Watchesfanovo bloudění

  • Minule jsem se trochu věnoval hodinkám, takže dnes zavítáme do dvou rozdílných světů, které spojuje jediná věc. Oba jsou ostré jako břitva. Tím prvním jsou nože, tím druhým svět chilli.

    Zero Tolerance Rick Hinderer

    Když se spojí špičková značka výrobce nožů s jedním z nejslavnějších návrhářů, musí vzniknout nůž, který stojí minimálně za pozornost.

    Rick Hinderer. Legenda nožířského světa. Návrhář, který se od potřeby vlastnit kvalitní nůž pro svoji práci - hasiče, dostal mezi elitu designérů nožů. Jeho návrhy nyní vyrábí věhlasné značky a jeho spolupráce se ZT není první a doufám, že ani poslední.

    U nás byl asi jediný kousek v tomto provedení ( existuje nekolik verzí), tak trochu němčiny.

    • Titan-Frame-Lock
    • Stahl: S35V, stonwashed Finish
    • Griff: Titan, G10-Auflage
    • Klingenlänge: 8,9 cm
    • Klingenstärke: 4 mm
    • Heftlänge: 12,1 cm
    • Gesamtlänge: 20 cm
    • Gewicht: 142

    Historky o tom, že ZT posílá nože, které nejsou nabroušené na 100%, to se naštěstí v mém případě nepotvrdilo.

    A teď k chilli

    Bhut Jolokia

    Pálivost až 1 041 427 SHU

    Dlouhou dobu (až do roku 2007) byla uznávána jako nejpálivější paprička světa. Bhut Jolokia je mezidruhový kříženec z Bangladéše a sousedního regionu severovýchodní Indie Ásám.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Jolokiu mám veľmi rád, voňavá s jemnou ovocnou arómou. Už sa na ňu učí aj môj 8 ročný syn.

    V Indii sa dokonca ešte stále používa ako "zbraň" :mrgreen:

    Máš nejaký overený shop odkiaľ kupuješ?

  • Máš nejaký overený shop odkiaľ kupuješ?

    Já velice rád objednávam z Chilli-shop.sk spadajú pod Seminka-chilli.cz ?

  • Ty hodinky jsou to nej co mě mohlo potkat. Už neoblejzám hodinářství, neslintám nad fotkama, nekritizuju nesmysly u hodinek, nic nehledám a vim svoje. A taky dost ušetřim na jiný věci. Třeba oblečení a výbava do přírody. A tam ty hodinky teprve předvádějí co dovedou. Sám vytahuješ nesmysly od mikrobrandů a já už nad tím hlavou nekroutim. Je mi to fuk za co si kdo utratí svoje prachy. A tyhle hodinky mi nabízí to, co žádný jiný nesvedou. Navíc skvele podtrhuji mou hitech innatura, což se prostě jednou projevit muselo a jen jsem to v sobě zbytečně dusil. Takže si o těch hodinkach může myslet kdokoliv cokoliv, já jsem hodinkove za vodou. Jiný nechci. Kdo z vás to může říct?

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nějak to tu zanedbávám a nějakou premiéru :) si tohle vlákno také zaslouží.

    Uprostřed hlubokého údolí nad řekou Teplá se na vysoké skále tyčí majestátní hrad Bečov. Jeho počátky souvisí s křižovatkou důležitých cest, kdy se při jejich průjezdu vybíralo clo. Největší bohatství majitelé hradu získali během 14. až 16. století, když byla těžba cínu v této oblasti na svém vrcholu. Hrad Bečov se řadí mezi jeden z nejzachovalejších českých hradů. A to proto, že už v renesanci nevyhovoval náročným reprezentativním požadavkům a nárokům na bydlení a byl využíván pouze jako hospodářská budova. Počátkem 18. století byl na základech dělové bašty vystavěn nový, pozdně barokní zámek. Přiléhala k němu kuchyně a terasové zahrady. Z přízemí nové zámecké budovy na severní straně vedlo dvouramenné schodiště a uprostřed byl bazén. Na terasy, které zdobily bazénky a fontány, byl přístup přímo ze zámeckých pokojů.

    Zajímavosti zámku

    Nejvzácnějším klenotem, který je na zámku k vidění, je vzácný relikviář svatého Maura. Jeho vlastníkem byl rod Beaufort-Spontin. Beaufortové však za války spolupracovali s německými okupanty, a když válka končila, zřejmě relikviář ukryli do zásypu hradní kaple s tím, že se pro něj brzy vrátí. Vzácný relikviář však zůstal v zemi ležet 40 let a unikátní památku vypátrali až 5. 11. 1985 kriminalisté pomocí detektoru kovů. Relikviář je vypracován do nejmenších podrobností, najdeme zde i tzv. gemy, které pocházejí z 1. až 3. století našeho letopočtu. O sv. Maurovi víme pouze to, že byl kněž, který poté, co pokřtil několik desítek křesťanů, byl spolu s nimi sťat v 1. nebo 3. století našeho letopočtu.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • parada :super: kedy si bol?

    Díky Romane, to je výhoda těch hodinek, mrknu na fotku a vim, kdy jsem tam byl, jen rok si musim poznamenat, jedna z věcí, kterou bych je potunil. A nedej se zmást, obloha byla jak u letního moře, nikde ani mráček a teplota tak 28.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1