Grand Seiko SBGA029G

  • S dokonalými Grand Seiko i pod vodu – Grand Seiko SBGA029G – recenze

    O kráse, preciznosti i technické invenci hodinek Seiko jsem přemýšlel už několikrát. Naposled jsem byl unešený provedením Grand Seiko modelu Snowflake (SBGA011G). Končil jsem tehdy svoji recenzi doporučením, ať si svoje hodinky Grand Seiko určitě koupíte.

    Hodinky se značkou “GS” se vyrábí už od roku 1960, tehdy japonský výrobce pocítil potřebu kupců po výjimečnosti, po luxusu, který lze nosit na zápěstí – ať už jako připomenutí sociálního statusu, nebo jen tak pro radost, kupec v nich získává vždy “pure perfect quarlity”.

    A dnes pro vás mám hodinky sice ze stejné “stáje”, jako Snowflake, ale zase jiné. Tento model není pro formální příležitosti, ale je to klasický model pro potápěče nebo pro všechny aktivity s vodou související. Pojďme se podívat na Grand Seiko SBGA029G.

    http://info.photowatches.eu/2014/11/s-doko…ga029g-recenze/

  • Na jednej strane ÁNO, na druhej, GéEs môžu byť podľa mňa aj sterilné a bez emócií. Avšak stále to budú proste špičkové GS ;)

  • Keby tam nebola dole tá ručička čo vyzerá jak ukazovateľ stavu paliva v aute... Tak by boli bezchybné. Takto ma to trošku ruší :nono:

  • Uprimne? Vobec :) Spracovanie je urcite perfektne, ale dizajnovo by som ich tipoval do 200e. Z GS rady by som si vedel predstavit vlastnit asi iba snowflake, ostatne su take..sprosto prirovnane - ako lepsie spracovane 5ky :)

  • V o tom práve GS sú. Je to jednoduchý dizajn, perfektné spracovanie a vnútri je úplne špičkový movement, hlavne keď je to Spring drive, alebo hi-beat, hlavne spring drive je niečo na čo ani Švajčiari nemajú odpoveď. Je to proste iná filozofia ako u Švajčiarov. Podla mňa sú to perfektné hodinky, jedny z mojich dream watch.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Otazka bola libi/nelibi.. :) Osobne nie som blazon do strojcekov a v urcitych hraniciach mi je uplne jedno, co hodinky pohana. Ak ma nezaujme za danu cenu puzdro+cifernik+rucicky+vlastnosti, tak vnutri moze byt cokolvek. A plati to aj naopak, ak ma zaujme za danu cenu zovnajsok, vnutri moze byt takmer cokolvek :) Ale ano, spring drive vo svajciarskom kabate by som bral.

  • Povrchne k tomu pristupujete, nevidíte vnútornú krásu, preto sa vám nepáčia :) ale máte na to právo samozrejme.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • vsem dekuju! nazivo mi pripadaji stejne... nijake... jako treba rolex potapky, co jsem fotil dneska - dokonale, ale nudne...

  • Povrchne k tomu pristupujete, nevidíte vnútornú krásu, preto sa vám nepáčia :) ale máte na to právo samozrejme.


    Prečo povrchne? Nie každý musí byť hotový zo Spring Drivu. Pre mňa sú to (nadsadene) len quartzky bez baterky s plynulým chodom sekundovky. Neberiem im roky vývoja, ani prevratné technologické riešenia, chápem aj obdivovateľov tejto technológie, ale mňa odobne to neberie. Navyše hodinky ma musia osloviť aj niečím iným než len strojčekom, ten je akousi povestnou čerešničkou na torte. Keď ale bude v hodinkách, ktoré mi nič nevravia a nebudem ich chcieť mať na ruke, tak je mi naprd.

  • Nehovorím, že každý musí byť priaznivec Spring drivu, ale nazývať to quartzom je skutočne blbosť.Spring drive je komplikácia mechanického strojčeka, ktorá reguluje presnosť, na dodávaní energie do escapementu sa to vôbec nepodiela. Spring drive nemá s fungovaním quartzu nič spoločné. Jediné čo majú spoločné, je že sa v nich nachádza cievka (v quartzoch viac cievok) ale v obidvoch typoch strojčekov sú tie cievky za diametrálne odlišným účelom.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Vidno, ze ty davas vacsi doraz na strojcek ako na dizajn a pravdepodobne sa tomu aj rozumies (ako laici tazko posudime :) ). Myslim, ze ta nikto od toho neodhovara, kazdy mame inu uchylku (rucicky, srobiky, lumi, spony,..). Nemusis to brat nijak osobne a rozne stroje tolko obhajovat/hanit :) Inymi slovami, neber nas tak vazne :)

  • Nehovorím, že každý musí byť priaznivec Spring drivu, ale nazývať to quartzom je skutočne blbosť.Spring drive je komplikácia mechanického strojčeka, ktorá reguluje presnosť, na dodávaní energie do escapementu sa to vôbec nepodiela. Spring drive nemá s fungovaním quartzu nič spoločné. Jediné čo majú spoločné, je že sa v nich nachádza cievka (v quartzoch viac cievok) ale v obidvoch typoch strojčekov sú tie cievky za diametrálne odlišným účelom.


    Ďakujem za poučenie, práve som zliezol zo stromu a idem si dať banán. Som rád, že si si z toho vybral svoje a slovíčka ako 'nadsadene' si úspešne odignoroval. Nevadí banán bol dobrý, možno si dám ešte jeden.

  • Je jedno či nadsadene, alebo vážne, Spring drive proste nie je quartz a ani z quartzom v podstate nemá nič spoločné, to že vám na strojčeku nezáleží vám samozrejme neberiem, ani nemám za zlé akurát som cítil potrebu vyjadriť sa na tému spring drive a quartz, nakolko som teda z kontextu bohužial nepochopil, že to nie je potrebné.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Spartan, neprežívaj to tak. :hello: Každý máme iné priority, videl som, že pri mne Ťa až zaskočilo, keď som sa naivne spýtal, že prečo mám byť taký nadšený, že niekde (nové ocean blue) nie je ETA, ale Soprod. Veď toto nie je fórum pre hodinárov, ale hodinkárov.:) Mňa to napríklad baví, ale vedomosti ktovieaké nemám a nehanbím sa za to, veď sa živím niečím iným. Ale vždy som rád, keď niečo vysvetlíš, aj ten Soprod si dobre vysvetlil, to som zas vďačný, no nejde o život.:)

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim