Perrelet Peripheral double rotor

  • Jedinečná myšlienka využívania dvojice rotorov sa postupom času stala poznávacím symbolom značky Perrelet, ktorá určite nehodlá späť na vavrínoch. Po novom tak prezentuje svoje nové stvárnenie zdvojeného naťahovania, a to v podobe hodiniek Peripheral Double Rotor. Tie sa na rozdiel od ikonických Turbine vyznačujú periférnym rotorom, ktorého dekorované lopatky sú v rovnakej úrovni s ciferníkom, ktorý dookola lemujú. Pretiahnuté indexy s lumiscenčným nánosom potom nad ním tvoria akési mosty a spájajú jeho stredovú časť s minútovou repetíciou, čím dodávajú celej ploche trojrozmernosť. V oceľovom púzdre, ktoré sa hrá s geometrickými obrazcami dodávajúcimi kruhovému profilu hrany, pracuje in-house navrhnutý kaliber P-341, ktorý využíva 20 % energie z periférneho rotora a 80 % z klasického. Ten je umiestnený na spodnej strane strojčeka a vyznačuje sa dekoráciou Cótes de Genéve a tradičným písmenom ,,P´´ z logotypu spoločnosti. Hodinky s klasickým vzhľadom budú k dispozícii nielen s oceľovým púzdrom, ale tiež v čiernom PVD variante a v zlate.


    Perrelet Peripheral double rotor
    Ref.: A1061
    Kaliber: automatický náťah, dvojité naťahovanie, dátum
    Púzdro: oceľ
    Priemer: 42 mm
    Vodotesnosť: 50 m
    Remienok: aligátor
    Cena: 4.000 €




    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Zdroj: watch it, internet.

  • Veľká lahôdka. Neviem prečo aj iný výrobcovia nesiahajú po niečo podobnom. Prednú stranu hodiniek to neskutočne oživí a nemá to len estetickú ale aj funkčnú hodnotu. Za mňa jednoznačne 10/10
    A táto modrá verzia by tiež nebola na zahodenie :)

  • Noooooooooo, toto je veľká paráda, mňamka a orgazmus... kam sa hrabe Chublot s Jet Lijom :mrgreen:
    Púzdro, spracovanie, veľkosť, cena... všecko jak má buť :super: modrá je TOP

  • nie celkom sa mi paci tento model, zniesol by z mojho pohladu nejake zmeny ale k kazdom pripade slusne hodiny s domacim strojom aj cenou
    inak perrelet sa mi zda byt dost zaznavany, ja im moc fandim...

  • Aku to ma funcku vyhodu? Esteticky sa mi to paci, ale obycajny rotor na zadnej strane bohate postacuje co sa tyka natiahnutia hodiniek.

    No to je fakt, ak to nezvyšuje rezervu náťahu, čo asi nie, tak je to komplikáciu pre komplikáciu. Pričom veľké rezervy náťahu sa robia aj s jedným rotorom. Ale aj tak sa mi neskutočne páčia a zaraďujem do zoznamu možných definitívnych. Parádna historická značka, neskutočne krásne hodinky a inhouse v cene 4000, čo už viac sa dá chcieť.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • S touto "historickou znackou" by som bol zdrzanlivy. Firma ktorá vznikla v 90tych rokoch a ma názov podľa známeho hodinara s nim v podstate nemá nič spoločné. Neporovnaval by som ich s hodinarskymi značkami ktoré sú tu s nami x rokov bez prestávky. Kazdopadne niektoré hodinky, ako sú aj tieto, majú veľmi pekne

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • S touto "historickou znackou" by som bol zdrzanlivy. Firma ktorá vznikla v 90tych rokoch a ma názov podľa známeho hodinara s nim v podstate nemá nič spoločné. Neporovnaval by som ich s hodinarskymi značkami ktoré sú tu s nami x rokov bez prestávky. Kazdopadne niektoré hodinky, ako sú aj tieto, majú veľmi pekne

    Alex, dík za upozornenie. Ja som túto firmu spoznal iba pomerne nedávno a podľa ich stránky sa tvária ako absolútne kontinuitná firma od roku 1777. Akurát taký detail, že keď tam majú významné medzníky vo vývoji ich hodiniek, je tam rok 1834 a potom najbližšie až rok 1995, to mi mohlo hneď trknúť, že niečo nebude ok. Ale potom netuším, ako to majú autorsky vyriešené. Alebo je možné, že to ani riešiť nepotrebovali, keďže hodinár žil v 18. storočí, netuším, ako je to s jeho potomkami. Ak je to firma z 90-tych rokov, pre mňa to znamená dosť pokles v mojich osobných preferenciách.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim