Davosa Trailmaster - black

  • Slnecneho pocasia sa asi nedockam, tak som spravil zopar rychlocvakov noveho prirastku - Davosa Trailmaster. Peknu recenziu so super fotkami uz spravil Kibi, tak snad len doplnim vlastne dojmy.

    Pripomenieme si parametre:
    Movement type:ETA 2836-2
    Power reserve:38 h
    Case material:Stainless steel
    Case size:W42 mm x L47 mm x H12.8 mm
    Waterproof:10 ATM (100 m)
    Glass:Sapphire
    Case back:Screwed see-through mineral glass

    Puzdro ma pieskovanu upravu (ako zena povedala, pripomina jej lacny hlinik :] ), posobi inak ako lestena/brusena ocel, ale rozhodne by som ju nenazval lacnou. Najviac som zvedavy ako bude vidno skrabance a pod., kazdopadne dufam, ze ich budem usetreny co najdlhsie. Cifernik 90% casu vyzera ako matny, ale za urcitych podmienok vidno velmi jemny sunburst efekt. V porovnani so sedou verziou, alebo modrymi Longines HC je efekt ovela menej vyrazny. Rucicky a indexy maju snehovobielu farbu a vdaka kontrastu s cifernikom su viditelne z kazdeho uhla a aj za horsich svetelnych podmienok. Zevraj su potiahnute lumi, ale je to skor papierovy parameter (tipujem na tenunku vrstvu C1). Datum sa preklapa okamzite okolo 12:00. Alexion upozornil na zvlastnost dualneho nazvu dna v tyzdni - ide o kombinaciu Anglictina + Anglictina.. :) Chod lunety je ovladany vonkajsou srobovacou korunkou. Odsrobovanie, nastavenie lunety a zasrobovanie korunky sa da zvladnut aj ked su hodinky na ruke, ale typicka vonkajsia luneta je na tom samozrejme lepsie. Pri utahovani korunky sa luneta nehybe (narozdiel od napr. Longines LLD, kde som s tym ma stale problem). Hlavna korunka srobovacia nie je, ma presne vymedzene polohy na nastavenie casu a operacia s nou je pohodlna. Preskleny priehlad ponuka pohlad na pomerne nudny strojcek, ale aspon vidno, ze sa tam nieco hybe :) Originalny cordura remen je spociatku extremne neohybny, ale minutka ohybania do vsetkych stran ho spacifikovala a blizi sa komfortu kozenych. Na skusku som nahodil rozne remene, kombinacie mozete vidiet na fotke. Vseobecne sa k nim hodi hrubsi cierny remen s kontrastnym bielym presitim. NATO remene by pravdepodobne zapasovali tiez, zial nepritomnost noziciek neumoznuje ich nasadenie.

    Povinne wristshoty




    Skuska remenov
    Cierny textilny Glycine (vnutro koza)


    Cierny strukturovany (jemnejsi vzor by sa viac hodil), tvarovo fajn.

  • velmi vydarene, sedia ti super!

    Breitling Super Avenger / Breitling SuperOcean Heritage Chrono / Steinhart Aviation Chronograph / G-Shock GW-A1100 / Sea-Gull Chinese Military / G.Gerlach Otago

  • Waw, to si ich rovno zobral? Paráda, gratulujem.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim

  • Matej - bola to laska na prvy pohlad.. ::d

    Kubo - neviem ci by to nebolo potom moc asymetricke. Takto sa tie korunky vyvazuju. Mozno keby mali iny tvar a boli by nenapadnejsie..? Na Longines LLD to funguje, mozno by to slo aj tu, kto vie.. :)

  • Za mňa jednoznačne jeden z najkrajších modelov hodiniek od DAVOSY. Gratulujem k novému prírastku :)

  • ...na tom meshi ma dostali tiez

    Davosa L.E. RAF 1945-2015, Steinhart Nav.B-Uhr II 44mm, Steinhart Ocean One Blue Premium, Casio Oceanus OC-500D-2A, Casio G-shock GW9200-1, Vostok Europe AN-225 Mriyja, Vostok Europe GAZ-14 Limousine, Vostok Europe GAZ-14 Dualtime, Tissot T-touch II Titanium, ZENO Pilot Basic 1946, Vostok Europe TU-144 dualtime, Vostok 2609, Vostok 17 Jewel 2409 Brown Dial Two Tone Case, Parnis St2505 Power Reserve ...

  • Supr :super: najviac sa mi pacia na origo remeni, potom dlho nic, potom mesh (zozen aspon bruseny, bude to pecka), potom zas dlho dlho nic a potom ostatne :D
    mne prisli tie oranzove trosku zaujimavejsie, no ak by som sa mal za seba rozhodnut, mozno by som tiez vzal tieto cervene, su take akoby istejsie a ten origo remen je velmi velmi pekny!

  • Origo remen je super, ale zase koza je koza.. Na tento remen som vcera zabudol, momentalne je to u mna top kombinacia.
    Mesh mam bruseny, ale na prvy pohlad vidno, ze je to uplne ina povrchova uprava (na fotkach to tak nesvieti). Pisal som uz do Davosy, ci neplanuju doplnit ponuku o zladeny mesh :) Oranzove su na prvy pohlad zaujimavejsie, ale postrehol som, ze v urcitych uhloch som musel hladat rucicky (sunburst efekt ich maskoval). Okrem toho rucicky boli trosinku mimo (cca o 5min) a datum trolinku krivo (nepostihnuty clovek si asi ani jedno nevsimne). Cierne su taka stavka na dlhodobu a univerzalnu istotu k takmer kazdej situacii. Najradsej by som vsak vlastnil oba modely.. :)







  • Z Davosy odpisali, ze mesh pre Trailmaster zatial nebude. Avsak o par tyzdnov zacnu predavat mesh pre Argonautic a ked sa pripomeniem, nasadia ho na Trailmaster, odfotia a poslu na zhodnotenie, ci je to "ok". Reminder mam uz nastaveny ::d

    Na tomto remeni mi pripominaju Sinn/Tutima..co je u mna plus :)

  • Tiež sa pridávam ku gratulatiónu. Tvar púzdra jednoznačné body navyše! bez debaty.
    Krásne fotky a na meshi to vyzerá super, tiež sa mi to páči.