• Nahodou som narazil na tento Francuzsky leletcky Chronograf. A moc sa mi paci...

    42,5mm puzdro a vymakana strojovna..

    Swiss-Made Dubois Depraz 2030 or 42030 mechanical movement (Flyback version), 45 jewels, 28,800 bph (4 Hz); second hand sweep: 5 steps per second
    Mechanical anchor movement, Etachron regulator system and corrector
    Incabloc shock protection system and stop-second function
    Optional chronometer assortment and ‘special standard’ execution: three-spoked thermal expansion Glucydur balance wheel, Nivarox I flat spiral with Etachron precision index, nickel-plated, pearl-polished mechanism cover, sun-brushed barrel cover, Côtes de Genève decoration on inertia block, chamfered, polished bridges, blued screws
    Chronograph functions: minute and second totalizers
    Optional Flyback mechanism
    Ball bearing-mounted, bi-directional automatic self-wind mechanism
    42-hour power reserve


    http://www.ablogtowatch.com/dodane-1857-type-23-black-watch/

  • Parádne hodinky. Dobré riešenie pre uchytenie remienku, pekná luneta, zadný priehľad, koža a ten mechanizmus nie je o čom. Koľko všelijakých dobrý hodiniek existuje a človek o nich ani nevie..

  • pekné univerzálky.
    Inak, načo je na nožičkách tá druhá šrauba? To je len taká jalová, funkciu asi nemá žiadnu, v tom prípade si ju mohli odpustiť.

  • druhá šrauba? je odvzdusnovak:-)

    Inak aj BALL ma uchytenie tahu na dva sroby. Ale tu ten druhy fakt vyzera dako mimo. Som si najpr myslel, ze je na uchytenie tahu, ale nie je.

  • Napriek tomu že Breguet je iná liga. Tak ani jeden z modelov ma neoslovil tak ako Dodane.