Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Ivanhoe34 nooo… moje PAM maju papierovo 8 dnovu rezervu, teda 192 hodin. V reale ale na jeden natah zvladnu 9,5 dna… Podla mna sakra dobra vec. Tiez rad natahujem ale to sa da kazdy den aj na hodinkach ktore este stale nejaku rezervu maju a stale idu… Ja tu snahu vyrobcov uplne chapem. Vacsina ludi ma jedny, mozno dvoje mechanicke hodinky ktore nosia primarne cez tyzden. Je super ich v piatok vecer odlozit a v pondelok rano ich najst funkcne bez nutnosti nastavovat…

  • Ivanhoe34 nooo… moje PAM maju papierovo 8 dnovu rezervu, teda 192 hodin. V reale ale na jeden natah zvladnu 9,5 dna… Podla mna sakra dobra vec. Tiez rad natahujem ale to sa da kazdy den aj na hodinkach ktore este stale nejaku rezervu maju a stale idu… Ja tu snahu vyrobcov uplne chapem. Vacsina ludi ma jedny, mozno dvoje mechanicke hodinky ktore nosia primarne cez tyzden. Je super ich v piatok vecer odlozit a v pondelok rano ich najst funkcne bez nutnosti nastavovat…

    Tak, tie PAM su ina liga, priam iny vesmir... tak ako nemam ruku na ich nosenie, tak nemam ani status na ich vlastnenie... a je to samozrejme v poriadku.. no ak mozem skromne k tomu - ich strojcek je pokial viem vymakany inhouse kde maju tuto funkciu dlheho chodu bez nutnosti natahu dobre zvladnutu.


    Mne v principe islo o to ze v oblasti svojho zaujmu som nasiel hodinky ktore by som mozno aj rad mal ale ja som zrovna typ ktory ma rad jedny hodinky a tie chce mat co najlepsie podla svojich predstav (je to velmi individualne samozrejme) a mat k nim blizko, o.i. si ich aj denne natiahnut... a ked vidim v rucnom natahu pre mna nezmyselne vysoku rezervu za cenu zhorsenia spolahlivosti strojku - niekolko zdrojov nezavisle od seba reportuje problemy s praskajucim perovnikom - tak v mojich ociach si tym vyrobca uplne nepochopitelne striela do kolena...

  • Ivanhoe34 Svet sa nemoze riadiť len podľa teba :)

    Aj ja mám rád hodinky s dlhšou rezervou, lebo ich mám viac. Presnosť poprípade spoľahlivosť a dlhá rezerva sa vždy nevylučujú.

    Ano samozrejme nemoze a neriadi a je to uplne v poriadku :)
    Tak ten svoj svet (aspon hodinkovy) riadim podla moznosti sam - konkretne za ktore hodinky a ci dam svoje usetrene financie... a obcas si pritom zanadavam na veci ktore mi hlava neberie... som hold asi konzervativny staromilec, ked je uprednostnujem kvalitu a spolahlivost pred inovaciami v ktorych nevidim zmysel... ako napriklad ani v aute najvacsieho techno geek elektro inovatora na svete a prilahlych galaxiach kde sa volant za priplatok meni na kvazi knipel z lietadla (super ruckovanie som videl na youtube s nim) a existuje tam vraj volitelna appka co emuluje prdy do sedacky...

  • Ano samozrejme nemoze a neriadi

    Ako v kazdom odvetvi aj v tom hodinkovom vyroncovia inovuju, vyvoj technologii a materialov im nedovoluje preslapovat a zaujem zakaznikov, napr. aj v predlzovani rezervy natahu je pre nich podstatny…a to ze zaciatky mozu byt obcas kostrbate, kym sa nevychytaju muchy, sa stat moze, zvlast v tomto cenovom segmente…ale na vyber su aj tu aj iny vyrobcovia strojcekov, nielen Eta, takze aky, taky vyber existuje…

  • Ano samozrejme nemoze a neriadi a je to uplne v poriadku :)
    Tak ten svoj svet (aspon hodinkovy) riadim podla moznosti sam - konkretne za ktore hodinky a ci dam svoje usetrene financie... a obcas si pritom zanadavam na veci ktore mi hlava neberie... som hold asi konzervativny staromilec, ked je uprednostnujem kvalitu a spolahlivost pred inovaciami v ktorych nevidim zmysel... ako napriklad ani v aute najvacsieho techno geek elektro inovatora na svete a prilahlych galaxiach kde sa volant za priplatok meni na kvazi knipel z lietadla (super ruckovanie som videl na youtube s nim) a existuje tam vraj volitelna appka co emuluje prdy do sedacky...

    Ja som z časti pomerne konzervatívny a čo sa týka áut s tebou súhlasím, a určite ešte aj v inom, okrem tej rezervy ;)

  • Ako v kazdom odvetvi aj v tom hodinkovom vyroncovia inovuju, vyvoj technologii a materialov im nedovoluje preslapovat a zaujem zakaznikov, napr. aj v predlzovani rezervy natahu je pre nich podstatny…a to ze zaciatky mozu byt obcas kostrbate, kym sa nevychytaju muchy, sa stat moze, zvlast v tomto cenovom segmente…ale na vyber su aj tu aj iny vyrobcovia strojcekov, nielen Eta, takze aky, taky vyber existuje…

    ano samozrejme, a je skvele pocut aj daleko optimistickejsie pohlady na vec ako mam ja.... ale ved sme tu na fore ktore spaja nas spolocny zaujem tak mame aj priestor na diskusiu a zdielanie tych svojich pohladov...
    Vies, ked som videl toto, a cital tie komentare, ktore v hrozivej miere potvrdzovali skusenosti autora, nie je to veru dobra vizitka pre vyrobcu a uz vobec nie pre ziskanie zakaznika s mojim myslenim a pohladom na vec...

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Ja som technik informatik a moja praca ked nie je odvedena technicky do detailov, nastava velky problem u zakaznika... ak nieco inovujem a nezadari sa, zosype sa mi to na hlavu strasnym sposobom... a robim takto uz vyse polky zivota, co ma zjavne deformuje a uvedomujem si to len pri konfrontacii svojich nazorov... tu vyslovujem podakovanie kazdemu kto mi odpovedal, dava to zmysel tomuto foru...

    Ked sme pri tych inovaciach, uplne suhlasim, inovovat asi treba aj tu, minimalne pre vacsinu potencialnych zakaznikov... Ja by som skromne povedal, tiez vidim priestor na inovacie, ale asi taketo

    - trvacnejsie materialy na vyrobu suciastok strojcekov, nech to dlhsie vydrzi a menej sa opotrebovava

    - nove maziva ktore pomozu predlzit servisny interval (viem ze napriklad Rolex inovuje aj tymto smerom)

    - odolnejsie strojceky proti narazom a nepriaznivym vplyvom (ziarivy priklad opat 3230 napriklad)

    - odolnejsie tesnenia ktore vydrzia viac nepriaznivych vplyvov - bezne chemikalie mydla...

    Moje svate graly su proste Rolex Explorer 36mm alebo oyster perpetual 36mm v najnovsich verziach - co sa tyka dizajnu puzdra a velkosti. Kedze nemam nervy cakat na poradovniku a v neposlednom rade aj stoja viac nez je pre mna zdrave zaplatit, tak nieco na ten sposob s elabore alebo top sellitou, rucny natah popripade, 20mm roztec noziciek, do 11mm vyska... pekna silna modra lumi citatelna celu noc... Steiny ktore nosim ako tak vacsinu toho splnaju, preto ich mam tak rad :)
    Ale je super ze so svojim pohladom som v uzkej mensine, mozno dokonca sam... ved inak by hodinarsky priemysel mohol rovno skoncit :D