Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Ťažký život, nesedí mi kožený remeň dobre, ani ťah...stále som nespokojný

    Snad sa neurazis ale povedal by som ze skus mensie hodinky... nieco okolo 38-40. Nie ze by ti tieto boli privelke ale nie su ani prave male. 43 Avangery su sice nizke ale stale je to slusne kladivo, hlavne na tahu. Vyzeraju na tvojej ruke dobre ale ak je problem pohodlie pri kazdodennom noseni tak mensie hodinky su velmi pravdepodobne ta spravna odpoved...

    Na zrovnanie... 39mm Exp versus 42mm Exp II na mojej 180 cm ruke... oboje padnu dobre ale co sa pohodlia pri noseni tyka je to takmer ako porovnavat bagandze s papucami. Na tych 39 na ruke lahko zabudnem ale tych 42 proste citim cely den.

  • Ja môžem len súhlasiť. Kvôli pohodliu som sa zbavil ťahu na korytnačkách. Keď je to ťažká krava, niečo je zle. Teraz si užívam 39 mm damasko s výaškou 10mm na sailcloth remeni. To je parádička na nosenie. Tiež som schopný nosiť väčšie hodinky ale teraz smerujem postupne k tým menším a tým pádom aj ľahším.

  • Nuž neviem. Mám hodinky s veľkosťami 40, 42, 43 a 45 a všetky sa mi dobre nosia...Možno je to mojou labaňou, mám v zime 20, v lete 21...:] ...a tie Revue Thommen X large, to už je kus Fe...:]

  • Ťažký život, nesedí mi kožený remeň dobre, ani ťah...stále som nespokojný

    Tiez suhlasim, ale u mna je to primarne o hmotnosti hodinek (aj ked priemer a hmotnost mavaju suvis, aj ked nie vzdy a nevyhnutne) . Mal so uz kadejake, aj 250 gr. na tahu:), ale cim dalej tym viac mi vyhovuju hodinky do +- 150 gr., cokolvek tazsie jednoducho citim na ruke a pohodlie nosenia sa u mna stava prvoradym..

  • Júj chlapi, pekne ste mi dali. Ja s Vami ,,neoficiálne" súhlasím, začínam si to uvedomovať. Problém je, že tie hodinky milujem a vyhovujú mi po všetkých stránkach a púšťať sa do hľadania niečoho nového sa mi vážne nechce. Ale asi budem musieť, časom. To zas budú bezsenné noci v Bratislave... ;) Nuž, to mám za to, že keď som ich kupoval, tak som vážil 115kg, a teraz som sa dostal na 85kg...idem sa pohrať s remeňmi čo mám doma a asi objednám Campagnolo Canvas.

  • Nuž, to mám za to, že keď som ich kupoval, tak som vážil 115kg, a teraz som sa dostal na 85kg...

    minule na FB jedna cica písala, že tento rok nechudne do plaviek, ale priberá do nafukovacieho kolesa :mdr1: aj to by bola cesta :mdr3: porozmýšľaj, pre pokoj v duši :amen:

    A stitch in time :D

  • Na zrovnanie... 39mm Exp versus 42mm Exp II na mojej 180 cm ruke... oboje padnu dobre ale co sa pohodlia pri noseni tyka je to takmer ako porovnavat bagandze s papucami. Na tych 39 na ruke lahko zabudnem ale tych 42 proste citim cely den.

    Kurna ty mas teda ruku: 180 cm je kua vela. Inak z fotiek to ani moc necitit. :malin1:

    je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • Tak keďže priberanie nepripadá do úvahy, tak skúšam Hirsch George...zatiaľ to nie je zlé

    Zatial mame zakazane len verejne zhromazdovanie ale nie zhromazdovanie hodiniek… Avanger treba nosit cez weekend a v lete ale dokupenie niecoho ineho je podla mna takmer nevyhnutne. Cim skor to spravis tym menej minies za zbytocne remene… :D

  • je: Prim: cal. 68, CHR. WARD C9 5 Day Small Second: SH21, NOMOS Club Date: DUW 4101

    bolo: Aviator mechanical A-3105-6975647: Poljot 3105, Steinhart Marine Chronometer II arabic: Unitas 6498, STEINHART Military 42, Davosa Ternos Ceramic, Junkers Spitzbergen F13 6110-5: Poljot 3133

  • To som si všimol, človek si príde pre trochu toho ľudského ukľudnenia že všetko je v poriadku, a už tu od nebo budget pýtajú!!!
    Asi otvorím zvlášť vlákno, nech nedostanem banán za off topic ;)