• správajú sa ako automat? čo tým myslíš? že s nimi zatrasieš a idú, lebo podľa mňa budú mať len ručný náťah.
    Najskôr sú to Primky, aj to zdevastované (pravá horná nôžka)
    púzdro je z Diplomatiek a ciferník už niekto menil.

    A v akom šuflíku si ich našiel?

  • Púzdro zahoď, z toho už asi veľa neurobíš, ciferník asi tiež... takže si kúp nejaké nefunkčné staré šunky (Prim) aby ti tam vošiel kaliber 66 s dobrým púzdrom a poskladať. Alebo objednať z Parexa - dostaneš to tam za slušnú cenu aj ciferník a ručičky. Alebo vo Svite je - už tu na fóre spomínaný - hodinár - starší pán Soukup, ten ti primky urobí za veľmi dobrú cenu (osobná skúsenosť - pred dvoma týždňami som od neho doniesol 4ks).

    Tempus Fugit

  • Roby
    .... uvidíme do renov.sa ešte nepúšťam najprv popozeram možnosti a potom sa uvidí ako s nimi nalozim.....

    (Zistil som že hodinky sú po dedovi ...preto rozmýšľam čo a ako )

    Nemáš na toho pána Soukupa kontakt ?
    ja skúsim ešte jedného hodinara v Ke či vie pomoct .....

    Apropo mal som doma plno primiek no foter všetko poslal do smetiaka ked robil poriadok medzi srubkami a to kus hnevá no čo už stalo sa.....


    MemoPad HD 7


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • Aku hodnotu ma samotny strojcek? Vzdy ma zaujimalo, ze kolko sa usetri kombinaciami roznych kusov nefunkcnych hodiniek :)


    Nechápem presne na čo narážaš, ale odpovedať môžem podľa toho z akého uhla sa na vec pozrieme. Z čisto konzumného hľadiska je hodnota strojčeka pár euro (Prim ich tuším vykupoval za 50CZK), na burze zoženieš podobné hodinky za 6-30 Euro v oveľa lepšom stave. Veci z parexa tiež nie sú drahé (aj keď už nie sú pôvodné). Skôr ide o zábavu a radosť hodinkomaniaka, z vdýchnutia nového života starým mechanickým hodinkám :) a aj o záchranu pred koncom v smetiakoch. Z iného pohľadu ide o rodinné hodinky, ktoré drobnou investíciou povýšiš na nositeľné hodinky s rodinnou históriou. Ja osobne mám rešpekt pred týmito hodinkami, ktoré bez pravidelného servisu prežili desiatky rokov a sú stále funkčné a pomerne presné. Opravy sa zväčša zmestia do desať euro. Ja osobne sa z nich teším úplne rovnako ako z oveľa drahších, navyše ma to aj baví, keď si drobné veci dokážem urobiť aj sám... Pre ľudí ktorí majú radi mechaniku a nemajú nazvyš 100ky alebo 1000ky euro, výmenou kvalitnejšieho púzdra získaš pekné a lacné mechaniky na bežné nosenie. Som prekvapený ako lacno sa dajú zohnať. Naposledy som kúpil PSII za 8€ + 9€ oprava a aká paráda to je (koľko chcú za najlacnejšie mechaniky dnes?), Prim automaty som kúpil za 15€...

    Tempus Fugit


  • Apropo mal som doma plno primiek no foter všetko poslal do smetiaka ked robil poriadok medzi srubkami a to kus hnevá no čo už stalo sa.....


    ...však toto ma najviac hnevá...

    Na pána Soukupa kontakt nemám, skús Google...

    Tempus Fugit

  • Dik za odpoved Roby, presne to ma zaujimalo. Ako hobby a zabavu to beriem bez vyhrad. Len s tym rodinnym dedicstvom celkom nesuhlasim, ked sa vyhodi vsetko okrem stroja, podla mna to uz nema s povodnymi hodinkami "nic" spolocne. Co samozrejme neznamena, ze nemozu priniest radost. V kazdom pripade je pekne, ze neskoncia v kosi, ale na ruke.. :)

  • mysiak

    v kosi neskoncia ...
    nebyt toho ze maju dost vazne poskodene puzdro us su davno na ruke
    to co ma hneva je ze hladam ihlu v kope sena...( cize hodinky na renovaciu ) ...

    to natahovanie strojceka ma zacalo bavit


    Prim sport II
    SEIKO 5 snk 645 k 1
    Seiko 5 snk 369 k 1

  • To ja som veru lenivy a zabudlivy, automat je automat :) Aj ked nepomer medzi miestom vo winderi a poctom hodiniek ma nuti aspon dvoje denne natahovat..Vacsinou ma to bavi, len ked zabudnem tak nadavam :D

  • Rozgoň, ale veď tam nie je žiadna cena. Hovorí iba o tom, že keď si dáš zreparovať za cenu cca viac ako 150 eur, tak musíš dať zálohu, čo je logické. Ide zrejme o úplne iný level hodiniek a úprav ako Tvoj prípad. Ten hodinár do toho musí investovať, kúpiť náhradné súčiastky a nemá záruku, či si to zákazník nerozmyslí, tak potrebuje zálohu. Ale to je mimo Tvojho prípadu. Lenže podľa mňa sa zbytočne zamotávaš a poštovné či cesta za hodinárom Ťa vyjdú pomaly viac ako celá renovácia, ak má mať nejaký zmysel. Podľa mňa, čo asi Roby nebude súhlasiť, zmysel nemá. Pre Teba jednoduchšie a lacnejšie je kúpiť si cez aukro nejaké pekné funkčné staré primky za 15 eur, s ktorými už netreba nič robiť. Renováciu týchto by som riešil iba v prípade, ak majú pre Teba nejakú citovúhodnotu.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim