Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Víkendové Prim. Nový remeň - nové hodinky.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • To Ti ty minutový indexy nechybej? To já si takovy hodinky ani na ruce neumim predstavit.

    Ked ich mam na ruke tak cas zacne plynut po Taliansky… Proste na nejakej tej minutke nezalezi. Nevadi mi to akurat ked nastavujem cas tak musim cakat na najblizsich 5 celych minut aby som to mal ako tak presne. Aj tak je to len by-ocko lebo sekundovka nezastavuje… :D

  • A když korunkou mírně zabereš proti chodu, ani ji nezpomalíš, treba jako je to u 7s26? Tak to teď máš jako spravnej ital spát a v létě tančit, no to fakt na minutach nezáleží ;)^^

    Spravny Ital ma leto aj v zime… :D

    Ano da sa to hackovat ako Seiko… ked korunku jemnym tlakom podrzis tak sa spomali a ked najdes spravny bod a silu tak aj uplne zastane… pokojne ich tak zmrazis na ako dlho chces. Dokoca ked tocis korunkou opacne aj sekundovka zacne ist dozadu. Nikde som sa ale o tom nic nedocital a na rozdiel od seika mi to pri tomto strojceku pride ako neprirodzene silenie (subjektivny pocit mozno kvoli rozdielu v cene :D). U AD sa tiez tvarili na tu otazku vselijako ale zase vieme ako to chodi… pokial to nie je v navode nerob to lebo skoncis v pekle neplatnej zaruky… :D

  • Tak toto ti nemaju podla mna ako dokazat. Aky kaliber v tom mas?

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Tak toto ti nemaju podla mna ako dokazat. Aky kaliber v tom mas?

    P.5000, rucny natah, in-house.

    Skor som to myslel tak ze AD da ruky prec od akejkolvek technickej otazky ktora nie je popisana v navode alebo katalogu. Niekedy to ide az do bizardnych situacii ako napriklad ze Rolex AD ti nesmie na hodinky namotovat aftermartket remen lebo tym porusia zaruku… :langue: Jasne ze to nemaju ako dokazat ale zase o to nejde… ciel je tu zaruku ani nevyuzit. V tejto cenovej kategorii radsej nebudem experimentovat hlavne ked z toho nemam dobry pocit a ziaden overeny zdroj mi neviem potvrdit ze to je OK. Je to trochu ine ako Seiko kalibre kde sa rucicka len spomaly, popripade skoci trochu dozadu ale nikdy sa neprestane uplne hybat. Pri tomto P.5000 zastane uplne a vidis ze sa vyslovene trapi aby sa zase rozbehla. Raz sa mi dokonca stalo ze som pustil korunku a nerozbehla sa az kym som nepotocil korunku spravnym smerom.

  • Toto mi pri inhouse kalibri uplne mimo. Moderny kaliber a nema hacking?

    Inak to co popisujes sa bezne deje aj na kalibroch PRIM 66 a 68. Na Unitase sa mi to nikdy napodarilo.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Toto mi pri inhouse kalibri uplne mimo. Moderny kaliber a nema hacking?

    Inak to co popisujes sa bezne deje aj na kalibroch PRIM 66 a 68. Na Unitase sa mi to nikdy napodarilo.

    Toto su od cias mojich ZS primiek prve hand wound hodinky takze sa mi tazko sudi ale viem ze ani jeden rucny panerai in house caliber nema hacking… s pocutia a vdaka a nejakym omakavackam som hand wound kalibre v Patek-och a JLC bez hackingu... Skusal som si raz Calatravu so small second a nehackovala, tak isto JLC Reverso so small second. Nie som rozhodne odbornik na kalibre a netusim ci je divne alebo nie, kazdopadne som vedel ze P.5000 nehackuje pred tym ako som ich kupil… myslel som si ze hacking je skor moderny standart auto kalibrov a ze tie rucne zostavaju trochu viac "rustikalne". Ale dobry namet na nejake studium... vecer skosim pogooglit ze co sa docitam...

  • Ja chapem, ze kaliber, ktory ma za sebou dlhu historiu a jeho pociatky siahaju do polovice minuleho storocia hacking nemaju. Toto ale nechapem pri kalibroch novo vyvijanych. Jedine, ze to je zamer.

    Co sa tyka Automatov a rucne natahovanych kalibrov, tam v zasade rozdiel nie je. Automaty maju voci rucne natahovanym kalibrom len nadstavbu pre automaticky natah - takze hacking nie je standard pre automaty. Skor to vychadza podla mna z historie daneho kalibra.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Nech je ako chce… rucny natah ma strasne bavi a hodniky tiez… bal som sa ich dlhe roky kvoli velkosti ale neopravnene. Myslim ze hocikto s aspon 170 zapastim da 44 mm PAM uplne v pohode. Minutove indexi nechybaju a ze nemaju hacking im pri tom ako vyzeraju velmi rad odpustim… :]

  • Je super, ze ta bavia. Uzivaj ich.

    Ja idem iba po rucnom natahu a vsetky hodinky okrem Wardov hacking nemali (vsetko to boli vsak konstrukcne stare kalibre). Tiez to neberiem ako nevyhodu, aj ked s hackingom je to lepsie.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133