Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Malé zamyšlení. Na jedné straně penzión s normální stravou ve vesnici na hranicích s Polskem. Konec světa. Na straně druhé 4 hvězdy v Karlových Varech, pod množstvím a výběrem jídla praskají stoly, dokonce i já už mám dost. K tomu kousíček od kolonády, hezké výhledy a v ceně bazén, výřivka, sauna a td. Na obou stranách stejná cena. Ten nepoměr je zarážející.

    Je to tu super a dnes chystáme výlet do hor, kde se natáčel jeden díl Rapla. Těšíme se ;)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • V tej vodotesnosti sa nesekli o jednu nulu na konci? Tuším max. zatiaľ som videl 1000 m.

    Nesekli... teraz neviem ci myslis ze si max 1000 videl u Breitling Superocean alebo u hodiniek celkovo. Superocean ma WR 300, 500, 1000 a 2000 v zavislosti od modelu. Nevylucujem ze boli aj ine verzie... uz ich robia velmi dlho. Mna osobne fascinuje Breitling Superocean Chronograph 2000. Je to quartz chronograf ktory ma 2000 m WR. Ficurina je ze ho mozes pouzivat aj pod vodou do rovnakej hlbky na aku su certifikovane hodinky. Tlacidla chronografu funguju na nejakom magnetickom principe a nie su priamo spojene so strojcekom otvorom v puzdre. Ked ich stlacis nenatecie ti do hodiniek voda ani ked si 2 km pod hladinou. Vseobecne, co sa seriovo vyrabanych hodiniek tyka, ma napriklad Rolex Deep Sea 3900 a Hublot mal model Oceanographic s 4000.

  • Zaujímavé tá vodotesnosť, kto už by sa potápal do 1000 2000 alebo 3900m veď tam nie je ani živej duše a pre človeka nemožné, jedine tak ponorke upevniť na ruku a pozerať cez okienko či držia 😅😁

  • to mas ako s autami, niektore maju maximalku aj vyse 300km/h. Kedy to kto (okrem okruhu) vyuzije? Ide prave o tu rezervu, ktoru mas k dispozicii. Tie vodotesnosti su staticke, pri dynamickej zmene tlaku je dobre mat rezervu...napriklad skok do vody z nejakych 5m moze byt aj pre WR 100m smrt.

  • vodotesnosť uvádzaná v metroch nemá s tlakom vyvýjaným na hodinky nič spoločné, netuším prečo je takáto metodika uvádzania, pre bežného človeka je to zbytočne zmetočné :)...reálna hĺbka ponoru je tak cca. lomeno 10, tzn. WR 100 m, hĺbka ponoru cca. 10 m, aj keď to závisí od viacerých faktorov (teplota vody, jej hustota...)

  • Je to tak trochu marketing... malokto si vie predstavit co znamena vodotesnost do 30 barov a je podstatne lahsie si predstavit 300m. Ako napisal kolega madmax tlak pod vodou nie je konstanta ale meni sa podla vonkajsich faktorov. Tlak v 10m na Sirave, v strede Atlantiku a na pobrezi Thajska bude iny. Tlak sa bude menit aj podla toho ci hybes rukou, ci ma voda prud a podobne. Pokial je mi zname tak ISO certifikacia vodotesnosti prebieha v labaku tak ze sa hodinky ponoria na hodinu do 10 cm hlbky a vystavia sa statickemu tlaku ktory by mali vydrzat. Nech ma mudrejsi opravia ale ja to chapem tak ze WR 300m znamena ze hodinky su odolne statickemu tlaku aky by bol za idealnych laboratornych podmienok v hlbke 300 metrov.

  • Je to tak trochu marketing... malokto si vie predstavit co znamena vodotesnost do 30 barov a je podstatne lahsie si predstavit 300m. Ako napisal kolega madmax tlak pod vodou nie je konstanta ale meni sa podla vonkajsich faktorov. Tlak v 10m na Sirave, v strede Atlantiku a na pobrezi Thajska bude iny. Tlak sa bude menit aj podla toho ci hybes rukou, ci ma voda prud a podobne. Pokial je mi zname tak ISO certifikacia vodotesnosti prebieha v labaku tak ze sa hodinky ponoria na hodinu do 10 cm hlbky a vystavia sa statickemu tlaku ktory by mali vydrzat. Nech ma mudrejsi opravia ale ja to chapem tak ze WR 300m znamena ze hodinky su odolne statickemu tlaku aky by bol za idealnych laboratornych podmienok v hlbke 300 metrov.

    Áno je to ako píšeš a platí aj pravidlo 1/10 cca, že to je reálna hĺbka, do akej sú vodotesné. Ta certifikácia prebieha zložitejšie, skúšajú sa tam rôzne situácie po rôzny čas a za rôznych podmienok, teplôt ...