Watchesfanovo bloudění

  • Úvodem všem krásné vánoční ráno i celý den.

    Mám v hlavě několik možností kudy se po Novém roce vydat.

    Štajni 39 jsou super udělaný hodinky, ale mám na ně přece jen velkou ruku a špatně na ně vidím.

    Teď mam v hlavě to, že nemůžu jít pod 42mm a nad 48. Do finálního výběru se dostaly:

    Mido Captain V

    Davosa Ternos Profesional

    Nějaký Seiko

    Mida, vybral jsem klidně verzi v bicoloru, nebo jen černý. Jinou kombinaci bych nedal. Mají day date což je super, ale zjistil jsem, že day nutně nepotřebuju, date ano.

    To je plus. Mínus je titan, což je super materiál, ale nejak zvlášť ho nemusim. Také absence keramický lunety mě straší. Mají 80 strojek, parada, posuvnou divers sponu. Celkově povedený hodinky, jak je u Mido zvykem.

    Davosa ernos Profesional

    Prostě miluju ten Rolex model, takže to co mnohé odrazuje, mne přitahuje. Tlakovka 500 metrů není jen o vodotesnosti, ale o celkové robustnosti. Trochu zbytecnej heliovej ventil. Bezchybny zpracování, stabilní strojek, keramika. Buď celočerny nebo s modrou patnactiminutovkou. Moc se mi líběj.

    Jako poslední Seiko. Tam mám problém. Měl jsem jich už hromadu, ty co jsem ještě neměl jsou buď hodně drahý nebo moc ultimátní. Hardlex bych musel měnit za safir. Tudy cesta asi nepovede.

    Nic moc jinýho v ceně kolem 800 eur mě nenapada

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • A co tak Christopher Ward Trident... 43 mm, keramika, 900 EUR na tahu s posuvnou sponou… ked clovek pocka na akciu da sa aj za 700-800. Mam ich 2 x a je to kus poctivych hodiniek za dobru cenu. Spracovanie podla mna minimalne porovnatelne s Mido ale aj trebars TAG Heuer. Na ruke je to prijemny masivny kus zeleza, ktory na jednej strane nezavadza ale vies o tom ze ich mas...

  • COSC je vtakovina… posledna vec ktora ma na hodinkach zaujima je to ci im nejaky Hans vystavil certifikat. Skoda ze ChW nemaju day-date aj v normalnej verzii Tridentu… pristane im to a pristalo by viac keby boli lacnejsie. Tie Davosa su proste pekne… nic ine sa neda povedat. Vo mne osobne ale tato znacka nevyvolava ziadnu emociu… To je nieco co ja potrebujem nech je to akokolvek iracionalne a subjektivne...

  • Vsetko zle. Treba ešte ...

    Musis hovořit v cislech a taky napsat k čemu. Jestli k davosam tak už jem mam davno zmereny s lunetou bez lunety od konce minutovyho indexu k druhymu a porovnany se seikama. Vychází to podobně, takže za mne ok.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • A konkrétne presne takéto, bicolor, či oceľ?

    Za mňa áno, ale mne sa páčia skoro všetky hodinky s rovnými indexami a rovnými rucickami ...