Grand Seiko HI-BEAT 36000 GMT Limited Edition (SBGJ005)

  • Zoznam storočných hodinárskych značiek je dokladom toho, koho možno považovať za tradičného výrobcu časomier. Takýmto je bezpochyby aj Seiko, ktoré Kintaro Hatori založil v roku 1881 a podarilo sa mu položiť základy pre dnes obrovskú prosperujúcu spoločnosť. (Seiko Holdings Corporation zamestnáva 85.000 ľudí a objem predaja vlani dosiahol takmer tri miliardy dolárov) Minulým rokom to teda bolo presne 100 rokov, čo táto spoločnosť začala s výrobou náramkových hodiniek.
    Tento rok je to 55 rokov, čo sa na trhu objavila rada Grand Seiko a 5 rokov, čo modely obsahujú strojček 9S85 s vysokou frekvenciou (v spolupráci s univerzitou v Tohoku). Hi-beat kaliber má 36 000 polokmitov za hodinu, čo umožňuje zobrazenie času s presnosťou 1/10s. Kaliber má priemer 28,4 mm a pracuje s garantovanou presnosťou -3/+5 s za 24 hodín. Strojček dostal komplikáciu GMT, tento čas zobrazuje štvrtá ručička s hrotom v žltej farbe. Limitovaná edícia je spracovaná na 600 kusov, púzdro má priemer 40mm a je vodotesné do 100m. Cena 7750CHF.
    Tento model získal v roku 2014 v Ženeve ocenenie Petite Aiguillé v kategórii hodiniek v cene do 8000 CHF a vraj nemal v tejto kategórii žiadneho schpného konkurenta.

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Zdroj: magazíny Watch It! a Hodinky a šperky

  • Veľmi pekné GS. A tá fotka s remeňom je parádna :super: Pre mňa jednoznačne krajšia kombinácia ako ťah.

  • Ja stále bojujem s tým že prečo dať toľko peňazí za Seiko. Keď sú aj zaujímavejšie značky. Hodinky sú to krásne o tom niet pochýb len mi prídu málo také "exkluzívne".

  • Pekné ale potreboval by som to vidieť naživo jednoznačne :)

  • Seiko a Grand Seiko je ničo iné. Grand Seiko má všetko, čo by hodinky za také peniaze mali mať: spracovanie, vynikajúce movementy, ktoré sú často ďaleko pred konkurenciou, kvalitné materiály a medzi znalými je to aj dostatočne prestížna značka.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Chápem. Škoda je, že nedokážem dostatočne oceniť ten movement. Ale verím tomu že si k nim určite raz nájdem cestu.