Grand Seiko SBGA029G

• V histórii ľudstva existuje veľa míľnikov a objavov, ktoré ovplyvnili navždy vývoj našej populácie. Radím k nim okrem kolesa, alkoholu , trojpoľného hospodárenia a spaľovacieho motora aj hodinový stroj. V priebehu jeho histórie vzniklo veľa variácií a pokusov o nahradenie klasiky niečím iným, či to boli ladičky, elektronic, kinetic, mecaquartz, quartz alebo spring drive, alebo neviem čo, nič z tohoto z hľadiska obdobia existencie a masovosti klasiku asi neprekonalo. Možno sa mýlim, ale hovorím o HODINKÁCH, a nie o niečom na ruke. Spring drive je úctyhodný počin japonskej techniky, umu a technickej vyspelosti, ale myslím, že z toho masovka nikdy nebude. Neviem, ako ste na tom vy , ostatní hodinkomaniaci, ale myslím, že väčšina si kupuje hodinky podľa toho, ako preskočí iskra a nie podľa toho, čo je pod kapotou. Keď sa mi hodinky páčia a chcem ich, tak možem urobiť kompromis a uspokojím sa aj so spring drive :)

A STITCH IN TIME

• "ako preskočí iskra a nie podľa toho, čo je pod kapotou" presne takto to je, ako píšeš, u väčšiny maniakov. Samorejme, sú výnimky ale nikto to predsa nodsudzuje. Ak raz ktokoľvek bude túžiť po Spring-u tak si určite vyberie, veď o tom to celé je.
    Edit: tak v tom to je tá múdrosť, Ty chlasceš! :mrgreen:

• Nemyslím, že Spartan to nejak prežíva alebo to myslel nejak zle. don2008-ov príspevok vyznel tak, že keď ho prečíta niekto kto tu prišiel prvýkrát, tak si bude myslieť, že spring drive je len nejaký vylepšený quartz. A Spartan to vysvetlil. Neviem čo sa Vám na tom nepáči.

Apropo tie GS divery sa mi páčia, vyzerajú perfektne. Zvlášť keď ich nafotil kibi :super:

P.S.: ja by som si aj dal, ale som v robote, takže nič. dajte si aspoň Vy. NA ZDRAVIE :alcool1:

• Áno, ja som to samozrejme myslel v dobrom, na internete som viac krát čítal komentáre, že spring drive je quartz, čo je samozrejme blbosť, z toho príspevku to vyznelo tak, že don2008 tvrdí to isté, tak som sa k tomu vyjadril, ale nestretlo sa to s porozumením.

Ja som velký priaznivec spring drivu, je to zo všetkých pokusov ako spesniť mechanické hodinky (tourbillion, carusel a podobne) najúspešnejší, takže podla mňa si to určite nezaslúži, aby sa o tom niekto vyjadroval, že je to quartz.

• Ja sa pripojím do konver. iba videom

Externý obsah m.youtube.com
    Obsah vložený z externých zdrojov sa nebude zobrazovať bez vášho súhlasu.
    Aktiváciou externého obsahu súhlasíte s tým, že osobné údaje môžu byť prenášané na platformy tretích strán. Viac informácií o tomto sme poskytli v našich zásadách ochrany osobných údajov.

MemoPad HD 7

• Podľa mňa je to úplne v pohode, predsa len to nie je osobná debata z očú do očú, pri písanej konverazácii stačí slovko a dostane všetko úplne iný význam. A čo viem z chmagu, tam je to teda o niečom inom často krát. Podstata je, že to bolo z každej strany správne vysvetlené a názory pochopené.
    Na zdravie, dnes mi ide :mrgreen:

• Tie hodinky su krasne a technicky dokonale.
    NO..ja Vam neviem, rovnako ako nazivo v pripade MM300, Ananta, Astron...
    su dokonale....ale dako bez emocii. Chcel som povodne napisat, ze nemaju GULE, ale minimalne MM300 gule maju.

a to nehovorim o fakte , ked som nadseny prisel domov na ruke s novymi MM300 v cene slusnych Beciek..
    Reakcia doma "SEIKO?"

• a to nehovorim o fakte , ked som nadseny prisel domov na ruke s novymi MM300 v cene slusnych Beciek..
    Reakcia doma "SEIKO?"

Hodinky sa hlavne musia páčiť tebe. Ja by som ti kultové potápky MM300 pochválil a v mojich očiach by si bol fajnšmeker, ktorý vie čo je dobré. Inak ako čítam túto diskusiu som prekvapený, že mnohým je jedno aký kaliber majú v hodinkách? Strojček je dušou hodiniek a ja by som nebol spokojný s kalibrom vyrobeným číňanom z použitej konzervy. Číňania už vedia urobiť strojček s tourbilionom len dlhodobú kvalitu ako ETA a Springdrive to nemá ani náhodou. Aspoň ja oceňujem ak hodinky fungujú desaťročia. (2 roky a koniec mi nestačí.) Mám rád kvalitné kalibre, ktoré preveril čas.