Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • @Roderik Vôbec som netušil, že táto značka ešte jestvuje. Pre mňa je synonymom DDR, kde som v roku 1969 za 5 DDR mariek kúpil vreckáče Ruhla na retiazke. Viseli mi asi rok a pol nad posteľou v internáte. Nemali jediný kameň, všetko to bolo iba o ložiskách. Raz, asi o 22,30 , sa ozvalo "puk" a hodinky sa mi komplet rozsypali. Všade boli kolieska a pružinky. Podľa toho, čo vidím, je to dnes predsa len pokrok ,aspoň o krok... ;)

    Tieto čo tu mám na rukách či zo včera a dnes sú staré ešte made in GDR bez kameňov.

  • Tieto čo tu mám na rukách či zo včera a dnes sú staré ešte made in GDR bez kameňov.

    nepoznám históriu vývoja hodinárskeho priemyslu v bývalej DDR, ale mám taký dojem, že po rozdelení to ešte nebolo také katastrofické. Neskôr to vnímam tak, že nápady boli, dizajnovo fajn, strojovne na jeden rok - proste čo najlacnejšie ľudovky. Ako prvák za vysvečko som dostal tiež voľačo DDR a malo to

    životnosť presne do druháckeho vysvečka :D

    A stitch in time :D

  • nepoznám históriu vývoja hodinárskeho priemyslu v bývalej DDR, ale mám taký dojem, že po rozdelení to ešte nebolo také katastrofické. Neskôr to vnímam tak, že nápady boli, dizajnovo fajn, strojovne na jeden rok - proste čo najlacnejšie ľudovky. Ako prvák za vysvečko som dostal tiež voľačo DDR a malo to

    životnosť presne do druháckeho vysvečka :D

    Presne veľa som čítal o nich na zahraničných fórach že kto sa hral pri chronografoch zo stopkami tak 4 týždne a hodinky boli do koša, a tiež že držali tak max 1-2 a potom tiež pokazené tieto čo ja mám neviem presne aký ročník ale stále tikajú a idu presne. Pozeral som aj nové od Ruhla teraz sa volajú TUW-RUHLA

  • Ja som dostal prve digitalky Ruhla od otca a asi po tyzdni sme sa s chalanmi pri potoku rozhodli zistit ako to funguje, tak sme ich otvorili a bolo po ptakach :Dhodinky dohrali.. a doma pruser :)

  • Ja som dostal prve digitalky Ruhla od otca a asi po tyzdni sme sa s chalanmi pri potoku rozhodli zistit ako to funguje, tak sme ich otvorili a bolo po ptakach :Dhodinky dohrali.. a doma pruser :)

    raz som babke rozobral budík :D prúser jak hovado 8) ale stálo to za to

    A stitch in time :D

  • Tiež mám podobnú skúsenosť z mladosti.Po skončení základnej školy mi rodičia kúpili naťahovací budík oranžovej farby s dvomi zvoncekmi na vrchu.Otec skoro ošedivel, keď videl, že som ho rozobral a na indexy a aj rúčky nalepil rôzne štátne vlajočky.Niečo také,ako vám ostanú keď striháte na vojne meter😂Ale na funkciu to nemalo vplyv tak budík ešte dlho fungoval....

  • K Roderikovi:

    človeče pozrel som sa po tých Ruhlách a našiel som tie, ktoré som ešte začiatkom 80-iatich rokov videl v Čechách v Dolnom Žandove. Mal ich na ruke chlapec v našich rokoch a pozerali sme sa na ne s úžasom. Občas som si spomenul na ne aj teraz, no nemal som ani šajnu, čo to vtedy mohli byť. S takýmto odstupom času a keď som sa popozeral po tých Rohlách som zistil, že to boli tieto na pripojených fotečkách. Pamätám si ako to každému po okolí ukazoval (v hlbokej dobe kvarcovej..) a kažký na ne kukal....

    Soudruzi z vtedajšieho Východného Nemecka niečo vedeli :) Boli ti tieto úžasy (teraz ich predávajú za cca 30,-EUR):

  • Tatko mal taký červený budík, ešte z prvej republiky. Raz mu zaštrajkoval a v oprave bol asi dva mesiace. Po návrate išiel týždeň a zastal nafurt. Tak som ho, coby novopečený deviatak na základke vzal do parády. Rozobral som ho do floka, prefúkal a začal skladať. Vyšlo mi to tak, že mi zostali asi štyri súčiastky a tri šróbiky. Celý krám som prekvapkal olejom na šijacie stroje. Začal som ten budík naťahovať a na moje prekvapenie sa to dalo a dokonca išiel. Ako som zistil o pár dní, budík utekal denne o 23 minút napred a už nikdy nikoho nezobudil, čomu sa potešila hlavne moja mladšia sestra. Boli na polici ešte dlho, no keď som študoval v BA, tak sa rodičia presťahovali a odvtedy ho nebolo... :(

  • K Roderikovi:

    človeče pozrel som sa po tých Ruhlách a našiel som tie, ktoré som ešte začiatkom 80-iatich rokov videl v Čechách v Dolnom Žandove. Mal ich na ruke chlapec v našich rokoch a pozerali sme sa na ne s úžasom. Občas som si spomenul na ne aj teraz, no nemal som ani šajnu, čo to vtedy mohli byť. S takýmto odstupom času a keď som sa popozeral po tých Rohlách som zistil, že to boli tieto na pripojených fotečkách. Pamätám si ako to každému po okolí ukazoval (v hlbokej dobe kvarcovej..) a kažký na ne kukal....

    Soudruzi z vtedajšieho Východného Nemecka niečo vedeli :) Boli ti tieto úžasy (teraz ich predávajú za cca 30,-EUR):

    Pozeral som ich na bazosi som tuším nedávno vydeľ tieto červene a pred pred pár týždňami tam boli aj modré. Na tie roky to boli úlet jeden spolužiak ich aj mal a každý len pozeral že čo za čudo to má na rukách.