Blacklist watches - Čomu je lepšie sa vyhnúť.

• Jak obracím známé na správnou cestu, můžu říct, že lidé si to opravdu kupují a já už toho mám doma plnej pytel. Jak jim to otevřu a ukážu, je jim jasný, jakej je to šrot a už to nechtěj. Někteří. Jiní i přes to chtějí vyměnit baterku :) . Ideální začátek rozhovoru o alergiích i jiných nemocech.

• tak stretol som sa s názormi ludi pre ktorých quartz "chronomet" od Casia bol chapany ako haute horlogerie. ale budiž, tiez mam baterkace a Casio mam rad. vo svojo segmente su spicka. ale su iste medze vkusu a ked uz na prvy pohlad vidim ze toto asi nebude ani bezny priemer tak radsej investujem trochu viac do nejakej zarucenej klasiky a garantovanej kvality. a Seiko, Citizen alebo Casio predsa pozna kazdy. aj ten pre koho su hodinky uplne mimo ramec zaujmu. no a to co si napisal o tych alergiách, vidis tento aspekt ma ani nenapadol a pritom je to pri takomto odpade viac ako pravdepodobne. a je super ze to zbieras! su to tiez raritky a aspon ako gyc patria do zbierky.

• Nesbírám, jen hromadim, patří to do šrotu, ale je dobrý vidět na vlastní oči ty protipóly, strojek za dolar, materiál taky, práce za dva, cena pět tisíc a vejš. Na tom není až tak nic zvláštního, ale za stejnou cenu lze již koupit hodinky, které nejen tak vypadají, ale i slouží. A ty alergie, to jde ruku v ruce, můžou přerůst do daleko horších podob respiračního i interního ústrojí, ale také v kožní maléry. Stačí citlivější jedinec.

• Dostala se mi do ruky další ukázka toho, čemu je lépe se vyhnout, kvalita zpracování a celkový dojem strašný, otázkou zůstává, jaké to vlastně už má každý z nás na hodinky nároky. Můj názor je ten, že raději nic než tohle za 80,- Eur ... a to nemluvím o těch 249.- eurech, za které je prezentují. Celková kvalita velmi podobná dříve představené značce FireFox.

• Ahojte priatelia,

hoci je toto vlákno dosť staré, tak by som sa chcel spýtať, ako z odstupom času vidíte značku Yema ktorá je uvedená v tomto black liste. Pozerám sa po hodinkách s cenovkou okolo 1k a práve mi padli oči aj na tieto hodinky. Preto že zatiaľ čo som o nich čítal, tak mi prídu že majú skvelý pomer cena/výkon. In house caliber, originálny dizajn, história... Zmenilo sa niečo od založenia vlákna alebo ja niečo prehliadam?

Ďakujem za radu

• Původní odkaz zřejmě mířil na nějakou číňaninu, která neměla s historií té originální co dělat a možná to bylo ještě v době před její reinkarnací.

Origo značka byla založena v roce 1948 ve Francii a zřejmě se později dostala do propadu, kdy ji v roce 1988 koupilo podle některých zdrojů Seiko. Ale v roce 2004 se ve Francii reinkarnovala a navázala na svoje historické modely. O kvalitě originálu spíše napoví kolegové, kteří tyto hodinky vlastní.

• Yema je dosť v pohode myslím. Teda táto novodobá vzkriesená. Niektorí ľudia zo začiatku nadávali na ich customer service ale teda ja som s nimi riešil lenraz niečo a vyriešili to super rýchlo a veľmi dobre. Čiže za seba som spokojný. Tie na prvej fotke čo si postol sú fakt nejaké číňáky ktoré nemajú s tom fr značkou nič spoločné. Na tejto vzkriesenej Yeme sa mi páči, že robia veľmi pekné a verné reedície ich starých modelov len v modernom prevedení a teda ak je niečo čo fakt v hodinkách môžem tak sú to vintage moderné reedície :-D Na tieto Sous Marine (V čiernej verzii) ma dosť svrbel prst, ale nejak som sa ovládol lebo už mám toho zas moc. Ale inak pekné hodinky a aj spracovanie tam je na veľmi dobrej úrovni. Za tie prachy super.