Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Koupil jsem klukovi baterkáče a má je už tři roky a spokojenost max. Staly asi 60 eur. Teda na Ch v prodeji. Funglovky. Lepší foto už nemam

    Bohato stačí, watchi...:]

  • Aha zaujimava debata o kvalite resp. nekvalite značky Prim. Mňa len zaujal ten zvláštny, možno cirkusantský dizajn, ktorý ma prilákal na občasné prestriedanie mojich štandardných"klasických" hodiniek. Inak akú kvalitu by aj človek mohol čakať za automat s komplikáciou za 200€ :)

    Tissot

  • Akosi sa v tom strácam...:malin1: Borci, je reč o Prime v Žďári n.S. alebo o PRIME v Šternberku?;)

  • Aha, tak Žďár je na pretrase....onehdá ma jeden borec, ale na inom portáli, tvrdo presvedčoval, ako je dobre, že si Česi svoje calibre strážia a hlavne dobre (draho) predávajú a vraj to tak má byť. . Reagoval na moje slová o hodinkách pre každého, načež som namietal, že za český kaliber, byť v najkrajšom dizajne, vyše 2000 € je nonsens, iba zaševelil, že vraj -zlaté české ručičky- a viac so mnou nekomunikoval...:]

  • keby len 2000€, to by este slo ...
    maju na viac ?

    POZOR tam je Valjoux (ETA) 7750

    Aha, tak Žďár je na pretrase....onehdá ma jeden borec, ale na inom portáli, tvrdo presvedčoval, ako je dobre, že si Česi svoje calibre strážia a hlavne dobre (draho) predávajú a vraj to tak má byť. . Reagoval na moje slová o hodinkách pre každého, načež som namietal, že za český kaliber, byť v najkrajšom dizajne, vyše 2000 € je nonsens, iba zaševelil, že vraj -zlaté české ručičky- a viac so mnou nekomunikoval...:]

    A za aky inhouse kaliber je hodne dat 2000 a viac (asi aj s homplet hodinkymi) ? Je viac hodny Nemecky, Svajciarsky alebo iny?

    Podla mna ich kalibre su OK - su spolahlive, servisovatelne, maju svoju zivotnost (dokazuju to primky - ktore fachcia 30-40-50 rokov). Su vsak zalozene na povodnom kalibri LIP ktory presiel za ten cas co existuje PRIM iba malymi upravami. Chyba im invencia a vyvoj novych kalibrov, komplikacii. Pre toto su podla mna nanic. V porovnani napriklad s Nomosom su uplne v riti. Za kratky cas co Nomos existuje uz vyvinuli toho tolko, zabezpecili si komplet vyrobu doma, inovuju. Mozno mali dokonca horsie podmienky na start ako ich mal Nomos.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Přidám jednu nevím zekdy, dnes přes práci a sledování debat nebyl čas nic cvaknout

    skvele foto super hodiniek

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • POZOR tam je Valjoux (ETA) 7750

    A za aky inhouse kaliber je hodne dat 2000 a viac (asi aj s homplet hodinkymi) ? Je viac hodny Nemecky, Svajciarsky alebo iny?

    Podla mna ich kalibre su OK - su spolahlive, servisovatelne, maju svoju zivotnost (dokazuju to primky - ktore fachcia 30-40-50 rokov). Su vsak zalozene na povodnom kalibri LIP ktory presiel za ten cas co existuje PRIM iba malymi upravami. Chyba im invencia a vyvoj novych kalibrov, komplikacii. Pre toto su podla mna nanic. V porovnani napriklad s Nomosom su uplne v riti. Za kratky cas co Nomos existuje uz vyvinuli toho tolko, zabezpecili si komplet vyrobu doma, inovuju. Mozno mali dokonca horsie podmienky na start ako ich mal Nomos.

    citujem sam seba - super. Prisiel som vsak na zasadnu chybu a prispevok uz neviem editovat.

    V posledna veta ma zniet takto.

    Mozno (Nomos) mali dokonca horsie podmienky na start ako ich mal Prim. Nomos zacinali na zelenej luke, kdezto prim vlastnil komplet technologie, mali meno a aj aky taky trh.

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Múdre dievča, prvá blondína, ktorá prejavila zmysel pre humor...:]