Watchesfanovo bloudění

  • Hrad Kokořín

    IMG_20190622_214641.jpg

    Každý správný hrad je opředen pověstmi a strašidelnými příběhy. Hrad Kokořín není v tomto směru žádnou výjimkou a tak si o něm můžeme vyslechnout takových historek hned několik.

    Jedna z nich nám vypráví o obrovském podkladu, který je na hradě zakopán. Podle pověsti ho střeží černě oděný muž, který se za bouřek vydává na cesty po okolí na svém ohnivém oři s celou loveckou družinou.

    Tento hrad mi není svou polohou příliš vzdálen a tak jsem měl šanci navštívit Kokořínsko i za bouřky. Neměl jsem však na onoho myslivce štěstí. Bajka o ohnivém oři je zřejmě založena na základě požárů, které je schopen založit v lese blesk.

    IMG_20190622_214121.jpg

    IMG_20190622_214358.jpg

    IMG_20190622_214802.jpg

    IMG_20190622_211742.jpg

    IMG_20190623_080452.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Další historka vypráví o banditech, kteří našli v opuštěném , chátrajícím hradě své zázemí. Vedl je nějaký Petrovský a jeho tlupa využívala k přepadávání lidí podzemních chodeb, které si na Kokořínsku vykopali. Jednou se však rozhodli přepadnout i nedaleký mlýn. Se zlou se ale potázali, byli u něj poraženi nebojácnými pracanty z mlýnice, které vedl místní mlynář. Petrovští se museli dát na zbabělý útěk, aby si před rozohněnými dělníky zachránili alespoň své životy.

    2019-06-23-07-56-21-859.jpg

    2019-06-23-07-54-07-134.jpg

    IMG_20190623_080318.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tento příběh má však své pokračování. Rozlobený náčelník banditů Petrovský zosnoval svůj ďábelský plán pomsty. Zmíněný mlynář měl dceru Lídu. Bandita se přestrojil za bohatého kupce a začal se ucházet o její přízeň. Jednoho dne se mu Lídu podařilo vylákat do okolních lesů a za pomoci svých druhů dovléci až na hrad. Tam ji chtěli zneužít a zohavit, snad i zabít. Ale jejich pomocnici se nebohé dívky zželelo a pomohla ji k útěku. Lída si cestu z hradu značila sypáním hrachu, aby dobře nalezla i cestu zpět. Doma vše vyprávěla otci a ten obešel s prosbou o pomoc okolní hrady včetně Mělníka. Pod vedením Lídy, která jim ukazovala cestu se dostali až do samotného sídla banditů, kde vypukl nelítostný boj. Bandité podléhali přesile, ale ještě dříve než na ně došlo na Lidku. Během boje se k ní dostal sám Petrovský a nelítostně ji proklál svým mečem. Teprve potom byl zajat a popraven. Na místě kde byla dívka probodena se prý dodnes objevuje krvavá skvrna.

    2019-06-22-22-00-42-019.jpg

    IMG_20190623_080703.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • To stále ještě není konec. Oba příběhy, o kterých jsem vám tu povyprávěl spolu souvisí.

    Bandita Petrovský byl po své popravě odsouzen k daleko horšímu trestu. K trestu nekonečného střežení pokladu a strašení lidí. Ano, hádáte správně, on je oním černým myslivcem.

    A teď je již čas na kávu a odjezd domů dříve, než začne nějaká ta bouřka.

    Kdo dočetl, snad nelituje a já děkuji za vaši pozornost.

    IMG_20190622_215116.jpg

    IMG_20190623_080134.jpg


    Je tam sem tam překlep a chyba, ale na telefonu je to fofr, snad nevadí.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Ta Liduška asi trénovala vzpírání. Musela totiž nést alespoň metráček hrachu, aby ta cesta byla vyznačena zřetelně. Ale pověst jest to znamenitá...:super::]

  • Ta Liduška ... Ale pověst jest to znamenitá...:super::]

    Tak vzhledem k tomu, že tu hovoříme o jezdci na ohnivém koni, který se zjevuje za bouřek, je predstava Lidušky s nadáním indiánského stopaře schopného zachytit zrnko hrachu kazdych sto metrů docela reálná :mdr3:

    Díky, že se moje podání líbilo :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Dnes jsme vyrazili na vyhlídky z Bohnického sídliště a ke studánce Bendovka. Tu jsem si představoval trochu jinak, navíc potok, který z ní má pokračovat, je prakticky vyschlý. Ale i tak, hezké odpoledne a zase trochu jiné pohledy na Prahu.

    IMG_20190705_205139.jpg

    IMG_20190705_205616.jpg

    IMG_20190705_205712.jpg

    IMG_20190705_205825.jpg

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • by se to všechno nedalo do 41 nacpat, jenom sklo má 6mm, byl by z toho komín. Takhle je to proporčně perfektně vyvážený.

    Díky, ať nakulej hodiny a udělám jim ambassadora :)

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1