Watchesfanovo bloudění

  • Ak by si na tie dve dal anketu tak hlasujem za Patrimony... su velmi pekne. Tie druhe su tiez dobre ale pre mna im chyba iskra. Minuly weekend som bol wo WDL obchytkavat Mido a musim povedat ze to bolo lepsie ako som cakal. Pomer kvalita-dizajn- cena mi prisiel velmi fajn.

  • Ono to nějak dopadne.

    Ale dnes je sobota, tak hurá na výlet.

    IMG_20190713_182212.jpg

    A kam to dnes bude? Cílem je Česká Lípa...

    IMG_20190713_182309.jpg

    2019-07-13-18-48-41-238.jpg

    ...a konkrétně Vlastivědné muzeum.

    2019-07-13-18-47-00-911.jpg

    2019-07-13-18-49-55-394.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě (VMG) sídlí v areálu bývalého augustiniánského kláštera, založeném v roce 1627 Albrechtem z Valdštejna. Na areál navazuje jednolodní kostel Všech svatých. Výstavba rozsáhlého klášterního komplexu trvala téměř 140 let. Na konci 17. století byla vybudována kaple P. Marie Loretánské, která se po rekonstrukci v roce 2000 znovu otevřela pro návštěvníky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Na internetu se objevily Seiko Turtle s podivným původem. Vypadají jako skládačky originálních Želv a dotaz na ně padl už i zde na fóru. Protože na fotkách vypadají vcelku zdařile, rozhodl jsem se jedny pořídit a udělat srovnávací vlákno. Ze zkušenosti jsem tušil, že na fotkách prodejce budou originální Seika. Pozornému oku však neunikne, že mezi ně je přidána i jedna či dvě fotky reálných hodinek. I na nich vypadají velmi dobře, ale cena je cca 6x nižší než Seiko tyto modely nabízí. Je to replika, nebo z 90% skládačka z originálních dílů? Mají opravdu japonský strojek a WR 200 metrů jak prodejce uvádí?

    Toto vlákno jsem se rozhodl udělat hlavně z důvodu, aby někdo z méně znalých nenaletěl třeba na Aukru a tuhle kopii, skládačku, sám nevím jak je nazvat, nekoupil za daleko vyšší cenu, vydávanou za cenu pravých hodinek Seiko.

    Hodinky přišly v originální krabici s origo návodem. Po otevření na mne vykoukly Želvy zabalené do fólií. Co to sakra je, vidím normální Seika. Úmyslně jsem objednal verzi coke, abych měl přímé srovnání. Odstranil jsem fólie s myšlenkou, že někde něco nemůže být košér.

    Tak se na ten kousek pojďme společně podívat trochu blíže a rovnou jej porovnejme s originálními Želvami

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Chtěl jsem text proložit fotkama, ale telefon nahraje dvě do textu a pak vynuluje text. Musím tedy nejprve přidat text a samostatně nahrát fotky. Škoda.

    Pouzdro

    Nezpozoroval jsem žádný rozdíl v tvaru, velikosti, materiálu, ani v povrchové úpravě.


    Korunka

    Manipulace s korunkou, závit, změna poloh, nastavení u obou kusů bez problému

    Dial

    Jednotlivé indexy jsou méně bachraté než na originálech Seiko. Také označení mikropísmem u indexu šedté hodiny neodpovídá.

    Originál Seiko 4R36-0474R2

    Čína NH36-336LT

    Ručičky

    Totožné.

    Lumi

    U originálů asi nemusím popisovat, svítí až do rána. Čínský po nasvícení svítí stejně, ale rychleji síla svitu opadává. I tak svítí až do rána a odečet času je na nich bezproblémový. To mě dost překvapilo.

    Dýnko

    Zdají se mi totožná, všechny údaje souhlasí a ani ve zpracování nevidím rozdíl.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Luneta

    Na první pohled rozdílný lumi bod na dvanáctce. Na originálech je zapušťený, na čínskym kusu je jako nepatrně vyvýšená špendlíková hlavička. Jestli někdo haníte chod lunety na Seikách, tak věřte, že to je pohádka. Na čínskejch hodinkách je luneta hrozně volná. I tak ještě z posledních sil dokáže běžet po indexu v doprovodu zvuku rozbitého setrvačníku.

    Tah

    Originál Seika mají tah přesně spasovaný a sponu s divers extenzí. Čína má články tahu volnější a sponu z řady Seiko 5. Koncovky tahu plné a přesně zapadající do pouzdra. Povrchová úprava je horší, ale za tu se stydět nemusí. Celkově tah chrastí tak, že by se to miminům určitě líbilo.

    Strojky

    Originál Seiko

    4R36 chodí mi v rozsahu 6-8 s denně do plusu

    Čína

    NH36, denní odchylku jsem nezměřil, za týden udělaly ve winderu -4, velké štěstí zrovna na tento kus a rozhodně to nebude pravidlo

    Wr

    Origo Seika v pohodě, ale čekal jsem problémy u Číny. Tvrdí 200m, tedy potápění s přístrojem, což jsem netestoval. Ale hodinky jsem nejprve prohnal změnami horké a studené vody, přímou sprchou na korunku a dýnko. To jsem se před tím raději pokusil dotáhnout, ale nešlo to. Hodinky to přežily. Uvázal jsem je na provázek a nechal týden potopené na dně sudu. Přežily bez zamlžení sklíčka.

    Celkový dojem i kvalita hodinek nesnese přímé srovnání s originál Seiko. A to by bylo velmi špatné vzhledem k rozdílným cenám. Pro nás je důležitá další věc, když si dám na ruku originál Seiko, je to skvělý pocit. Jedny mám už pár let a ten pocit přetrvává. U Číny nic, další věc je štěstí nebo smůla, co vám vůbec přijde. Ale dokážu si představit, že se někdo nachytá a koupí někde v bazaru Čínu třeba za čtyři tisíce. Přitom rozdíly jsou patrné na první pohled. Minimálně jedna jistota je, lumi bod na dvanáctce a nemusím je brát vůbec do ruky.

    Závěrem konečně ty fotky.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tak konečně moře

    IMG_20190803_112214.jpg

    Ubytování klasika, čisto, uklizeno, nejsme tu prvně

    2019-08-04-06-50-59-106.jpg

    Ani výhled na moře nechybí, i když na fotce to tak nevypadá

    2019-08-04-06-52-55-842.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.