Veľkosť hodiniek - aká je tá správna

  • Nemám rád maličké ženy, mají to při samé zemi a když prší a je bláto stříká jim to pořád na to proto nemám ženy malé rád :)
    Slova této lidové písně mi připomněla, že u mně její obsah neplatí, ale že se spíše hodí pro můj vztah k hodinkám. A jaké jsou pro mně opravdu malé? Pod 38mm.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Je tu niekto kto ma priemer zapestia okolo 16,5 cm a ma skusenosti s 42 mm priemerom hodiniek (pilotky)? Tento detsky priemer zapestia mi sposobuje stale otazku, ci si mozem dovolit 42 mm pilotky (konkretne od Laco)?

    Mam este jednu prijatelnu moznost a to je Archimede Pilot M (39 mm). Tie by mi mali sediet urcite, ale viac ma to taha k Laco.

    Prakticky som v hodinkach novacik a jedine "normalne" hodinky boli u mna Seiko Black Monster, ktore su tiez 42 mm a tie mi boli akurat.

    Odmocnina mi vychadza na 40 mm pokial spravne pocitam.

    Vdaka pani.

  • Je tu niekto kto ma priemer zapestia okolo 16,5 cm a ma skusenosti s 42 mm priemerom hodiniek (pilotky)? Tento detsky priemer zapestia mi sposobuje stale otazku, ci si mozem dovolit 42 mm pilotky (konkretne od Laco)?


    To si na tom rovnako ako ja... Monstra majú krátke a dobre tvarované nožičky vďaka čomu sedia na zápästí veľmi dobre. Pilotky Laco (podľa toho ktoré) viac odstávajú, tiež Štajny ale pilotky majú byť veľké a unosiť sa určite dajú. Tohoto rozmeru by som sa až tak nebál, 44mm to by už bolo na diskusiu. Skôr si myslím, že 39mm pilotky sú moc malé (teda na pilotky).

    Tempus Fugit

  • Ked uz tu bol spomenuti Steinhart, tak najskor som pokukoval po nich (klasika Nav B-Uhr 44). Len to by uz na mojej ruke fakt nevyzeralo dobre a plus ma teda odradila aj ich dostupnost.

    Inak vdaka pani, pravdepodobne teda zoberiem Laco.

  • @mathyk tak u Teba ergonomia puzdra a rozmery tak nejak pozitivne licuju ze Ti aj pri mensom zapasti bez problemov sedia rozmery 42-43mm. Ty a Dwiss Emme to je zrejme kapitola sama o sebe :) - v pozitívnom zmysle slova. no ako som napozeral z fotiek, tak Emme maju celkom unikatny tvar puzdra, takze to bezpochyby krasne koriguje rozmer. o tychto Laco by som vsak povedal ze budu trochu velke, ale opat musim uznat ze aj tieto Ti pekne idu! alebo to fotis nejakou specialnou optikou? :) priznaj sa :) totiz, aby si ma pochopil - mam podobnu dilemu ako mnohi. moj obvod zapastia vs velkost/tvar puzdra. povodne som sa domnieval ze tych 42mm by pre mna mohlo byt tak akurát (podotykam v kombinacii s vhodnym tvarom noziciek) ale teraz by som sa u seba skor priklanal k 39-40, max. 41mm. co ma ale dost stve pretoze napr. nejake piloty su tym padom mimo moj ramec, hoci napr. Laco na Tvojich fotkách ma fakt berú. potom jedine pilotky s priemerom 40mm, pri znackach co ich ale vyrabaju je uz cenova hladina tak kolo tisícky. nuz, stastni ti co maju obvod 180+... zacinam si mysliet ze v tomto ohlade maju chlapi vacsiu dilemu ako maju zeny so svojim obvodom hrudnika... tak len dufam ze som teraz Dominika prilis nedoplietol.

  • hej sedeli, aj keď toto už bola asi pre mňa hranica. Mal som predtým Laco Valencia a s pilotkami (Aachen) sú to v podstate totžné hodinky, iné majú len ručičky a ciferník, preto som sa pri nich veľkosti neobával. Navyše ako tu už bolo veľakrát spomenuté tak pilotky majú byť veľké. ::d
    Inak asi by som unosil aj 47mm. :mrgreen:

    a napríklad 42mm Citizen Nighthawk mi veľkosťou boli dobré, ale nesedeli mi vôbec.

  • Tak tieto sedia ako uliate ::d
    A po mojej skusenosti sa pripajam ze tvar a vobec puzdro ako je vyrobene urcuje ake velke hodinky sedia na zapestie. Mne odmocnina orcuje 42mm a ked som si dal 44mm Lem tec jedna basen tak pohodlne hodinky ... vynikajuco sa nosia. Takze urcite odmocnina urci orientacne aka velkost by bola dobra ale pocitivo a to aky je tvar puzdra a noziciek povie viacej.

  • čo poviete budú sediet ?
    Visoke su 45,6 celkom sa mi tie hranky páčia no neviem či to moja chuda ruka povolí

    To je fotka tvojí ruky? Jestli ano, myslím, že sedí úplně v pohodě. Tvarově zas něco jinýho, jo, líběj se mi.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nie je to jeho ruka, pýta sa či by sedeli :) tiež si myslím, že budú sedieť, majú krátke nohy, resp. skoro nemajú nohy tak by to mohlo byť v pohode.
    Inak fakt pekné Orienty :thumbup:

  • veľkosť ruky je podobna ....
    Tie nohy @mapo dik za upoz. všimol som si ich až teraz ..ak sa budú dať kúpiť Black asi si prisporim vecsinou nachadzam len biele a tie moc nechcem...


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Přidám sem pár svých postřehů ohledně velikosti, která pro příjemné nošení hodinek není rozhodující jen jako průměr hodinek, ale jejich celkový tvar, vyváženost, délka nožiček, šířka náramku, velikost spony ... ale rozhodujícím faktorem je i tvar ruky. Ta moje je poněkud kulatější než placatá :) takže teoreticky nositelný rozměr 45 je na mé ruce již příliš. Ohledně pohodlí hodinek je nutné je před koupí vyzkoušet ... ale ani to moc nenapoví, v správném hodinkomaniakovi v tu chvíli velí adrenalin a touha ... vše se ukáže až později, takže se smiřme s tím, že ve většině případů budeme stejně kupovat zajíce v pytli :) :)


    42 na 195, velmi pohodlná kombinace, ...


    ... ale ještě víc se osvědčilo 34 na 195 a řemínek ... že to tak ani nevypadá, ale musím uznat, že fotka zkresluje, ve skutečnosti je to po výměně šok, ale jak si člověk zvykne, víc pochopí proč se třeba Rolex drží zajetých rozměrů.



    38 na 195, velmi pohodlné



    45 na 195, velmi nepohodlné, nepraktické a překážející



    ... stejně tak na gumě



    42 na 195 v titanu ... ke každodennímu používání 24x7 bez problémů



    44 na 195, bohužel nemám fotku na ruce a tyhle hodinky už vzala dávno voda, Citizen titan - super, Casia, pocit větší hmotnosti u stejného rozměru mi na ruce připomínal příjemnou změnu ... co se velikosti týká, oboje super


    Teď mi uniklo kolik že to vlastně ta Monstra mají, 43??? ... to je k dohledání, v každém případě mi byly tyhle hodinky velmi nepohodlné, budu je muset vyzkoušet znovu :)


    Bylo toho ještě hodně, ale fotky se bez zálohy odporoučely i s diskem do věčných lovišť.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1