• ano Watchesfan, zacinam si to nejak vsimat :) asi budem musiet byt vo svojich vyjadreniach ohladom tejto znacky opatrny :) mimochodom, pisal si ze mas obavy z toho ze slabym miestom v pripade tahu je u Damasko prave "stěžejka" a tiez o nejakých problémoch s mikroregulaciou tahu. celkom ma to zaujima. domnievas sa alebo vies ze Damasko to ma technicky nedoriesene? ta "stěžejka" je vazne tak poddimenzovana? viem o tom a uz som sa s tym na forach stretol ze to je celkom obvykly problem. niekde som cital ze napr. Traser-y P6506 Commander 100 Force, ktore su komplet z titanu trpia tymto neduhom. udajne sa "stěžejka" casom deformuje a tah sa uvolni, sice nevypadne ale chrastí ako strkac a nie je dostatocne pevny. ale ked uz citam o Damasko tolko pozitiv tak ma taka banalna nedokonalost prekvapuje.

    páni, jedna jazykovedecka otazka - prosim Vas ako sa spravne po slovensky povie "stěžejka" ? poznam akurát vyraz "osička" ale existuje pripadne nejake synonymum? Watchesfan, Ty si napisal "bareta" ?

  • A myslíš že Omega to poddimenzovaný má? Já myslim, že stejně jako Damasko nemá. Ale je to jenom trubička s pružinkama. Jedna z milionu může být vadná. To je normální. Bohužel často osudové. Osobně bych se toho tahu vůbec nebál, jenom mě udivilo, že taková technologicky zaměřená značka, jako je Damasko...vždyť se na ten tah podívejme, je úžasnej...to nechá jen tak na stěžejkách. Při pohledu na ta šroubení v jednotlivých článcích je to přinejmenším udivující. Ale zas to pasuje do většiny...možná všech...to nevím, modelů. Jak píšu, šel bych do něj bez obav, ale tohle mě zaujalo.
    stěžejka ... bareta

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • ach tak, uz rozumiem. takze vytka nesmerovala k tomu ci su poddimenzovane alebo nie, ale k samotnému technickemu rieseniu. jasne, ja som to poňal z opacneho konca. no tak to mas recht. stoji to minimalne za zamyslenie. ale snad si to casom uvedomi aj vyrobca.

    tak stěžejka = bareta . dakujem, dlho som pouzival cesky vyraz bo nie kazdy rozumie vyrazu "osička" bareta je ako luneta :) to uz znie tak celkom hodinarsky :)

  • Naučil mě to místní nejmocnější a hodí se mi to :) . Taky jsem to netušil, jak bych mohl, hodně věcí mi i osvětlila moje práce na na miestnom hodinárskom slovníku.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Inač pre tie modely s lunetou musí byť najký iný ťah? Kolidoval by klasický, napríklad z DA36 s tou lunetou, alebo je to len vec ich produktovej stratégie?
    Branislav keby sa mal o nich záujem a vadila by ti len sekundovka, verím, že by ti jedny s bielou sekundovkou vyrobili.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches