Louis Vuitton Tambour Minute Repeater

  • Ahojte :hello: ,
    pri značke Lous Vuitton by si asi málokto z nás predstavil hodinky, no napriek tomu má táto značka v ponuke viacero podľa mňa vydarených modelov. Ja som si vybral práve model z rady Tambour a to konkrétne Minute Repeater, ktorý stojí za naše povšimnutie :)

    Základné informácie:
    Types: Hand-winding
    Water-resistance: <30m
    Calibre: LV 178
    Display: Luminescent hands
    Complication: Skeleton, Day/Night Indicator, Second Time Zone (GTM), Power Reserve Indicator( 100 hours), Minute Repeater, Small Seconds
    Dial: Smoked sapphire crystal
    Indexes: Square, Luminescent, Arabic numerals
    Glass: Saphire
    Strap material: Alligator leather
    Case material: White gold

    (Neprekladal som to, aby som sa nedopustil nepresností pri preklade, tak dúfam, že mi to odpustíte :()


    Aj nejaké tie videá :) https://www.youtube.com/watch?v=JvvIf87MOBo
    https://www.youtube.com/watch?v=WGbbeJ7HF7Y

    PS: Je to môj prvý príspevok takéhoto druhu. Určite to nie je ešte tip-top, ale dajte mi čas a ja sa zlepším :)

  • no veru, tiež kým som nevedel že robia hodinky nevedel by som si to predstaviť :D to je niečo Cartier, Ralph Lauren, Gucci.. sú pekné, ale neviem kam by som niečo také nosil :D

  • Cartier hodinky si ešte viem predstaviť nosiť, ale hodinky ako gucci alebo RL by som si asi nikdy nekúpil aj keby nato mám. Nenašiel som žiaden model ktorý by mi zato stál :) Naopak takéto hodinky od LV v zlatom prevedení by som si vedel predstaviť nosiť napr. k obleku :D

  • Priznávam že tieto majú niečo do seba ;) , ale GUCCI sú skôr asi také dizajnové a módne hodinky aspoň mne tak prídu. Povedal by som že nemajú takú hodnotu pre napr. nás ktorý od hodiniek čakáme viac ako len to že sú pekné :D .. Nevravím však že takéto hodinky nemôžu byť kvalitne spracované.

  • No je to aj tak aj one. Gucci, LV, Cartier, Ralph Lauren a všetky tieto módne značky robia aj rôzne hodinky. Niektoré sú čisto módne, škaredé a nevkusné ale na druhej strane robia aj kvázi vysokú hodinárinu, ktorá je cenovo a kvalitatívne úplne inde. Napr.taký Ralph Lauren patrí do Haute Horlogerie.
    No a napr tento LV Tambour stojí 250.000€ :malin1: na môhj vkus trochu preplácaný kus ale za to veľmi vydarený, mne sa teda páčia.


  • PS: Je to môj prvý príspevok takéhoto druhu. Určite to nie je ešte tip-top, ale dajte mi čas a ja sa zlepším :)

    na prvý príspevok tohto typu je to super, myslím že pri predstavovaní nejakých hodiniek na fóre je dôležitá aj nejaká emócia od autora témy, prípadne subjektívny názor, či krátke info vlastnými slovami - hneď sa to lepšie číta, aj to viac pritiahne pozornosť, viď počet príspevok - narozdiel od niektorých tém tohto typu.

    ps: pozdravujem na východ rozgona :hello:

  • No je to aj tak aj one. Gucci, LV, Cartier, Ralph Lauren a všetky tieto módne značky robia aj rôzne hodinky. Niektoré sú čisto módne, škaredé a nevkusné ale na druhej strane robia aj kvázi vysokú hodinárinu, ktorá je cenovo a kvalitatívne úplne inde. Napr.taký Ralph Lauren patrí do Haute Horlogerie.
    No a napr tento LV Tambour stojí 250.000€ :malin1: na môhj vkus trochu preplácaný kus ale za to veľmi vydarený, mne sa teda páčia.

    Áno tá cena aj mňa šokovala :D aj keď je pravda že kvalita použitých materiálov je na veľmi vysokej úrovni, a zrejme sa jeden kus vyrába dosť dlho. Ale každopádne je tá cena podľa mňa tiež prestrelená :D

    Quote

    na prvý príspevok tohto typu je to super, myslím že pri predstavovaní nejakých hodiniek na fóre je dôležitá aj nejaká emócia od autora témy, prípadne subjektívny názor, či krátke info vlastnými slovami - hneď sa to lepšie číta, aj to viac pritiahne pozornosť, viď počet príspevok - narozdiel od niektorých tém tohto typu.

    Ďakujem :) Je dobré vedieť že to nebolo nadarmo. Samozrejme ako som písal časom to bude lepšie. :malin1:

  • to akože Rozgoň = Adam???. Alebo čo ma znamenať to PS?

    Ja somto pochopil opačne. Že Rozgoň občas hodí len fotečku takmer bez komentu a nechá ostatných, nech rozprúdia tému. Napriek tomu R. je legenda a nemyslím to v zlom.

    Epos Passion 3409,Seiko SNZH53K1, Tissot Visodate, Certina DS Podium Shape chronograph, Omega vintage kúsok cca z r. 1940, Prim