• Líbilo, takový video je to pravý, často hledám videa vybraných hodinek abych si prohlédl detaily, třeba sponu, šroubky nebo osičky tahu, udělal si o hodinkách celkovej dojem. Navíc si umim představit, že udělat něco takovýho dá i dost práce. V tomto případě dobré práce.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Tiež som pozeral, všetky tri videá super :super: ! Obdivujem ta za tú námahu čo si si s tým dal, ja som na také niečo strašne lenivý. To porovnávacie video určite pomôže nejednému, nerozhodnému pri výbere :super:

  • Ďakujem, natočiť to nie je problém, dať to dokopy v postprodukcii je dosť zdĺhavé, ale pre mňa je to moemntálne hlavne o tom, aby som sa to naučil, keďže v budúcnosti plánujem aktívne vytvárať "content" (aj) v iných oblastiach ako sú hodinky, z tohoto dôvodu som sa dal fotografovanie a čoskoro sa pustím aj do videí.
    Akurát som ešte furt neupgradoval techniku... čakám na nové procesory.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Ďakujem, chcel by som robiť rôzne videá ktoré by sa primárne točili okolo zdravého životného štýlu (cvičenie, chudnutie atď.) ale do by tam boli veci o technike, kultúre, politike, filozofii, udražeľných zdrojoch, elektromobiloch,veci okolo domu a záhrady, niečo z cestovania a podobne, možno štýlom tématických vlogov, ale nie na štýl stupidných videí slovenských "youtuberov", či ako si hovoria, od ktorých akurát osprostievajú 12 ročné deti, chcel by som, aby to malo prínos pre ľudí, ktorí to budú pozerať.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Dnes som po dlhšom čase vystiahol tieto, už som aj zabudol, že ich mám, pritom sú to pekné hodinky a vyzerá to, že zostávajú u mňa, čo mi nejako zásadne nevadí.

    Podelím sa aj o prvý pokus s Timelapse:

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Poznatky sú také, že potrebujem IPS monitor aby som videl ako tie obrázky skutočne vyzerajú, je to neskutočne náročné na HW, môj i7 920 má už najlepšie časy za sebou a youtube kompresia si tiež zoberie svoju časť kvality.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Tak sa zdá, že zo švédskej značky Triwa sa vykľul len obyčajný čínsky šmuk od 10 dolárov za kus.

    link na alibaba.com.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • A čo iné si čakal? Myslíš, že výroba DW stojí viac? Sú to proste fashion hodinky.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Obávam sa, že výroba DW stojí ešte menej. Čo s tým má v tomto momente spoločné DW ? Okrem toho, že ide tak isto o fashion hodinky.
    Chcel som len poukázať na to, že čo sa tu prezentuje ako Švédska firma a jedinečný švédsky dizajn je len klamanie zákazníka.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • DW s tým má spoločné podobné zameranie a že oslovuje rovnkaých zákazníkov. Ja nepochybujem, že dizajn je Triwa, tam ide o to, že niektorý z výrobcov, ktorý to pre Triwu robí je ochotný vyrobiť to s iným logm pre iného odberateľa, lebo ako vieme, Čínska legislatíva to neobmedzuje. Ten inzerát aj tak moc dôveryhodne nevyzerá.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Čo vás tak presvedčilo v prospech Triwa?

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Veľa vecí - jednak sú relatívne ustálená firma, ktorá si nemôže dovoliť predávať generické hodinky na ktoré iba dá svoje logo (to by sa prevalilo), na sociálne siete dávajú koncepty a nákresy hodiniek ešte pred uvedením a ešte aj na tom odkaze čo si dal, sú fotky z ich stránky s vymazaným logom, čo je otázka jedného klinkutia v príslušnom produkte adobe, takže podľa mňa je to buď tak ako som napísal, alebo je to fake inzerát, čo považujem za pravdepodobnejšie.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Inzerátov je tam viac. Aj na iné ich modely čo som tak v rýchlosti prebehol. V dnešnej dobe už na slovné spojenia ako ustálená firma si nemôže dovoliť neverím. Vôbec neviem čo sú kritéria pre ustálenú firmu. Každopádne aj koncepty a nákresy na sociálnych sieťach môžu byť len cieleným marketingový podfukom ako vyvolať dojem kvalitného produktu.

    Neviem kde je pravda, ale so značkou Triwa už budem opatrnejší.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Ustálená firma je taká firma, ktorá má zaknícku základňu, predá isté množstvo produktov, je o nej dostatočné povedomie, má kamenné predajne atď. Postoj k tomu samozrejme môžeš mať, aký chceš. Ja určite nepochybujem o tom, že dizajn je ich, spolupracujú aj s rôznymi umelcami a inými firmami, aj z ich stránky a instagramu je vidno, že majú estetické cítenie, z hodinárskeho hľadiska to nie je nič úžasné, ale dizajnérske schopnosti sa im uprieť nedá.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Udělej jim tlakovku do 100 metrů a budem vědět víc. Kousek z inzerátu má na cifru 100 metrů, ale v popisu 30. Máš k těm svým nějakou brožurku s info o WR? Jestli i ty tvoje maj takovej renonc, pak je to jasný.

    Time is Life. Je to dar i prokletí. Instagram daemonultimate1

  • Nemám k nim nič také, netuším aká je ich reálna vodotesnosť a ani to neplánujem zistovať. Majú ale šrovbovacie veko aj korunku, takže som presvedčený, že vydržia umývanie rúk aj dážď, čo je asi jediná voda, ktorej by som ich vystavil. Ako som písal, ja som od nich žiadnu hodinárčinu nečakal, kupoval som ich kvoli dizajnu a ten sa mi stále páči.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Na oficiálnej stránke Triwa je udávaná vodotesnosť pre tento model 10ATM. Takže tam je to v poriadku.

    "Do téhle šlamastiky nás přivedla naše vlastní tupost a tupost nás z ní zase dostane." H.S.

  • Dnes som si spomenul, že som sem ešte nedal moje druhé "vintage" hodinky, ktoré som dostal od babky na Vianoce 2015. Stále idú, majú manuálny náťah nosil ich môj dedo, zrejme v 80-tych a 90-tych rokoch, okolnosti za ktorých k týmto hodinkám prišiel nie sú známe, ale v tom čase mať Seiko na dedine asi nebolo obvyklé. Na snímke s Prim Sport II, ktoré nosil môj otec na vojne v 80-tych rokoch. Niekedy v budúcnosti by som chcel dať obidve tieto hodinky doporiadku.

    BTW nie je to zle zaostrené, to sklíčko je skutočne také.

    20170110_103816.jpg

    Dnes ešte k tomu môj kanál na youtube dosiahol 100 odberateľov 8) keď budem mať za sebou neskutočne otravné skúšky, ktoré mi lezú na nervy, chystám viacero videí, na ceste je nová technika, naučil som sa nové veci s Premiere Pro, takže snáď to bude mať úroveň. Taktiež sa chystám objednať Seiko SKX009K2 a Strapcode Super Jubilee.

    Sni_mka_obrazovky_2017_01_10_o_11_00_02.png

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches

  • Dnes mi konečne prišiel nový objektív Nikon 40mm f/2.8 micro (macro).

    Ostrosť je perfektná, ostriaca vzdialenosť je veľmi krátka, je to pravé 1:1 makro. Chýba mu však stabilizácia, ktorú nemá žiadny podobný objektív a pri fotení predmetov veľmi blízko objektívu sa treba vysporiadať s veľmi plytkým "depth of field", takže treba významne zatvoriť clonu, inač sa môže stať, že ostré sú ručičky, ale ciferník už nie. No a keď treba zatvoriť clonu, tak je treba veľa svetla. V najbližších dňoch ale budem trénovať a vyrobím si nejakú obdobu "svetelného stanu".

    Koncom budúceho týždňa spravím taktiež ďalšie video a v pláne mám zhruba ďalších desať na dohľadné obdobie.

    20170113_20170113_160703.jpg

    Zatiaľ nejaké preview schopností tohoto objektívu:

    20170113_DSC_0014.jpg

    External Content www.youtube.com
    Content embedded from external sources will not be displayed without your consent.
    Through the activation of external content, you agree that personal data may be transferred to third party platforms. We have provided more information on this in our privacy policy.

    Omega Speedmaster Professional Moonwatch 311.30.42.30.01.006 | Omega Seamaster 300m Co-axial chronometer 212.30.41.20.01.003 | Tag Heuer Aquaracer Calibre 5 WAY211A.FT6068 | Seiko SKX009K2 | Citizen Eco-drive BY0000-05E

    Ω Spartanova zbierka

    YouTube: Spartan's watch reviews

    INSTAGRAM: @spartans_watches