• s focenim bych ti mozna mohl pomoct? :)

    Tím jako chceš říct, že se Ti moje fotky nelíběj jo X(
    :D
    Díky za nabídku, dnes šly do trezoru a předpokládám, že brzy i k novému majiteli, kdyby mi něco nevyšlo a šly by třeba na Chrono ozvu se a nějak se domluvíme. Ale doufám, že k tomu nedojde.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Chtěl jsem koupit hodinky sobě, ale protože jsem za a) správný otec jehož děti (holka kluk - dvojčata) dnes slaví 15. narozeniny dostane holka mobil a kluk svoje první mechaniky
    b) měl jsem toho na ruce víc než dost, jak svojeho, tak šéfovo, tak na kšeft a nejsem schopnej se rozhoupat, tak na to kašlu. (Ostatně jako vždy, když se jedná o mne a to bohužel platí i o mém zdraví.)

    Takže co jsem to vzal klukovi? Nečekejte nic drahýho, to fakt ne, ale myslim, že jsem vybral dobře, fotka z netu, já na ně čekám.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Pekný model, tiež boli vo výbere, určite bude rád a poteší sa. Radosť vlastne na oboch stranách :)
    K tej šírke remeňa, ja si osobne myslím, že 22mm je najideálnejšia šírka pre každé zápästie, hrubšie či tenšie. A zdá sa mi, že v 22jke je aj najlepší výber obutia.
    Tomuto modelu pasuje asi všetko, mesh, koža, nato... dokonca som ich videl na oranžovej gume a gúúúúd

    • Official Post

    je ještě nepoznamenanej hledáním much :) líbí se mu tříručky a modrá bude dobrá

    nemyslel som to tak, ze by boli tie hodinky nedokonale (uprimne 5kam v tej cene málokedy co vytknut). skor tak, ze ci by sa mu skor nepacili nejake velke Gcka, alebo aspon nieco sportove na gumenom remienku a tak... :) napr. nieco taketo:

  • nemyslel som to tak, ze by boli tie hodinky nedokonale (uprimne 5kam v tej cene málokedy co vytknut). skor tak, ze ci by sa mu skor nepacili nejake velke Gcka, alebo aspon nieco sportove na gumenom remienku a tak... :) napr. nieco taketo:

    Co je to za model?

  • Asi by se na hodinkovém fóru slušelo napsat pár dojmů.

    Strojek:
    mechanický s automatickým nátahem 7S36, absence hackingu i ručního nátahu
    Při nastavování se mi protipohybem podařilo zpomalit a dokonce úplně zastavit vteřinovou ručičku (pseudohacking) a to při plném natažení pérovníku!
    Strojek má rychlonastavení data i dne
    Musím výrobce pochválit, protože po 48 hodinách jdou hodinky o 1 vteřinu do plusu, takže + 0,5 vteřin za 24 hodin je v této třídě neskutečně dobře doladěný strojek.

    Zpracování:
    Pouzdro:
    boky leštěné, nožičky broušené, brus je pěkný, celistvý, bez chyb. Celkově zpracování pouzdra nezapře cenu hodinek, takže srovnání s dražší konkurencí není na místě.
    Ocelový náramek:
    plechové koncovky tahu jsou o moc lépe zpracované než u řady skx a budí opravdu dojem plných koncovek.
    jednotlivé dílky tahu jsou přesně zpracovány v kombinaci brusu a lesku, na ruce vypadá velmi pěkně.
    Stěžejky 22mm a hned první článek tahu se zužuje na 20 mm, v tomto rozměru pokračuje až ke sponě. Ta je plechová, rozepíná se stiskem dvou tlačítek z jejích boků po rozepnutí ochranné pojistky. Spona má celkem 4 polohy mikroregulace, kterými se nelehce dohání absence kratších dílků tahu. I tak lze vše velmi dobře doladit, za což si zaslouží pochvalu. Není nic horšího než spona bez mikroregulace v kombinaci s tahem, který nemá půldílky.
    Jedno mínus: některé osičky tahu jdou až příliš lehce vytlačit i zandat!!!
    Korunka:
    není šroubovací, hodinky mají WR 100 metrů a jsou to sporty nikoli diversky. Vysunout jde poměrně ztuha, takže samovolné vytažení korunky třeba o rukáv opravdu nehrozí. Její polohy jsou přesné a stejně tak i nastavování hodnot.
    Luneta:
    Jedna z nejhorších co jsem kdy měl v ruce. Její chod je sice přesný po indexech, ale má značnou vůli a zapomeňte na nějaké příjemné cvakání svědčící o kvalitě mechanismu. S tím má ovšem trápení většina hodinek Seiko z levnějších řad a těžko očekávat, že budou mít kvalitu jako hodinky za x desítek tisíc korun.
    Lumi:
    Indexy mají lumi jen pod svou vnitřní hranou směrem k číselníku, takže vytváří drobné obdélníčky. Ručičky mají dostatek plochy a svítí opravdu krásně a dokonce je nepotřebuju večer ani nijak speciálně nasvěcovat před zhasnutím a jsou čitelné dlouhou dobu.

    Celkově:
    designově opravdu pěkné hodinky, krásné 3D indexy, ručičky, rámování day date. Modrý sunburst číselník se postará o dostatek odlesků, ale hodinky zůstávají jasně čitelné ze všech úhlů i za všech okolností. Vložka lunety je tuším plastová a vytváří dojem safírové lunety.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1