Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Jak poslednu dobu, to su mnoho rokov zname fakty, spravny fanusik ich ma mat davno nastudovane a vybrat si podla toho vhodne zamestnanie a orientaciu! Ten co tu behal s Paneraimi je dufam taliansky instalater, inac neviem neviem..

  • ...alebo to mozeme mat tazko v ... na lehatku a nosit si co sa komu paci ;)

    K tejto iniciative sa iniciativne hlasim.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Ono je trošku (dosť) farizejské vysmievať sa škatuľkovaniu ľudí na základe toho, aké majú hodinky.

    No jo SMP su buzna watch, Breicle su kolotocaren, Rolex burzujky a Zenith su iluminatky… :mrgreen: Co nam zostava… proletarske Vostoky s puzdrom krasne rucne brusenym rasplou a Steinhart ktore sa vraj dokonale hodia k zelenym mikinam… Seagull je samozrejme tiez OK:mdr1:Zivot fanusika hodin sa posledny dobu komplikuje… zrazu tolko roznych kriterii ktore clovek musi zohladnit… :mdr1:

    Zazobanci to majú jednoduchšie... Tí, čo nemajú Brei, Rolex, Omega či Zenith a nosia proletárske Vostoky, Primky po tatovi, či Poljoty po dedkovi sú jednoducho iba socky.

    Zabúdajú však na jednu zásadnú vec.

    Socka bude mať väčšiu radosť zo Seiko 5, či Vostokov, ako zazobanec zo zlatých rolexiek vykládaných diamantami.

    A o to pri tejto vášni ide...

    O radosť.

  • Tvoje? Ak ano, tak gratulujem. Tieto sa aj mne pacia - snad z rolexiek jedine.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Akoze viem, ze je obcas tazke zachytit ironiu v pisanom texte, ale tu snad bolo jasne, ze si zo seba navzajom iba utahujeme.. :)

    Dúfam :]

    Od toho sú smajlíky a schopnosť čítať medzi riadkami.

    Len som tak minule rozmýšľal o svojej vášni k hodinkám.

    Prečítal som si históriu čistopoľskej továrne a dozvedel som sa neuveriteľný príbeh odhodlanosti.

    Presťahovať celú fabriku z Moskvy, ku koncu cesty aj po zamrznutej rieke - ručne, v ruskej zime, počas vojny, potom zaúčať deti...

    Mám k tomu väčší obdiv, ako k nejakému majsterkovi v neutrálnom Švajčiarsku, ktorý robí hodinky pre elitu SS...

    Alebo také HMT, ktoré kúpite na eBay za pár Eur - ak poznáte ich históriu, tak k nim pristupujete s väčším rešpektom.

    Ono vôbec nie je problém vyrobiť niečo kvalitné a špičkové - ak nie si obmedzený rozpočtom.

    Problém je vyrobiť kvalitu za dostupnú cenu.

    Preto mám ešte stále v obývačke 25 ročnú Aiwu, preto sú tak obľúbené Seiko 5, či s láskou spomíname na VW Beetle.

    V globále urobili Seiko 5 viac služby a radosti, ako ktorákoľvek drahá značka.

    Nie je vôbec problém kúpiť si drahé hodinky ak nie si limitovaný rodinným rozpočtom.

    Umenie je kúpiť si hodinky bez toho, aby to bolo výraznejšie poznať na rodinnom rozpočte.

    Áno, som proletár :ange:

    Nosím "proletárske" Vostoky, či Seiko 5. Chodím v montérkach s prilbou na hlave a pohľad na Amfíbie mi robí radosť.

    Okamžite si spomeniem na históriu - ako ich vymysleli, skúšali, kde všade boli a ako vstali z popola.

    U nás kindermanažéri nosia švajčiarske automaty, quartzové predražené imidžovky, smart-watch, či čistulinké G-Shocky za 500 :hehe: a tie nedostanú "zabrať" asi nikdy.

    Ak by robili to čo ja, odložil by aj G-Shocky - tomu ver !

    Áno - je to pekný pohľad na švajčiarske drahé hodinky, ale dajte mi ich na skúšku.

    Vostoky vydržia a keby niečo, sklíčko stojí pár Eur.

    Je to o príslušnosti k nejakej triede.

    Ak chodíš v práci v obleku, tak si môžeš dovoliť drahé a fajnové hodinky.

    Ak si proletár, tak volíš účel a cenu - ako ja.

    Preto proletár pohŕda drahými značkami - lebo sú symbolom inej triedy, preto buržoj pohŕda lacnými značkami a preto socka s nízkym sebavedomím kupuje fejky.

  • Pises pekne, putavo, obcas sa aj trochu stotoznujem. Akurat neviem teda, kam by som sa mal zaradit ked nosim cele spektrum - Rolex, Grand Seiko, Damasko, Steinhart, Citizen. Mozem byt v tvojom rebricku vo viacerych triedach? :)

    To je celé spektrum ?

  • Ak si proletár, tak volíš účel a cenu - ako ja.

    WTF??? Ironia sem ironia tam, tomuto nerozumiem. Som myslel, ze toto je uz davno za nami, ale asi som sa mylil.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • WTF??? Ironia sem ironia tam, tomuto nerozumiem. Som myslel, ze toto je uz davno za nami, ale asi som sa mylil.

    Za nami to bude až v momente, keď sa proletári všetkých krajín spoja, bude nastolený komunizmus a príživníci defenestrovaní :langue:

  • Som sa stratil v tom dlhom prispevku a uprimne poviem, ze ma desi ak nejde o ironiu. Akoze neviem poriadne kto je proletar a burzoj, a rovnako ako lordsoft sa neviem spravne zaradit, nepohrdam ani lacnymi ani drahymi.. som burzoazny proletar? Vlastne to ani nechcem vediet.. :D

  • Som sa stratil v tom dlhom prispevku a uprimne poviem, ze ma desi ak nejde o ironiu. Akoze neviem poriadne kto je proletar a burzoj, a rovnako ako lordsoft sa neviem spravne zaradit, nepohrdam ani lacnymi ani drahymi.. som burzoazny proletar? Vlastne to ani nechcem vediet.. :D

    :mdr1:

    Že by irónia dovedená do extrému ?

    Alebo som proletár - asociál - nebezpečný pre spoločnosť ?

    :o

  • Merkelka má lacné Botta, pápež pár eurové Casio...kam ich zaradiť? Je to póza, vyjadrenie nejakého vzdoru či snaha nakloniť si ľudové masy? Alebo sa im jeddnoducho páčili a tak si ich kúpili? Ako sa vžiť do myslenia nejakého Rytmusa alebo Ronalda a mať na ruke drahé ale predsa cingrlátka? Nemyslím, že je dôležité vymýšľať čo a prečo. Dôležité je mať rád. Ja mám svoje hodinky rád a je mi jedno, čo si kto o tom čo mám na ruke myslí. Pre niekoho som snob, pre niekoho žobrák. Teší ma, že tá druhá partia je v drvivej menšine. Lebo drvivej väčšine je to, čo nosím na ruke úprimne šumafuk.:]

  • Za nami to bude až v momente, keď sa proletári všetkých krajín spoja, bude nastolený komunizmus a príživníci defenestrovaní :langue:

    Super. Drzim palce.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133