Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Tu snad este nie sme tak daleko aby sme si vyhadzovali na oci folie... Ja ich tiez na hodinkach nechavam kym sa nezacnu odlupovat. Co je zle na tom si o par tyzdnov predlzit stav bez skrabancov? Ja dnes jedny co mi odfoliovali na predajni... ci sa mi to pacilo alebo nie... :D

  • Tu snad este nie sme tak daleko aby sme si vyhadzovali na oci folie... Ja ich tiez na hodinkach nechavam kym sa nezacnu odlupovat. Co je zle na tom si o par tyzdnov predlzit stav bez skrabancov? Ja dnes jedny co mi odfoliovali na predajni... ci sa mi to pacilo alebo nie... :D

    Ja si tam nechávam fólie iba kvôli možnému vráteniu, kým som si nie istý, že si ich nechám. Napr. skúšam odchýlku strojčeka, ako mi sedia na ruke a samozrejme reálny dizajn a pocit, keď sa jedná o nákup cez internet.

  • Dnes prekvapivo svetlušky :)

    Za tie fólie sa ospravedlňujem, ale ešte ich testujem.

    Pekne , zaujimave su tie edox :)

  • Ako sa inac nastavuje ten druhý čas na GMT? Ďalšia poloha korunky? Viem, ze google mi dá odpoved, ale možno to zaujíma nielen mna.

    Pokusim sa vysvetlit... korunka ma tri polohy... v prvej sa klasicky natahuje, v druhej sa hybe hlavna hodinova rucicka v skokoch po jednej hodine a v tretej polohe sa hodinky zastavia a hodinova, minutova aj GMT rucka sa hybu spolocne. Pisem GMT rucicka lebo tak ju ludia zvyknu volat ale spravne pomenovanie je rucicka domaceho casu. Jej uloha nie je ukazovat GMT cas, ani inu casovu zonu, ale prave cas na mieste kde si doma. Za predpokladu ze hodinky non stop tikaju by sa nemala nastavovat vobec a druha casova zona sa zobrazuje prave zmenou nastavania hlavnej hodinovej rucicky v druhej polohe korunky.

    Ked sa pozries na moju fotku, hodinky ukazuju 10:15 a GMT rucka ukazuje rovnaky cas. Je to preto lebo som doma. Povedzme ale ze som prave pristal v Dubaji kde je cas + 3... vytiahnem si korunku do druhej polohy a bez zastavenia hodiniek skokovo po hodine posuniem hlavnu hodinovu rucicku o tri dopredu. V tom momente mi zelena GMT rucka ukazuje moj domaci cas a klasicka minutovka a hodinovka cas na mieste kde sa prave nachadzam. Po navrate domov urobim to iste naopak a zase mam presny miestny cas bez nutnosti zastavit hodinky. Logika je ze potrebujes vediet presny cas na mieste kde si a cas miesta odkial si prisiel staci len orientacne podla GMT rucky. Tato komplikacia je primarne urcena na cestovanie a nie na sledovanie inych casovych pasiem z domu. To sa samozrejme tiez robit da ale je pohodlnejsie na to pouzit otocnu lunetu.

    Je aj iny system pri ktorom sa pohybuje skokovo GMT rucika nezavisle na hlavnych ruckach... problem je ze ak si realne v inej casovej zone a chces vidiet presny miestny cas na hlavnych rucickach, musis hodinky zastavit a komplet ich prestavit. Na druhu stranu je to super prakticke ak sedis v BA a chces pri pohlade na hodinky naraz vidiet cas doma a trebars v New Yorku. Na cestovanie je to ale trochu otravne a menej prakticke.

    Tak neviem ci si to po mojom tatarskom vysvetleni radsej nevygooglis... ale snazil som sa :saint: