• O týchto hodinkách som počul už dávnejšie ale až teraz som sa dostal k nejakým bližším informáciám. Neviem čo nato poviete vy, ale pre mňa je to moc futuristické a aj keď je to zaujímavé, netúžil by som ich vlastniť :D

    Pre priblíženie toho ako hodinky fungujú si dovolím použiť text zverejnený na internete kde to bolo pekne vysvetlené :)

    Riešenie EMC sa riadi podľa hesla urob si sám, čo znamená, že je naporúdzi hneď po vybalení hodiniek - netreba žiadne ďalšie zariadenia a obsluha celého systému je maximálne jednoduchá. Ak sa vám presnosť novinky EMC Black nepozdáva, stačí uvoľniť kľuku navíjania generátora Maxon, ktorý slúži ako napájanie analógového indikátora výkonu, potočiť ňou a následne stlačiť tlačidlo merania. Akonáhle systém zložený z optického senzora, ktorý sleduje kmity 4 Hz zotrvačky a integrovaného obvodu, počítajúceho každých 10 mikrosekúnd rozdiely v 125-milisekundových polkmitoch, dokončí diagnostiku, na ukazovateli nazvanom δ Precision indicator (vľavo hore) sa zobrazí presnosť hodiniek v rozmedzí +20/-20 s. Teraz, keď už viete, o koľko vaše hodinky meškajú prípadne nadbiehajú, potočíte o nameranú hodnotu ladiacou skrutkou na zadnej strane…a heuréka, sláva, na zápästí máte dokonale presný časomer. (zdroj: hodinarskymagazin)

    Parametre: Titánovo-oceľové púzdro (43 × 51 × 15,8 mm), čierna DLC úprava, zafír s AR,
    WR 30m
    kaliber UR-EMC (zotrvačka zo zliatiny ARCAP P40)
    rezerva 80 hodín.

    A nakoniec CENA smiešnych 97 500 € ::d