Švajčiarsky frank posilnil takmer o tretinu! Asi nás čaká zdražovanie..:-(

  • Keď sledujete televízne noviny alebo tlač, asi vam neušla informácia, že švajčiarsky frank posilnil takmer o tretinu.. To je pre nás podľa mňa celkom smutná správa. Každému je asi jasné že sa to premietne do cien hodiniek zo Švajčiarska. Alebo je to len kratkodobý jav? Čo si o tom myslíte?

    http://finweb.hnonline.sk/spravy-zo-svet…i-ku-dnu-641204

  • Krátkodobé to nebude... Takúto intervenciu národnej banky asi museli spraviť nakoľko bol frank dlhodobo nadhodnoteny... Osobne sa skôr bojim zdvihnutia cien použitých hodiniek.. Co asi bude reálne

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Naopak, Frank bol podhodnotený tým, že bol stanovený limit. Nadhodnotený bol pred stanovením limitu (ktorý teraz zrušili). Podstatou celého limitu bolo zraziť kurz dole, pretože CHF bol tak drahý, že pre zahraničie nebolo výhodné obchodovať so Švajčiarskom. Švajčiarska národná banka tvrdila, že to ruší kvoli tomu, že nadhodnotenie Franku je už menšie, ale za pár minút bolo jasné, že to nie je pravda. Oni dokonale vedeli, prečo to robia, za tým boli určite rozsiahle finančné operácie, už vidím ako teraz holdingové spoločnosti niekde v Lichtenštajnsku so zložitým previazaním na švajčiarskych akcionárov skupujú podiely vo vlastných firmách.

    Pre švajčiarskych hodinárov to znamená, že sa hodinky, ktoré predávajú v EU proste dostanú menej € a teda aj menej CHF. Môžu hodinky zdražiť, ale výstup pôjde po krivke dopytu dole, takže si tým moc nepomôžu. Ďalej môžu nechať ceny na tekej úrovni ako sú a budú mať proste nižšie zisky, ale tie budú mať nižšie aj v prípade prvej monžosti, ale nebude už také rentabilné vyrábať hodinky a obmedzia produkciu.

    Ja si myslím, že spravie niečo na pol ceste, isté zdraženie bude, ale silno pochybujem, že by malo ísť o 20%, to si podla mňa nemôžu dovoliť, oni to už raz spravili, pred tým, ako bol zavedený limit na Frank, tie ceny, ktoré sú teraz už túto situáciu, ktorá nastala pár dní dozadu zohladňovali už dávno, akurát boli nenažraní a dole s cenami samozrejme nešli, keď sa zaviedol limit, ide o to, že ich marže sú úplne brutálne a môžu si dovoliť nechať ceny tak, ale určite to nebudú chcieť spraviť.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • teraz je otazka ci im to bude stacit alebo vplyvom kurzovej zmeny pojdu este o dalsie percenta hore.
    asi prisiel cas na kupu nemeckeho inhousu :]

    stálice: // DAMASKO DA36 // SEIKO SCVS 001 // CHR.WARD C60 38 mm // +-

  • Dnes som sa pýtal na to zdraženie v Auparku. Očakávajú ho každú chvíľu, možno už zajtra alebo pozajtra. A bude sa týkať i tých kusov, ktoré sú aj teraz na predajni, takže žiadny dopredaj skladových zásob za staré ceny vraj nebude... Hm Kupovať sa nechystám, takže aktuálne ma to netrápi, ale veľmi férové mi to nepríde.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Ja som hlavne zvedavý aké bude zdražovanie u gray market predajcov. Vzhladom na okolnosti by som už o AD ani neuvažoval.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • RLX určite nakoľko ešte idú podľa nepotvrdenyxh info o dalších 10% nezávisle od franku

    Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Všetci išli o 20% hore. A trh s used watch bude reagovat nie hneď ale bude.... v 2008 boli na magu PAM za 50k czk, RLX do 75k za pár rokov všetko min 100% plus... plus ako pisal kasper ETA zdražila všetky strojčeky o 10% na co bude reagovat aj Steinhart.. plus keď konečne zakažu dodávky ETA mimo swatch group začne peklo ;) aj u used watch

    Odesláno z mého Passport pomocí Tapatalk

    Ω Planet Ocean 600m Chrono , Planet Ocean 45,5mm cal 2500C , Ploprof 1200m

  • Soprod a Sellita to ale istí. Nejaké zdražovanie bude, ale predpokladám, že práve Steinhart zdraží iba o tolko, o kolko budú vyššie náklady, oni sú velmi féroví, čo sa toho týka.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • som velmi zvedavý čo sa stane keď ETA prestane dodávať mimo swatch group.. čo potom značky ako Epos a Davosa ? (tie tuším majú ety).. alebo im podobné menšie rodinné značky

  • Steinhart ide hore o 10%...


    Podla mňa je to férové, čosi zoberú na seba, čosi bude musieť priplatiť zákazník, vzhladom na to, že aj movementy zdraželi som spokojný s tým, ako sa zachovali.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches