Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Bolo mi ľúto týchto Zulu, zanedbával som ich kvôli Moonwatchom. Aj vy to tak máte, že vaše hodinky potrebujú lásku? ^^

  • Nikto mi nevolá, že AirKingy su dostupné. Tak sa zabavím inak ^^

    Ani mne nikto nevolá 😁 si spokojný inak ?

    Caute chalani, fuuuha, na chmagu by ste sli do ohradky cinskej sekcie a schytali inu sodu :D
    Ale vazne, to mate tie s tym cinskym strojkom? A asi nie 36 ale 39mm este ze?

    Ja som ich pred casom pozeral ale odradzal ma shitny strojcek, cesta z ciny bohvie ako dlho, cena s etou a clo s depkou k tomu na urovni Steinhartov, cakacka v mesiacoch...
    Ako je spracovany naramok? ma regulaciu v spone? nosi sa to dobre? je pevny solidny?
    Vyzorovo co mi vadi a preco som ich ani nezvazoval je, ze ten cifernik je prazdny, vela negativneho priestoru a v kombinacii s tou velkostou to aspon mne puta pozornost a dost vadi... plus, otrasne logo jak past na oko...

    mozno skusit na fb steinhart grupe ukecavat Guntera nech od SM kupi nejaky par desiatok kusovy batch tych novych 36mm puzdier, nacpe tam v tych svojich dielnach vo Svajci elabore Sellitu, da tam nejaky exp like cifernik a svoje logo... bol by taky fajn polo-cinsky bastl za slusne prachy a hlavne nie v tom nemastnom neslanom puzdre ako dava vsetky 39ky teraz...


  • mozno skusit na fb steinhart grupe ukecavat Guntera nech od SM kupi nejaky par desiatok kusovy batch tych novych 36mm puzdier, nacpe tam v tych svojich dielnach vo Svajci elabore Sellitu, da tam nejaky exp like cifernik a svoje logo... bol by taky fajn polo-cinsky bastl za slusne prachy a hlavne nie v tom nemastnom neslanom puzdre

    Ako myslis ze Steinhart ma svoje puzdra made in Germany :D? dost si o tom dovolim pochybovat...predpokladam ze je to rovnalo Cina, príp. iny azijsky vyrobca...

  • Ako myslis ze Steinhart ma svoje puzdra made in Germany :D? dost si o tom dovolim pochybovat...predpokladam ze je to rovnalo Cina, príp. iny azijsky vyrobca...

    Asi to vyznelo ako moja naivita, samozrejme ze si to nemyslim, dokonca je priam iste ze tam bude cinske vsetko okrem strojceku, kolko len swiss made pravidla dovolia :D
    Nemohli by mat ceny ake maju. V prospech Steinhartu ide akurat to ze ma zastupenie v europe a ze davaju swiss strojceky inak je to stale polo-cinsky bastl, akurat ze kompletovany vo svajci :)

  • Asi to vyznelo ako moja naivita, samozrejme ze si to nemyslim, dokonca je priam iste ze tam bude cinske vsetko okrem strojceku, kolko len swiss made pravidla dovolia :D
    Nemohli by mat ceny ake maju. V prospech Steinhartu ide akurat to ze ma zastupenie v europe a ze davaju swiss strojceky inak je to stale polo-cinsky bastl, akurat ze kompletovany vo svajci :)

    Tak je to nemecka firma, takze predava v EU :) kopec výrobcov v tomto cenovom segmente si dava vyrabat ci uz puzdra, rucicky, korunky...v Cine. Tiez nie som zastanca kopiriek ale konkretne San Martin som par krat drżał v ruke a spracovanie je slusne a hlavne, na nic sa nehraju, su prosto cinsky výrobca a hotovo ;) ...a pre toho komu to nevadí, na pripadne aj hrube zaobchadzanie, su to hodinky so slusnym spracovanim, zafirom s antireflexom a vacsinou japonskym automatom za 200-300 Eur, co pravdu povediac, ziadny evropský výrobca neponuka...

  • Veru spracovanie je veľmi dobré, napríklad moje Hydroconquest sa s nimi kvalitou rovnajú. Strojček s Kubom máme yn55 čo je vlastne nezbrandovany Orient F6922, čiže Japonsko a tiež máš možnosť tam dať Sellitu 200. To sa síce blíži cenou Steinhartom, ale vždy by som si vybral tento kus radšej ako ich 39mm Explorer. San Martin mi príde kvalitnejší a vernejsi predlohe. Neobhajujem homage, ale naozaj čakám na call od AD na AirKingy. Ak by som ich mal, San Martin neriešim.

    Dokonca kvalitou spracovania sa blížia ku Tudor Ranger, ktoré som skúšal v predajni. Tam je ciferník tiež prázdny a naviac San Martin má pekne kovové aplikované indexy. Spona a strojček sa samozrejme porovnať nedajú.

  • Tak je to nemecka firma, takze predava v EU :) kopec výrobcov v tomto cenovom segmente si dava vyrabat ci uz puzdra, rucicky, korunky...v Cine. Tiez nie som zastanca kopiriek ale konkretne San Martin som par krat drżał v ruke a spracovanie je slusne a hlavne, na nic sa nehraju, su prosto cinsky výrobca a hotovo ;) ...a pre toho komu to nevadí, na pripadne aj hrube zaobchadzanie, su to hodinky so slusnym spracovanim, zafirom s antireflexom a vacsinou japonskym automatom za 200-300 Eur, co pravdu povediac, ziadny evropský výrobca neponuka...

    tak trocha som sa dovzdelal, ano makaju zjavne cinania a snazia sa to technicky posunut na co najsolidnejsiu uroven. Jasne, zname swiss znacky svoje hodinky tiez nevyrabaju v inej galaxii, takze pri sucasnych technologiach a snahe sa to da aj v azii pomerne slusne technicky zvladnut. ale tie ceny mi nepridu zas az tak friendly, a to este po mesiaci cesty caka tahacka s colnicou a vypalne (pardon DPH a clo), takze na takych 700 to v konecnom dosledku s tou sellitou (asi nebude ani elabore) vyjde... nevyvazeny cifernik - otrasne logo a prazdnota okolo mi na tom vyzorovo vadi najviac, plus nutnost akekolvek opravy riesit vo vlastnej rezii, nakolko dotahovat sa s cinanom a posielat to cez pol sveta asi nebude bohvieco...

    Co by ma ale zaujimalo najviac - viem ze ty mas daleko viac a daleko lepsich hodiniek ako ja. Aky si mal z tych SM pocit, ked si ich drzal v ruke, v suvislosti s tym ze by si ich mal aj nosit? Lebo vieme ze mechanicke hodinky, ich nosenie a vlastnictvo je dnes hlavne o tom pocite...

  • Ja som neobjednal z Aliexpress u, ale jednej stránky, ktorá je od San Martin označená ako jeden z ich partnerských obchodov. Posielali z Ciny do Nemecka cez Fedex Express, takže za týždeň som ich mal už aj s vybavením colnice. Tento model, čo mám má vyssiel 230 + 34 clo a poplatok za vybavenie. Čiže nie je to také zlé. Obchod sa má pýtal, či majú na papiere dať nižšiu sumu, že väčšinou to zákazníci chcú.

    Možno si niekto spomenie, že pred rokmi som začínal so Seiko SNZG15 a mám nejaké primky a pod, potom som mal HC a prestal s hodinkami a aktivitou tu, lebo som nemal na to prostriedky a len ma to trápilo. Čiže môžem porovnávať aj s lacnejšími, aj drahsimi.

    Pocitovo v ruke je to kvalita, spracovanie veľmi dobre a kľudne ich ponosím a prestriedaní s Moonwatchami a Longines Zulu. Zároveň pocitovo je to také, že viem, že je to Čína na ruke, že to nie je Tudor alebo Rolex, čo mi trochu vzadu veta v hlave. Toto je ale čisto záležitosť značky a prestíže.

  • Co by ma ale zaujimalo najviac - viem ze ty mas daleko viac a daleko lepsich hodiniek ako ja. Aky si mal z tych SM pocit, ked si ich drzal v ruke,

    Co ti poviem, pocit dobry :)na pivo, do lesa, do zahrady a k moru fajn, inde by som ich asi vela nenosil ;), na bezny zivot mam ine :)

  • Co ti poviem, pocit dobry :)na pivo, do lesa, do zahrady a k moru fajn, inde by som ich asi vela nenosil ;), na bezny zivot mam ine :)

    tak som si aj myslel. ved vieme ... :)

    Ja som neobjednal z Aliexpress u, ale jednej stránky, ktorá je od San Martin označená ako jeden z ich partnerských obchodov. Posielali z Ciny do Nemecka cez Fedex Express, takže za týždeň som ich mal už aj s vybavením colnice. Tento model, čo mám má vyssiel 230 + 34 clo a poplatok za vybavenie. Čiže nie je to také zlé. Obchod sa má pýtal, či majú na papiere dať nižšiu sumu, že väčšinou to zákazníci chcú.

    Možno si niekto spomenie, že pred rokmi som začínal so Seiko SNZG15 a mám nejaké primky a pod, potom som mal HC a prestal s hodinkami a aktivitou tu, lebo som nemal na to prostriedky a len ma to trápilo. Čiže môžem porovnávať aj s lacnejšími, aj drahsimi.

    Pocitovo v ruke je to kvalita, spracovanie veľmi dobre a kľudne ich ponosím a prestriedaní s Moonwatchami a Longines Zulu. Zároveň pocitovo je to také, že viem, že je to Čína na ruke, že to nie je Tudor alebo Rolex, čo mi trochu vzadu veta v hlave. Toto je ale čisto záležitosť značky a prestíže.

    SNZG15 boli aj moje prve vaznejsie mechaniky ... fajn hodinky za stovku v 2013...

    Takze SM uz vie vyrobit nieco co sa na hodinky technicky podoba (cenu si ma hoooodne lepsiu ako ten ali co som nasiel ja), nosit sa to da, ako hracka fajn ... a pocit si uz definuje kazdy podla seba...

    Tomuto je vsetko jedno, ten sa ma najlepsie, staci nerozculovat pana :) on chce spat a ja asi obed :)

    Diky za postrehy pani :)