• No, tie foto experimenty s rámečkom moc nemusím:), ale potešil si veľmi tou fotkou ochrany korunky. Je to skutočne krásny model, mám rád, ak je ochrana pekne natesno ku korunke.

    Vidíš, ešte som sa chcel spýtať, ako to máš s dodatočným nastavením dĺžky ťahu, teda správne by sme mali písať kovového náramku:). Je pod sponou cvakací systém? Pardon, ak si už o tom písal, prehliadol som.

  • na bocích vnitřní strany spony je ozubení tak, aby prodloužit sponu šlo pouze stisknutím tlačítek a popotažením, naopak zkrácení spony je možné pouhým stlačením protilehlých konců spony tak, aby se zasunula. Systém je udělaný tak, aby ani při prodloužení, ani při zkrácení, nemusel uživatel hodinky sundavat z ruky. Bál jsem se, že po vysunutí spony bude taková vachrlatá, ale vše je uděláno tak pevně a přesně, že tam je nulová vůle. Super system pro mne, protože ruka mi neteče klidně o dva centimetry v obvodu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Díky. Ano, ten systém je výborný a šikovný. Mám klasický na pin, alebo tú malú stežejku, ktorú treba niečím ostrým zatlačiť a presunúť do druhej dierky, čo už nie je tak pohodlné pri tvojom rýchlom nastavení.

  • u tý klasiky je nebezpečný, že když člověk pospíchá, může mu to vystřelit a je fuč :)

    Ja nosim tahy dost na volno, ruce mi fakt dost natejkaj.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Konec padesátých a začátek šedesátých let. Mido používá korek k utesneni vodotěsných hodinek. Ok, ale jak moc vodotěsných? Tak třeba tenhle kousek s korkovým těsněním měl zaručenou těsnost do 300 metrů. A sklíčko se v opravnách vyndavalo pomocí tlaku vzduchu vháněného otvorem po vyndané korunce.

    Midodiver.jpg

    11435-z3.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Hodinářská značka Mido je ve svých začátcích úzce spjata s automobilovou značkou Bugatti. Nejeden model hodinek nalezl inspiraci například v masce chladiče nebo výpletu kol. Byl to skvělý obchodní tah, neboť specifickým zákazníkům automobilky připomínaly jejich miláčky hodinky na zápěstí.

    2019-05-26-11-26-08-244.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ano vím a asi nejen, ale k Midu mi to přišlo irelevantní. Jestlipak by je tenkrát napadlo, že skončí pod jednou střechou...

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Couračky Prahou a protože mám štěstí, tak ta moje je skoro stejnej blázen do hodinek jako já, takže Jak to mohlo dopadnout, Koscom, Dušák, Rolex a td.

    IMG_20190601_172510.jpg

    IMG_20190601_170537.jpg

    IMG_20190601_170700.jpg

    2019-06-01-17-22-13-144.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1