Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Myslim, ze viaceri maju vykradacky. Videl som tu mnohych hodinkomaniakov s pagani. A som vlastnikom Orient Mako, seiko prospex diver, takze hodinkove znacky mam

    Určite áno. Inšpirácia dizajnom konkurencie je bežná vec aj u "prémiových" značiek. Nikto ti nechce radiť zle a už vôbec nie meniť tvoj názor. Vyjadriť svoj môže. Vďaka tomu si tu "rozširujeme obzor", delíme sa o skúsenosti, učíme sa... Pýtal si sa :"Čo hovoríte na tieto Rolexky?", dostal si odpoveď. Keď už inšpirácia, tak by som skúsil asi toto: https://www.toptime.sk/p/360/steinhar…black-aluminium. Hodinky so zárukou, jasného pôvodu a dokonca "swiss made"...

  • Chlapi , len tu nerozdúchavajte vášne . Každý nech si kúpi čo sa mu páči , a na čo má . Veď nás spája láska a obdiv k hodinkám , tak sa tešme z toho ;) .

  • Myslim, ze viaceri maju vykradacky. Videl som tu mnohych hodinkomaniakov s pagani. A som vlastnikom Orient Mako, seiko prospex diver, takze hodinkove znacky mam

    Môj skromný názor:

    Ak sa ti to tak veľmi páči, si OK s tým že je to kopírka ťažko povedať akej kvality, ktorú nie je možné porovnávať s originálom, a hlavne budeš to nosiť, pokojne si to kúp...je to na tvoju zodpovednosť :D

    Osobne by som sa za svoje peniaze pozeral po niečom tradičnejšom či už JPN alebo CVH výroby, čo, keď už chceš, môže vzdialene pripomínať SUB, ale hlavne to bude originál s pridanou hodnotou, mal so to tak vždy, buď som si kúpil originál ak som naň mal, alebo som sa na to vykašlal..ale to som ja...vždy je to samozrejme o osobných preferenciách...

    a hlavne... hodinky v akejkolvek hodnote by si mal človek zásadne kupovať len vtedy keď má na ne peniaze, ktoré mu nebudú chýbať inde

  • Všetci to tu napísali správne a ja sa pridávam, čím lacnejšie hodinky si kúpiš, tým rýchlejšie sa ich budeš chcieť po čase zbavit, lebo budú bez pridanej hodnoty, značky, tradície a asi aj kvality.

    Tým nechcem povedať, že jediná cesta je originál, ale existuje veľa dostupných rozumných možností so zachovaním pôvodnej myšlienky. Zaujímava alternatíva by bola napríklad Davosa, ak máš väčší budget, alebo Steinhard, ak menší. Revue Thomen tiež robí podobný model, mám ho vo svojej profilovke.

  • Dnes tu máme slnečný deň a BB54 vyzerajú úplne inak. Ciferník a ručičky majú nádych do medovej farby. Na inak matnom “saténovom” ciferníku sa objavuje jemný lesk, ktorý nie je tvarom sunburst ale nejaké elipsy.

    A prišiel mi pol dielik od Uncle Straps. Vďaka nemu mi teraz hodinky sedia parádne pohodlne na ruke. Ale za taký peniaz by mohli mať lepšiu výstupnú kontrolu. Problém bol so závitom, neviem či nejaké zvyšky tam ostali, alebo nebol proste tak kvalitne urobený. Pribalené tyčky sú už nepoužiteľné. Asi nemám šťastie na kus, ale už ide závit Ok.

  • Dusan A co tak tieto made in USA? Vazne nad nimi uvazujem aj ja. ;)

    https://relaxwatchshop.com/

    pozeral som ich na stranke a maju ten isty strocek ako pagani. A celkovo vela hodin ma strojcek NH 35. V podstate sa jedna len o hodinky s rovnakym dizajnom. kazde si do nich uz len vymysli nejake logo. dokonca hamage suby vyraba aj seiko a orient napr. tu sa uz clovek straca v tom ci to je fake alebo len vykradacka. Ved ten steinhart alebo davosa maju tiez maslo na hlave. Tie to maju s pozehnanim Rolexu? nemyslim si. a to som hladal asi 5 minut. je toho vela. Su tu aj chalani , ktori maju moony od pagani a su spokojní. a to su stari harcovnici. takze ja len kopirujem skusenych machrov. :)

  • pozeral som ich na stranke a maju ten isty strocek ako pagani. A celkovo vela hodin ma strojcek NH 35. V podstate sa jedna len o hodinky s rovnakym dizajnom. kazde si do nich uz len vymysli nejake logo. dokonca hamage suby vyraba aj seiko a orient napr. tu sa uz clovek straca v tom ci to je fake alebo len vykradacka. Ved ten steinhart alebo davosa maju tiez maslo na hlave. Tie to maju s pozehnanim Rolexu? nemyslim si. a to som hladal asi 5 minut. je toho vela. Su tu aj chalani , ktori maju moony od pagani a su spokojní. a to su stari harcovnici. takze ja len kopirujem skusenych machrov. :)

    vôbec s tým nemám problém a otázka kopírovania je na dlhú debatu :P

    A stitch in time :D

  • vôbec s tým nemám problém a otázka kopírovania je na dlhú debatu :P

    presne taaak .....

  • Toto z fabriky SEIKO nikdy nevyšlo. Je to "skladačka" ani neviem čoho. Puzdro a ručičky Rolex Submariner, ciferník Rolex s nápisom Seiko Marinemaster 300, kyklop nad dátumom...Teraz neviem, či je to "homage" Seiko alebo Rolex...^^