Čo máte dnes na ruke (hodinky)?

  • Zvykol som si na ne rychlo

    Sú perfektné. To sú 38mm? Jeden kamoš z cz si ich kúpil a tiež ich stále nosí...

    Ja osobne mám ale akosi problém veriť tým novým 80h kalibrom, čo je to za trend... ide sa na ukor stability a presnosti...a napríklad aj hamilton jak skrvavil tú 2801 ručnú etu v H50, škoda reči...

  • Zdravim všetkých...presnosť,som zatiaľ nemeral,striedam ich s inými hodinkami,ale môžem skúsiť.

    Sú to 43mm a mali by to byť asi tie čo kupoval kolega z fora nové...ja som k nim prišiel na bazoši a majú nasadenú gumu z Fortis B42,kedže pôvodná,je mi krátka...

  • Ja osobne mám ale akosi problém veriť tým novým 80h kalibrom, čo je to za trend... ide sa na

    rozdiely oproti standardnemu strojceku, napr. Sellita SW 2xx:

    1.znizena frekvencia vdaka ktorej je dlzka chodu 80h. Co neznamena nestabilitu strojceka, aj ine firmy z high range maju strojceky so znizenou frekvenciou.

    2. Powermatic 80, tzn. Eta C07.1xx ma kompozitny unik, C07.6xx standardny, C07.8xx kremikovy, ale u vsetkych sa presnost nastavuje laserom, tzn. absentuje mikroregulacia nastavenia. Na ukor presnosti to teda nema dovod ist.

    Zaverom: vsetky strojceky su opravitelne, daju sa rozobrat, vymenit jednotlive diely a opatovne nastavit presnost, takze nedovera moze byt prirodzena vec k niecomu novemu a zatial rokmi neoverenemu :)

  • madmax Tieto majú aké referenčné číslo prosím ťa? Vyzerajú parádne - a páčia sa mi aj tie Pepeho SHOCKy...

    DIO Moje a pepeho su v podstate tie iste, model GBX 100, akurat sa vyrabaju v roznych farbach a kombinaciach a tie pepeho su tusim limitky :) ale vyzeraju paradne a tusim sa aj slusne rychlo predavaju ;)

  • rozdiely oproti standardnemu strojceku, napr. Sellita SW 2xx:

    1.znizena frekvencia vdaka ktorej je dlzka chodu 80h. Co neznamena nestabilitu strojceka, aj ine firmy z high range maju strojceky so znizenou frekvenciou.

    2. Powermatic 80, tzn. Eta C07.1xx ma kompozitny unik, C07.6xx standardny, C07.8xx kremikovy, ale u vsetkych sa presnost nastavuje laserom, tzn. absentuje mikroregulacia nastavenia. Na ukor presnosti to teda nema dovod ist.

    Zaverom: vsetky strojceky su opravitelne, daju sa rozobrat, vymenit jednotlive diely a opatovne nastavit presnost, takze nedovera moze byt prirodzena vec k niecomu novemu a zatial rokmi neoverenemu :)

    Ivanhoe34 no neviem. Powermatic 80 dáva v pohode odchýlku 3-5 sekúnd na deň. A to necertifikované kúsky. Skôr sa mi zdá že ľudia majú problém prekusnúť fakt že to je od korporátu Swatch

    vdaka za dovysvetlenie... mna zaujimal rucny natah a tam rezervu 80h vidim ako naprosto zbytocnu, hodinky si vacsinou kazdy natahuje denne, co je krasny ritual a take to spojenie s hodinkami... plus viac video recenzii a aj na chronomagu hlasili problem s praskajucim perovnikom...

  • este dopoviem k zacatemu - ja proste nechapem preco niektori vyrobcovia spekuluju nezmyselne upravy do strojcekov vymenou za co? za nejaky pocit inovacii? naco? naco robia 80h (konkretne myslim Hamilton u H50) rezervu pre rucne natahovany strojcek za cenu zvyseneho rizika prasknutia perovnika, napriklad?

    Pre mna osobne su mechanicke hodinky nonstop potesenie na ruke, a preto by mali splnat veci ktore od nich akosi pozadujem = co najvacsia spolahlivost, musia sa mi samozrejme pacit, dobre nosit a velmi dolezita je aj dovera v predajcu a zarucny/pozarucny servis kedze tie strojceky potrebuju odbornu udrzbu. Ta by mala byt co najdostupnejsia a co najkvalitnejsia...

    no a aby som sa drzal temy vlakna, prave teraz, stale na ruke, momentalne stary phoenix, super tenucky a pohodlny, prijemne nosenie...

    Elabore Sellita sa spomalila na cca +4s denne, nosene vo dne v noci, spolahliva klasika...tieto Steiny samozrejme tiez nesplnaju vsetko co by som si prial na 100% ale overall sa k tomu blizia asi najviac co sledujem...