bez toho aby si si nahmatal korunku, pootočil lunetu, tak budeš vedieť, kde je "12"? :)

    Hodinky sú nádherné, vizuálne čisté, paráda.

    Tak to vítej o to víc :) Takovejch nás tu je většina, třeba já jsem Daemonultimate.

    Stále se moc zameřujes jen na tu dvanáctku a tvá představivost Tě nepustí dál. I kybys tu lunetu roztočil jak ruletu, stále budeš okamžitě vědět kde je dvanáctka. Musíš na to koukat komplexně, vlastně by mi úplně stačily ty indexy 3 a 9. Ale v noci jsou 6 a 12 stejně rozdílný od ostatnich jako ve dne. Když je máš na ruce jako každej normální potápěč je to tak jasný jako den a noc. Když bys je na ruce neměl, poznas to stejně hned, ale na takovou situaci se neptáš. Takže až někdy budou volně v obchodech na omrknutí, spíš v Nemecku, určitě si to vyzkoušej a uvidíš. Do tý doby tomu jak je vidět asi neuvěříš, ale jestli nevêříš mně, můžeš se zeptat Tana, měl je tyden po mně. Víc už nemam co bych Ti Stano k tomu napsal :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ja ako vzdy #OWG#Londynske#Wardy

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Tak to vítej o to víc :) Takovejch nás tu je většina, třeba já jsem Daemonultimate.

    Stále se moc zameřujes jen na tu dvanáctku a tvá představivost Tě nepustí dál. I kybys tu lunetu roztočil jak ruletu, stále budeš okamžitě vědět kde je dvanáctka...

    Díky. Práveže moja predstavivosť sa pohráva s každou možnosťou. Ak by si pozeral v tme na hodinky, nemáš ich na ruke, bez znalosti pozície lumi bodu na lunete, nebudeš len na základe lumi vedieť presne a hneď, kde je 6 alebo 12, detto 3 a 9. Ale jasné, hodinky sú stále na ruke. Dotaz som smeroval v okamžitej orientácii a za každej situácie, uznávam, že pre prax to už bolo pritiahnuté za vlasy. Niektoré značky u potápiek odlíšenie indexu na "12" riešia dosť striktne, iné nie. V prípade dotazov k tomu pošlem SZ, aby som tu neplevelil len pokecom.

  • Suhlas, neviem preco sa nevyrabaju kazde hodinky s wr100 :/

    A uz dajme obed, som zvedavy na tieto Orienty (+ tie zelene Zelos) 8o

    Ouky douky. Len teraz som s časom na tom biedne ? ale hneď ako pôjdem do BA tak sa ozvem?