Regulátor - Regulateur

  • Regulátor - Regulateur

    Snad úplně všichni milovníci hodinek se již s tímto typem konstrukce setkali. Co ovšem přesně znamená označení Regulátor, chcete-li Regulateur? Tak především se jedná o typ hodinek, které poznáme na první pohled podle toho, že mají každou, tedy hodinovou, minutovou i vteřinovou ručičku samostatnou a pro každou z nich má číselník vlastní indexovou stupnici. Jsme zvyklí, že vteřinová ručička mívá svůj vlastní subdial a nazýváme to hodinářskou komplikací. Ale odtržení hodinové a minutové ručičky? Absolutní chaos na číselníku. A přes to byla původní myšlenka regulátorů hnána touhou po co největší přesnosti a to i v odečítání informací, které nám hodinky zprostředkovávají.

    Podívejme se do historie, do doby, kdy byly regulátory nazývány přesné chronometry. Tyto přístroje měly stejný princip konstrukce, tedy všechny ručičky zvlášť, což bylo při přesném měření velkou výhodou, neboť ručičky se nikdy nepřekrývaly. Používaly se ve státních úřadech, institutech pro přesné meření, ale také v letectví a námořnictví.
    Pro příklad, na obrázku vidíme Pierre Le Royův námořní chronometr-regulátor z roku 1766. http://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Le_Roy

    V dnešní době ještě stále existují profese, při kterých je nutností přesné odečtení časové hodnoty - nejčastěji minutové. To je také důvod, proč právě minutová ručička má nejlépe čitelnou stupnici indexů.
    Můj osobní názor je ten, že dnes jsou hodinky s touto konstrukcí více považovány jako symbol návratu k tradičním kořenům, ale i jistým způsobem výjimečnosti, než praktickými výhodami této konstrukce. I tak nabídka hodinek typu regulateur je velmi široká, můžeme vybírat od hodinek pro potápěče, námořníky, piloty, společenské hodinky...spektrum nabídky je opravdu široké. Jako příklad si uveďme některé z nich:

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dobrými vláknami nám to tu obohacuješ, len tak ďalej :super:

  • Regulátory mistra Brože se mi opravdu líbí, ale co je to s tou vteřinkou ... ostatní nepřesnosti beru jako kusovou identitu ruční výroby, mají skvělej font písma.
    Alpina a konkrétně tahle mě už asi nikdy nechytne.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • imho je vterinovka orezla :)

    Jsem se bál, že to napíšeš. Celkem parádní kus, ale ... ále, o důlkové korozi jsem se ke sklonku roku načetl dost. I tak, rezavá plechařina asi také nebyla záměrem. Být majitel, nenechám je hyzdit ani chvilku, je to škoda, jinak jsou parádní.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Regulátory mistra Brože se mi opravdu líbí, ale co je to s tou vteřinkou ... ostatní nepřesnosti beru jako kusovou identitu ruční výroby, mají skvělej font písma.
    Alpina a konkrétně tahle mě už asi nikdy nechytne.

    Podľa mňa aj minútová a hodinová ručička majú nejaké vady, alebo sa mýlim? Ten stredový šrób to tiež nie je žiadna výhra, ale v celkovom dojme a keďže sa jedná o tohto hodinárskeho majstra tak dávam 99,9%. :amen:
    Naopak, Alpina, to je teda fujtajbl strašný model...

  • Myslel som to len ako celkový môj dojem. Samozrejme, súhlasím, je to fó pá... možno je to naschvál, ani menšia skrutka nebola :]

  • No teda, veď som pozeral, že jeden ich kúsok Prokop-Brož stojí 680-tisíc Kč a pritom vo vnútri je ETA.. Takú chybu pritom nevidíš bežne ani na úplne lacných hodinkách.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Myslel som to len ako celkový môj dojem. Samozrejme, súhlasím, je to fó pá... možno je to naschvál, ani menšia skrutka nebola :]

    :D ... jinak tomu, že to je schválně bych i věřil... jenže by se muselo jednat o Uhren Schmiede z Erfurtu VintageVDB ::d

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ( nadal nie wiem gdzie dać (+) )

    [/quote]
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    jeszcze raz

    Przesuń kursor myszy do okna gdzie jest post, który chcesz ... w prawym dolnym rogu zobacz symbole cali i kliknij przycisk

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • if you are using some kind of adblocker, disable it for this forum, otherwise you'll experience issues and missing buttons. For example "thumbs up" which mentioned watchesfan :)

    asi ne. posledně mi prdnul záporňáka, jen to prásklo :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1