Veľkosť hodiniek - aká je tá správna

  • A lupu k nim už máš? ;)

    Preco lupu? Zacinal som s rozmermi 44-46mm a dopracoval som sa k rozmeru uvedenemu vyssie. Su pohodlnejsie, gramaz hodiniek je akurat. Ze ty mas rad cibulaky, to respektujem, ty respektuj moje rozhodnutie. Kto neskusil nepochopi.

  • Preco lupu? Zacinal som s rozmermi 44-46mm a dopracoval som sa k rozmeru uvedenemu vyssie. Su pohodlnejsie, gramaz hodiniek je akurat. Ze ty mas rad cibulaky, to respektujem, ty respektuj moje rozhodnutie. Kto neskusil nepochopi.

    Všetko rešpektujem, veď je to subjektívna záležitosť, len som žartoval s tou lupou.

  • ...no a potom to vyzerá tak, že chlapi nosia velkosť 36 a baby 44, a ešte to vraj na babskej ruke vyzerá sexi :D, svet je na opicu obrátený ;)

  • bola tu svojho času úvaha, že velké priemery hodiniek, akože pánske, vyzerajú sexi na dámskej ruke..pre mňa nie, ale každému podľa chuti ;)podľa mňa to vyzerá smiešne, tak ako malé hodinky na širokom mužskom zápästí,či naopak veľké cibule na útlom. je to samozrejme o zvyku a o pocite, ale minimálne z vizuálneho hľadiska by to mohlo byť vyvážené :)...stále tu hovoríme o hodinkách, nemyslím tým nositelnú elektroniku typu Garmin a pod., tam je to, vzhľadom na potrebu odčítania údajov, niečo úúplne iné :)

  • Preco lupu? Zacinal som s rozmermi 44-46mm a dopracoval som sa k rozmeru uvedenemu vyssie. Su pohodlnejsie, gramaz hodiniek je akurat. Ze ty mas rad cibulaky, to respektujem, ty respektuj moje rozhodnutie. Kto neskusil nepochopi.

    clovece mas to presne ako ja... moje prve "lepsie" mechaniky boli Steinhart 44 pilotky. Stale ich mam ale nenosim lebo proste na moju stihlejsiu (17cm obvod zapastia) ruku je to jednoducho vela. To som samozrejme nevedel ked som si ich s nadsenim kupoval, k tomu pride clovek proste casom a praxou...

  • clovece mas to presne ako ja... moje prve "lepsie" mechaniky boli Steinhart 44 pilotky. Stale ich mam ale nenosim lebo proste na moju stihlejsiu (17cm obvod zapastia) ruku je to jednoducho vela. To som samozrejme nevedel ked som si ich s nadsenim kupoval, k tomu pride clovek proste casom a praxou...

    Ano, tak akosi, Hamilton Khaki 44mm, Steinhart pilot 44mm, Luminox 44mm, Helberg 44mm a mnohe dalsie a postupom casu som sa dopracoval k rozmerom 36-40 mm, pride mi to ovela pohodlnejsie, pod mikinou, svetrom, bundou atd., dnes moje oblubene Hamilton Khaki Fields 38mm, Luminox 38mm, vacsich kuskov som sa pozbavoval, nastastie bol o ne zaujem. 😊

  • Všetko rešpektujem, veď je to subjektívna záležitosť, len som žartoval s tou lupou.

    Ok, beriem, sranda musi byt. Ale stavim sa, ze za par rokov budes sam nosit tento rozmer, potom si nezabudni kupit lupu. ☺️

  • proste tie pilotky neunosim, teda urcite nie dlho a stale. ale krasne su :)

    Tie pilotky som mal aj ja, dobry vkus mas, esteze som ich mal komu dat, kedze vasen k hodinkam som preniesol aj na potomkov, z coho nebola nadsena moja zena, bolo mi ich luto predat tak aspon ostali v rodine. ☺️

  • Tie pilotky som mal aj ja, dobry vkus mas, esteze som ich mal komu dat, kedze vasen k hodinkam som preniesol aj na potomkov, z coho nebola nadsena moja zena, bolo mi ich luto predat tak aspon ostali v rodine. ☺️

    Dakujem, vzdy som si kupoval hodinky ktore sa mi pacia ale tu velkost a pohodlnost musis pochopit az praxou, aspon ja som musel...
    Keby mi nebolo luto 6750e a cakacky u AD bohvie ako dlho, uz mam na ruke tie jedine vysnivane expy1, v 2021 rolex vysiel s 36mm verziou a odkedy to viem neda mi to spavat :) Najhorsie na tom je to, ze ja tie peniaze teoreticky viem dat dokopy pomerne jednoducho a ani by tak velmi inde nechybali ale cely zivot som nauceny setrne a skromne...

    A viest potomkov k hodinkovej vasni je skvele. Mne sa to nepodarilo, dcera uz je dospela a nosi fitness naramok :)

  • Dakujem, vzdy som si kupoval hodinky ktore sa mi pacia ale tu velkost a pohodlnost musis pochopit az praxou, aspon ja som musel...
    Keby mi nebolo luto 6750e a cakacky u AD bohvie ako dlho, uz mam na ruke tie jedine vysnivane expy1, v 2021 rolex vysiel s 36mm verziou a odkedy to viem neda mi to spavat :) Najhorsie na tom je to, ze ja tie peniaze teoreticky viem dat dokopy pomerne jednoducho a ani by tak velmi inde nechybali ale cely zivot som nauceny setrne a skromne...

    A viest potomkov k hodinkovej vasni je skvele. Mne sa to nepodarilo, dcera uz je dospela a nosi fitness naramok :)

  • Rolex Explorer alebo Tudor Black Bay, to mam v hlave dlhodobo aj ja, cenovo dostupne, len momentalne som v dileme Titoni Heritage, Stowa Partitio, Dekla Military alebo Nomos Campus. Dilema ktoru riesim non stop, bud kupim dvoje k spokojnosti ako som to salamunsky vyriesil. A to pribudli do dilemy este jedny hodinky zn. Dekla. Len ma serie, ze na Nomos je cakacka 6 mesiacov, Dekla a Stowa asi 3 tyzdne. Tak snad do leta nieco poriesim a medzitym kupim Hamilton Khaki Aviation Pioneer 38mm, to bude kompenzacia za dilemu. ☺️

  • Pre mňa a na moju ruku 38 max 40 mm , a v posledných rokoch vahy tak do 100g