Hanowa Officer Ladies - vadný strojček?

  • Dobry den,

    chcel by som poprosit o radu ludi, co sa do hodiniek vyznaju o dost viac ako ja.
    Pred tromi rokmi som kúpil hodinky pre priatelku - Swiss Military Hanowa Embassy Officer Ladies Watch 06-7146-04-001
    Za tu dobu boli raz na reklamacii kvoli odpadnutemu ramiku kalendara a raz bola menena baterka (max. rok dozadu).
    Pred nejakym casom zacali meskat az prestali ist uplne. No pri zatlaceni na korunku poskocili vzdy presne o 5 sekund (po uplynuti prave 5tich sekund).

    Priatelke v obdobi pred tym ako zacali vynechavat vraj padli, nie z velkej vysky a na drevenu podlahu, vonkajsie poskodenie ale nemaju ziadne.

    Dali sme ich do najblizsieho servisu, kde nam bol oznameny vadny strojcek, vymena za cca 50 € a cakacka 2 mesiace.

    Je mozne aby sa poskodil strojcek prave tym padom?
    Chceme sa preto len uistit, ze to mozne je, kedze oprava ma hodnotu 1/3 novych.

    Ospravedlnujem sa ak niekomu bude tento dotaz pripadat hlupy. V hodinkach sa ani jeden nevyzname, no pracujem v automobilovom priemysle a viem ako to v servisoch chodi, o to horsie ak je clovek uplny laik.

    Dakujem za kazdu jednu radu.

  • Ahoj, vitaj na fóre.

    Ja mám za to, že ak to nie je zlá baterka, tak to bude naozaj pokazený strojček. Quartzové strojčeky málokto opavuje ale rovno ich radšej celé vymenia. Aj preto je tá "oprava" drahšia.. Myslím, že tie kvalitnejšie quartzové strojčeky sa dajú s časti aj opravovať ale nie som hodinár, to by sa tu mali vyjadriť asi skôr oni :)

  • Dakujem za privitanie, dufam, ze sem raz prispejem aj s niecim optimistickejsim :)

    A taktiez dakujem za info...asi nema cenu moc vymyslat, bude to fakt ten strojcek teda. Mal som trochu za to ze quartz strojceky su na tom co sa tyka odolnosti na tom lepsie ako mechaniky, iked moze aj nemusi to byt sposobene tym narazom. Skusim pripadne zistit, co na tom strojceku je K.O.