Nomos Tangente for Doctors Without Borders

  • Relatívne mladá Nemecká značka NOMOS uviedla (dávnejšie) hodinky v dvoch priemeroch 37,5 mm a 32,8 mm s hrúbkou 6,55 mm. Púzdro je z ocele 316L a odolajú vode do úrovne 30m. Malá sekundovka je jedinou prídavnou komplikáciou ručne naťahovaného kalibra α (Alpha). Strojček s rozmermi 23,3×2,6 mm obsahuje 17 rubínových lôžok, systém pohlcovania nárazov Incabloc, vlások Nivarox 1A a perovník s kapacitou 43 hodín rezervy pohybu. Cena 1.300 - 1.600€.
    Sto dolárov (cca 75€) z každých predaných hodiniek ide na pomoc ľuďom postihnutým ozbrojenými konfliktami a prírodnými katastrofami.
    Tradičný minimalistický a nadčasový nemecký dizajn, verím, že by som si tieto hodinky obľúbil. :super:
    http://www.nomos-store.com/en/Watches/Spe…ithout-Borders/

  • velmi dobre vyzeraju s tou cervenou dvanastkou. minuly tyzden som sa vytesoval nad katalogom nomosu.
    bolo by fajn mat od nich nieco doma, zatial ale stacia hommage Rodina.
    kazdopadne pocin takychto hodiniek na pocest lekarov bez hranic je uctihodny.

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Dizajn je veľmi pekný no dávam palec hore aj za zahnuté nožičky :)

  • Na mně působí stále jako mělký hrnec se strojkem a číselníkem, i ty nožičky mi připomínaj ucha, nevím jestli k tomuto designérskému stylu někdy dozraju, ale nestranně uznávám, že v tom co dělají jsou dobrý. Trochu na mně zapůsobil jejich model metro...teď z hlavy doufám, že se nepletu, děkuji za případnou opravu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1