Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • No kingy parada a slusny wrist time tento tyzden, nech je co obdivovat :)

    Taku technicku radu pls ak mozem... vidim ze ten naramok mas celkom tesne, v teple obopina zapastie tak pevne ze sa hodinky ani nepohnu vsak? Mam to na mojich BB36 v teple podobne (a volnejsie uz nejdu) a ked nahodou vytocim ruku a tym zapastie zvacsi objem na maximum, citim uz pnutie v naramku, riesite to nejako aj ostatni? Nemoze sa ten naramok takto poskodit?

    Dik👍Ja ho az tak uplne tesny nemam a okrem toho mam na nich easy link, tzn. dalsi clanok ktorym sa predlzi o cca. 5 mm, takze pohoda. A k naramku, pnutim zapastia ho neposkodis, tie koliky su dost pevne, akurat je to pri tesnom naramku diskomfort pri noseni

  • No kingy parada a slusny wrist time tento tyzden, nech je co obdivovat :)

    Taku technicku radu pls ak mozem... vidim ze ten naramok mas celkom tesne, v teple obopina zapastie tak pevne ze sa hodinky ani nepohnu vsak? Mam to na mojich BB36 v teple podobne (a volnejsie uz nejdu) a ked nahodou vytocim ruku a tym zapastie zvacsi objem na maximum, citim uz pnutie v naramku, riesite to nejako aj ostatni? Nemoze sa ten naramok takto poskodit?

    Sice ta nepoznam ale taky silak aby si poskodil naramok podla mna nebudes. Je to fakt solidne. Doporucil by som ti dokupit clanok alebo polclanok. Tudor bohuzial polclanky nerobi ale riesenie je tu… https://www.uncleseiko.com/collections/bl…-black-bay-36mm

  • Dik👍Ja ho az tak uplne tesny nemam a okrem toho mam na nich easy link, tzn. dalsi clanok ktorym sa predlzi o cca. 5 mm, takze pohoda. A k naramku, pnutim zapastia ho neposkodis, tie koliky su dost pevne, akurat je to pri tesnom naramku diskomfort pri noseni

    Ale velmi dobre to na tej fotke vyzeralo, tak presne akurat. nepaci sa mi ked ten naramok tak previsa, ked to je prilis navolno...easylink pomoze, ja ho bohuzial nemam...

    a dufal som v taky zaver, ze pokial citim len pnutie pri vytoceni zapastia, poskodenie naramku este nehrozi. naozaj by som nerad urobil nejaku hlupost, tie hodinky by som si rad uzival a nie s nimi utekal do servisu... lebo nahradne diely ako stezejky, srobky nejde zohnat inak ako cez AD na tieto premiove znacky ako som sa dozvedel...

    Sice ta nepoznam ale taky silak aby si poskodil naramok podla mna nebudes. Je to fakt solidne. Doporucil by som ti dokupit clanok alebo polclanok. Tudor bohuzial polclanky nerobi ale riesenie je tu… https://www.uncleseiko.com/collections/bl…-black-bay-36mm

    no ziadny miesizelezo veru nie som :) takze aj ako kolega madmax hovori, bezny pocit tesnosti pri vytoceni ruky naramok este neposkodi...

    no ja som z neho odobral jeden dielik a na maxime mikroregulacie su mi akurat, ale v teple uz nie. ked vsak vratim ten origo dielik, uz je to velke, lebo dielik ma okolo 10mm a mikroregulacia max 6mm... a moj komfort v teple je niekde medzi tym... na studeno uz totalne lietaju so vsetkymi clankami aj na najmensej mikroregulacii ...

    uncleseiko uz je na ceste, len z USA trva kym pride... ma okolo 5-6mm a ked ho zaradim do naramku a vratim mikroregulaciu o 1 pin, dosiahnem presne to co som potreboval...

    zatial ich v tychto horucavach odkladam a vybral som 8 rokov stare Seiko SBCA001 ktore som si objednaval priamo z japonska, zobral hodinarovi, ten vymenil tesnenie, baterku... su sice trocha obite a skrabnute aj na sklicku ale stale ich mam rad a maju super prakticku velkost :)

  • Ivanhoe34 Mam presne ten isty problem s BB58. Mam ich uz ale 3 roky, teda davno pred tym ako US spravil poldielik a uz som si aj zvykol. Mam ich vacsinou proste trochu na volno…

    O BB58 je na nete viac videi ako si to ludia takto upravuju ale ten aftermarket vyrobca s tym poldielikom prisiel naozaj len pred par mesiacmi. BB58 maju tusim ten isty bracelet (myslim stylovo nie vyzorovo) ako BB36 - bez poldielika a 3 dierky mikroregulacie v spone. Dielik naramku kusok cez 10mm, vzdialenost medzi krajnymi dierkami mikroregulacie 6mm. Matematicky je tam sanca ze naramok bude o cca 4-5mm na obvod nevyhovujuci. A to je celkom slusna dlzka aby bol bud pritesny alebo privolny ak to cloveku vyjde rovno sem.

    Nove Rangery maju v spone tusim 8mm spojitu regulaciu bez extra toolu, cim absenciu poldielika vykryju ale tieto starsie naramky nie a uz to zjavne nemali za potreby inovovat. Skoda, ale aspon zistujem ze v tom nie som sam...

    Uvidim ako ten poldielik ked pride, ved urcite dam potom vediet...

  • Na vikend trochu do lesa a k vode som vymenil kozu za ocel

    Kurnik, ale som aj zlomil vystezejkovac ako nesli vytlacit tie kolicky. Uplne novy tah, potreboval som si ho skratit. Nastastie sa to obislo bez skrabancov.